Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rada s výběrem
PříspěvekNapsal: 11.08.2015 14:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

A když už tak se rez rozlézá v místech kde byl mechanicky lak poškozen.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 07:17 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

Tak po zjištění, že dovozy z Itálie zatím rezavé většinou nejsou, jsem se trošku uklidnil :-) Nakonec mám ve výhledu tyto:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list je v pěkném stavu, jen má asi motor BKP nebo BKD, tak nevím jestli od toho raději nedat ruce pryč
EDIT: má v háji dvouhmotu a utrženou krytku zadního ostřikovače, motor BKP, vstřiky měněny 2013

a ještě jsem narazil na tento:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list tam prý je jen lehká koroze, ale hlevně nevím jak s DSG, jetli se toho bát nebo ne. Zaujala mě tam hlavně ta výbava, která se na delší trasy rozhodně hodí - myslím hlavně ty monitory v opěrkách, kvůli dětí :-)

Naposledy upravil spinj dne 19.08.2015 14:32, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 07:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

Za mě ten první takový neurazí, nenadchne. Chce to kouknout na živo. Na rok 2006 lehce podezřelý nájezd, ale může být.

Ad ten druhý. Vždy mám velké předsudky vůči takovým to autům, resp. jejich majitelům. Utratí nesmyslné peníze za ráfky, monitory (které nejsou rozhodně originální) a podobné sračky, ale na údržbu auta už jim nezbyde. Pochybuji, že bude měněný olej v převodovce atd. Samozřejmě se mohu plést, ale bývá to tak.
A na zadní monitory se vykašli. Děti buď blejou nebo jim koupíš každému tablet s držákem z Tchiba za 1500,- a máš to pořád levnější než opravovat zbytek auta.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 08:09 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

Qido píše:
Za mě ten první takový neurazí, nenadchne. Chce to kouknout na živo. Na rok 2006 lehce podezřelý nájezd, ale může být.

Ad ten druhý. Vždy mám velké předsudky vůči takovým to autům, resp. jejich majitelům. Utratí nesmyslné peníze za ráfky, monitory (které nejsou rozhodně originální) a podobné sračky, ale na údržbu auta už jim nezbyde. Pochybuji, že bude měněný olej v převodovce atd. Samozřejmě se mohu plést, ale bývá to tak.
A na zadní monitory se vykašli. Děti buď blejou nebo jim koupíš každému tablet s držákem z Tchiba za 1500,- a máš to pořád levnější než opravovat zbytek auta.

Díky za názor, ten první jsem viděl i na živo, takže je opravdu v pořádku, ale jak píšeš - neurazí, nenadchne. Na druhou stranu je to možná dobře, stejně s ním bude jezdit většinou manželka. :-) Spíš mi jde o ten motor, zda to není průšvih.

U toho druhého jsem měl taky pochyby, protože jsem to viděl na nějakého mladého tunera, který si tam povyměňoval kde co, ale prý je to takhle už dovezené z Německa. Osobně jsem ho ještě neviděl.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 08:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

Já má skoro to samé jako je ten první. Stejná barva, BKP, ale pár věcí na víc. A jsem spokojen. U BKP hledej jestli už byly měněné vstřiky a lišta na svolávačku, taky jestli už v záruce měnily čerpadlo v nádrži. A je to poblázněnej Ital tak jestli není někde ťuklý apod.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 09:30 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

Qido píše:
Já má skoro to samé jako je ten první. Stejná barva, BKP, ale pár věcí na víc. A jsem spokojen. U BKP hledej jestli už byly měněné vstřiky a lišta na svolávačku, taky jestli už v záruce měnily čerpadlo v nádrži. A je to poblázněnej Ital tak jestli není někde ťuklý apod.

Díky moc za rady. A na Tvém BKP se ty původní SIEMENS měnily za jiného dodavatele, nebo se to jen nějak ošetřilo? Abych věděl co mám případně hledat a abych nebyl překvapený. :-)

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 09:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

Kurník chlapy používejte tlačítko hledat. Na to už fakt nemám sílu. Stejně tak si vyhledej téma vyvažováky.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 10:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

spinj píše:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/passat/16479062?goFrom=list tam prý je jen lehká koroze...

zalezi na tom co je lehka koroze, na fotkach neni nic videt. Ale jinak vybava je supr. Precti si forum, na co vsechno je treba si dat pozor a co preventivne vymenit.

Ale spis sam zvaz co chces nebo by jsi chtel, tyhle dve auta co jsi postnul jsou nesrovnatelne. Jedno je skoro holota a druhe opravdu plne nalozene (vse v ele., DSG atd.)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 10:32 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

Qido píše:
Kurník chlapy používejte tlačítko hledat. Na to už fakt nemám sílu. Stejně tak si vyhledej téma vyvažováky.

To já používám, ale nedočetl jsem se, za jaký typ se ty vstřiky měnily ... všude je jen bla bla, daj Ti nové nebo za hubičku, což u mě vzhledem ke stáří auta asi nehrozí, že by mi v autorizáku vyměnili zadarmo ... proto jsem se jen zeptal na to, od jakého výrobce tam máš Ty. S vyvažováky počítám, stejně tak s repasí brzd.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 10:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2012

1528

Zlín

spinj píše:
Tak po zjištění, že dovozy z Itálie zatím rezavé většinou nejsou, jsem se trošku uklidnil :-)

To jo, ale museji byt leda tak ze Sicilie...nahore, odkud se k nam taha nejvic aut, se soli uplne stejne jako vsude jinde.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 10:54 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

teekey píše:
spinj píše:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/passat/16479062?goFrom=list tam prý je jen lehká koroze...

zalezi na tom co je lehka koroze, na fotkach neni nic videt. Ale jinak vybava je supr. Precti si forum, na co vsechno je treba si dat pozor a co preventivne vymenit.

Ale spis sam zvaz co chces nebo by jsi chtel, tyhle dve auta co jsi postnul jsou nesrovnatelne. Jedno je skoro holota a druhe opravdu plne nalozene (vse v ele., DSG atd.)

Pán tvrdí že jen u lišty na předních dveřích, ale to je asi jen začátek ... osobně jsem auto ještě neviděl. Spíš mi jde o to, zda to DSG už s takovým nájezdem nebude potřebovat nějaký větší servisní zásah, případně se ty elektronické věci po čase nezačnou sypat - jde mi hlavně o sedadla.

Naposledy upravil spinj dne 19.08.2015 11:03, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 10:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

Pořád to samé. Pokud se o to člověk stará, funguje. U tohoto kusu o tom pochybuju z osobních důvodů viz výše.

EDIT: Tak abych Ti odpověděl na ty střiky. Původní výrobce byl Siemens VDO, měli index myslí D. Pak inovované s indexem S. U BKP, u BMR jsou indexy jiné. Ale to už je tady taky popsané.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 11:20 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.07.2015

38

Ostrava

Qido píše:
Pořád to samé. Pokud se o to člověk stará, funguje. U tohoto kusu o tom pochybuju z osobních důvodů viz výše.

EDIT: Tak abych Ti odpověděl na ty střiky. Původní výrobce byl Siemens VDO, měli index myslí D. Pak inovované s indexem S. U BKP, u BMR jsou indexy jiné. Ale to už je tady taky popsané.

Děkuji. Asi jsem to přehlídl. Možná by stálo za to vytvořit nějakou jednoduchou tabulku s motory, vstřiky apod. a dát to někde na úvod, aby se nováčci jako já nemuseli pak zbytečně ptát.

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 11:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

3016

Praha/Jižní Čechy

I to tady je. A dokonce je i na wikipedii...

PříspěvekNapsal: 21.08.2015 08:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.08.2013

1237

Přerov

http://auto.bazos.cz/inzerat/50674737/P ... L-vyba.php

co toten? :))

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]