Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Passat b7 poradte jaky motor
PříspěvekNapsal: 06.08.2015 18:22 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

06.08.2015

4

Zdravim potrebuju poradit s vyberem motoru momentalne mam passat b6 2.0tdi a rocne najedu cca 13-15tkm a mam v planu vymenit za B7 ale protoze nenajezdim moc km tak uvazuju o benzinu. Rozhoduju se mezi 2.0tsi a 3.6 fsi rozdil ve spotrebe tak velky doufam nebude jen na V6 budou vetsi provozni naklady ale s tim se musi pocitat. Auto budu kupovat v nemecku jako vsechny ostatni u nas neni vyber tak poradte jaky motor bude vhodnejsi

Předmět příspěvku: Re: Passat b7 poradte jaky motor
PříspěvekNapsal: 06.08.2015 18:31 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

no to doufáš bohužel asi marně. Pokud seš zvyklej z TDI, tak ze spotřeby toho 3,6 se rovnou posereš. Pokud najezdíš tak málo za rok, je předpoklad, že jsou to spíš kratší trasy a tam tě ta 3,6 sežere. Zase se ale svezeš, to jo. Ale když si koupíš 2.0 TSI a necháš ho načipovat, svezeš se taky pěkně a za podstatně méně.

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 18:41 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

06.08.2015

4

Ten rozdil ve spotrebe sem myslel 2.0tsi vs 3.6fsi. A s tim pocitam ze to bude jednou tolik nez z tdi. No do prace to mam 14km takze trasa moc dlouha neni
No ale na tsi motory sem necetl nic dobryho spotreba oleje.rozvody atd tak nevim

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 18:47 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

a proč máš vůbec potřebu přesedat z nafty do benzínu ? Neušetříš nic, naopak.

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 18:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2013

3030

Praha

Kontruju Jirkovi, ta VR6 je jeden z nejlepsich motoru VW vubec. Papne si, za to ale vydrzi docela dost. Jestli jsi smirenej se spotrebou 10++, jdi do nej.

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 19:52 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

twl, Dane, ty seš taky z toho vedra dneska nějak rozměklej, co ? Myslíš jako, že pro někoho, kdo najede 15 t. ročně je důležitá životnost motoru ? Já myslím, že speciálně pro něj je nejdůležitější, aby ho to nesežralo. A to jsem napsal myslím jasně. Sežere ho to i s botama. Twl přestaňte radit píčoviny lidem, který chtěj auto jako užitnou hodnotu a ne jako hračku.

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 20:11 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

06.08.2015

4

Tak sezrat me to nesezere dat mesicne o 2 tisice vic za benzin neni takova raketa a jak ses me ptal proc chci prejit na benzin jezdil jsem s kamosovo audi a6 3.0t a to svezeni se s tdi proste nevyrovna projet se v benzinu v6 a uvidis sam

PříspěvekNapsal: 06.08.2015 20:46 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

já proti tomu nic nemám. Říkejme tomu tedy spíš hračka. Taky si rád hraju. Jen ti přeju, aby ti ten entusiasmus dlouho vydržel. Obvykle v takových případech nastává kocovina dost brzo. Jinými slovy, když tě dva litry měsíčně navíc neporazí, není co řešit. Pak jsem ovšem nějak moc nepochopil smysl celýho tohoto tématu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.08.2015 01:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2013

22

Ak máš možnosť, určite radšej 6 valec, tá 3,6ka je urcite jednoduchší motor ako tsi-cko to znamená menej techniky co sa môže prípadne pokaziť ;-) sám som tiež prešiel z hladkeho diesla na benzin (2.0 tfsi) hlavne kvôli častým krátkym trasam po meste, kde by sa nafta veľa krat ani nezohriala poriadne a nehovoriac o dpf-ku, ktoré v meste zabijas... Ak neriesis vyssiu spotrebu tak benzín jednoznačne, a tá spotreba za ten komfort stoji :-D ja budem ďalšie auto určite vyberat zasa s benzínom aj keby sa mi nájazd zvýšil dvojnásobne ;-)

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 07:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2013

3030

Praha

Tak ono krome dpf mezi tsi a tdi uz neni takovy rozdil, oboji ma turbo, oboji je primovstrik. Do mesta tsi je asi tak naprd, jako tdi. Ale jo, ohreje se malinko driv, to jo.

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 10:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2012

1528

Zlín

Vošouch píše:
Zdravim potrebuju poradit s vyberem motoru momentalne mam passat b6 2.0tdi a rocne najedu cca 13-15tkm a mam v planu vymenit za B7 ale protoze nenajezdim moc km tak uvazuju o benzinu. Rozhoduju se mezi 2.0tsi a 3.6 fsi rozdil ve spotrebe tak velky doufam nebude jen na V6 budou vetsi provozni naklady ale s tim se musi pocitat. Auto budu kupovat v nemecku jako vsechny ostatni u nas neni vyber tak poradte jaky motor bude vhodnejsi

Nejlepsi varianta by byla 3,6 s turbinou. :velo: Ale ne, i bez nej to trochu jede, i kdyz hlavni co me bavi nejvic je spis ten zvuk. :smoke:
Jinak nerekl bych, ze V6 ma vetsi provozni naklady...ale nemam porovnani s tim TSI.

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 13:37 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

na rovinu, mě by se taky líbilo těch 300 kobyl a už jsem byl párkrát v takový euforii, že do toho půjdu, ale naštěstí jsem vždycky včas vystřízlivěl. Říkám otevřeně, že nemám zbytečný prachy na to, abych platil za pohonný hmoty dvakrát tolik, co teď. A Denis ví, že tohle auto mi taky celkem jede.

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 16:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2012

1528

Zlín

KJirka píše:
na rovinu, mě by se taky líbilo těch 300 kobyl a už jsem byl párkrát v takový euforii, že do toho půjdu, ale naštěstí jsem vždycky včas vystřízlivěl. Říkám otevřeně, že nemám zbytečný prachy na to, abych platil za pohonný hmoty dvakrát tolik, co teď. A Denis ví, že tohle auto mi taky celkem jede.

Jj, to muzu potvrdit, jede pekne. :smoke: Jinak dostacujici je uz i tech 125 ci 130kw uz v zakladu....
No u koupe auta s obsahem vetsim nez 3 litry se clovek proste nemuze ridit jen rozumem. :D :D
Ovsem ja na tom ted vidim jenom pozitiva - jasne, zere jednou tolik co TDI, ale to je tak jedina nevyhoda. Pokud s tim nelita 50tkm rocne, ale jak pise 13-15tkm, tak ten rozdil az moc nepozna. Navic kurvitek jako u dieslovych motoru vc. DPF je tam minimum.

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 17:34 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

asi tak, jak říkáš. A ještě zajímavost s turbem. Jsou firmy, který ten motor oturbit dokážou a dokonce dělají i další úrovně zvýšení výkonu. U tohoto motoru pak není problém dostat ven třeba i 700 koní (515 kW). Samozřejmě, ža taková úprava pak stojí skoro totéž, jak to auto (ojetý), ale prostě to jde. A to by teprve byla legrace, kdybys spraskal Porsche nebo Ferrari, jak malýho psa :laugh:
Ale dá se to třeba jen oturbit za nějaký celkem normální peníze, bez potřeby dalších zásahů. Akurát, že pak už ti přestávaj stačit brzdy.
Já to svoje jen párkrát rozjel ke 250 km a to nešlo ubrzdit. Ty brzdy zvadnou během chvilky. A stejně tak by to bylo u R36, který má sice brzdy slušný, ale kdyby se to oturbilo a dostalo dalších 100 - 150 kobyl a odstranil se omezovač, už by byly malý.

PříspěvekNapsal: 07.08.2015 18:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.02.2008

989

okolí Kralup

Tak kdyby měl člověk na to dát tam foukátko, tak brzdy už nejsou zas tak velká finanční položka :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]