Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku-vyřešeno
PříspěvekNapsal: 03.07.2015 21:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

Pánové prosím o radu. Mám takovej problém s motorem Passat 3c,103 kw.motor BMP. Jedu a z něčeho nic mi motor spadne do nouzáku. Byl sem na VAGu. a ten mi řekl mi přisává falešnej vzduch do nasávacího potrubí. Rozebral jsem to a problém sem tam měl. Od turba vede červená hadice vedená do plastové nasávací trubky. Byla zlámaná. Opravil jsem to a myslel jsem že je po problému. Ale není. Už nemám žádnej únik ani v jiných trubkách kontrolovaj sem to a nejsou špinavé. Už mě napadá jenom EGR ventil. Je to možné. Mohl by to to být on!. Dneska sem měl zatížené auto a jel cca 30 km. a do nouzáku mi to spadlo minimálně 30 krát. Nazpátek sem jel prázdnej a spadlo jenom 1. Děkuji za rady.

Naposledy upravil Hrubking dne 20.07.2015 22:58, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu.
PříspěvekNapsal: 03.07.2015 22:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.05.2010

865

Pardubicko

Co presne to pise za chyby?

viewtopic.php?f=225&t=314046

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

To číselně přesně nevím ale můj opravář mi říkal to co jsem psal. Že mi přisává falešnej vzduch do sání. Ale vím jedno. Nedá se stím jezdit.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 22:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1146

Jablonec n/N

Spíš to přefukuje... Případně jestli jsi měl díru mezi turbem a filtrboxem tak můžou být KO lopatky na turbu a tím pádem to neplní.

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 06:49 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

mělo by to psát něco o plnicím tlaku turba. Mnohdy to stačí vyčistit a rozhýbat regulaci. Pokud teda nedošlo k nějaký deformaci lopatek, jak píše yessmen. To by ale mělo asi i nějakej zvukovej doprovod.
Na okraj, nezakládejte témata s názvem "prosím o radu", "dotaz", "pomoc" a podobně. Pište k tomu hned taky o co se jedná. Rady, dotazu nebo pomoci se týká 99% témat, tak ať je to zřejmý na první pohled.

Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu. Auto mi padá do nouzáku.
PříspěvekNapsal: 04.07.2015 07:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

No spíš to nebyla díra ale netěsnost. Byl prasklej držák na ty plastové trupce. Dám přílohu. Turbo mi funguje. A myslím že dobře. Do nouzáku mi to hází nepravidelně. Někdy v záběru a někdy při volné jízdě. Žádný zvuky neslyším. Přede jako koťátko. Ještě co mi zbývá je vyčistit EGR. Ale nevím přesně jakej je to článek z celiho kompletu co tam je. Hned na začátku co je klapka tak sem koukal na hadici a klapka je nádherná (čistá).

Naposledy upravil Hrubking dne 04.07.2015 07:27, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku
PříspěvekNapsal: 04.07.2015 07:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

To jsem opravil. Nevím přesně co to na tom VAGu psalo ale asi to bylo netěsnost..... . Zkusím to zjistit.

Přílohy:
Poznámka: To je ona.
WP_20150514_10_19_59_Pro.jpg
WP_20150514_10_19_59_Pro.jpg (553.09 KiB) Zobrazeno 1334 krát

WP_20150704_07_33_07_Pro.jpg
WP_20150704_07_33_07_Pro.jpg (512.48 KiB) Zobrazeno 1325 krát

WP_20150704_07_33_20_Pro.jpg
WP_20150704_07_33_20_Pro.jpg (570.4 KiB) Zobrazeno 1325 krát

Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.
PříspěvekNapsal: 04.07.2015 17:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

Pánové dneska jsem stím jel ráno na Sicherák jízda super. Udelalo mi to jenom jednou u baráku za 30 km. Ze sicheraku jsem jel do Plzně a katastrofa. Nazpátek ještě horší. Zacalo to vydávat nějaké zvuky. Zastavil jsem a nechal odpočinout. Asi 2min. Nastartoval a po chvilce zase. Nechal jsem ho vychladnout dýl asi 6min. a potom v poho. Svítí mi fur kontrolka porucha motoru a když mi to spadne do nouzového režimu tak mi začne blikat žhavení a nouzak nezmizí dokud nevypnu motor.

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 17:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

a co zaject někam kde tomu rozumí a kde to dají do cajku.. ??

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 17:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1146

Jablonec n/N

Asi tak.. protože chyba "falešný vzduch" jak ty píšeš je kravina.

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 17:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

591

vyskusaj ked sa Ti stane,pozorne za jazdy vypnut zapalovanie,ale neopovaz sa vytiahnut klucik,aby si nezamkol nahodou riadenie a znovu ho iba zapni,ak to bude znovu fungovat,urcite budes mat dakde vydnu hadicu,ja som to mal na Toutrane a robil som co sa dalo,pokus-omyl,ale bolo to lacnejsie ako v servise,davaj,ale bacha na ten zamok riadenia,daj vediet ako si dopadol

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 18:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.01.2008

28

Nevím, jestli to tu už padlo, ale pokud ti to vyhodilo chybu 575 případně jiného čísla doplněné o formulaci překročena mez plnícího tlaku, shoď turbínu a vyčisti regulaci. Předpokládám, že kdykoliv pojedeš do kopce a půjdeš po plynu, tak to spadne do nouzáku. Při klidné jízdě po rovině nebo z kopce to logicky neudělá.
Kdyby byla někde rublá hadice, určitě by ti to na grafu vyhodilo odchylku a zřejmě by to do nouzáku moc nechtělo.

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 18:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

lecram píše:
vyskusaj ked sa Ti stane,pozorne za jazdy vypnut zapalovanie,ale neopovaz sa vytiahnut klucik,aby si nezamkol nahodou riadenie a znovu ho iba zapni,ak to bude znovu fungovat,urcite budes mat dakde vydnu hadicu,ja som to mal na Toutrane a robil som co sa dalo,pokus-omyl,ale bolo to lacnejsie ako v servise,davaj,ale bacha na ten zamok riadenia,daj vediet ako si dopadol

To dělám pokaždé když mi to spadne do nouzového režimu. Psal jsem mému mechanikovi jak se přesně jmenovala ta chyba na VAG. Díky moc za radu zkusím sundat krytý a koknu na to. Dík

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 18:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2011

90

godzilla píše:
Nevím, jestli to tu už padlo, ale pokud ti to vyhodilo chybu 575 případně jiného čísla doplněné o formulaci překročena mez plnícího tlaku, shoď turbínu a vyčisti regulaci. Předpokládám, že kdykoliv pojedeš do kopce a půjdeš po plynu, tak to spadne do nouzáku. Při klidné jízdě po rovině nebo z kopce to logicky neudělá.
Kdyby byla někde rublá hadice, určitě by ti to na grafu vyhodilo odchylku a zřejmě by to do nouzáku moc nechtělo.

Jo defakto mi to udělalo když jsem šel za plynem. A máš prosím tě foto kde to je. A jak to přesně vypadá. Já sem právě přemýšlel o EGRU. Právě sem si myslel že bude něco uvolněné nebo špinavé. Teda když to dával na VAG. Tak mi řekl název té chyby a řekl že mam jít po hadicích co vedou k Turbu a od něj.

PříspěvekNapsal: 05.07.2015 15:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

215

Praha

musíš napsat přímo kód a název chyby, dobrý mechanik by měl dělat kompletný výpis chyb z celého auta a né je hned vymazat...

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]