Klepaní od nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Ahoj řeším takovou věc a chtěl bych se zeptat jestli jste to už někdo neřešil. Motor 2,0 tdi 103kw dsg.180tis najeto
Když jedu bez plynu a pak ho sešlápnu tak se ozve takové loupnutí někde jako pod nohama. Už jsem dal půl nové nápravy (čepy, gufera) a pořad to dělá. Není to nic zásadního, ale štve mě to :evil: . Už mě napadlo, zda to není v převodovce… Dík za každý názor …

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Nejspíš se ti hýbe nápravnice, dělají se na to podložky.
https://www.youtube.com/watch?v=wR4-apE ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Hele to by mohlo být ono přesně v tom místě, kde jsou ty šrouby mě to, jakoby trochu ťuká do podlahy. Proto sem tam měnil ten silentbokl spodního ramene a vůbec to nepomohlo. Jdu prohledat net kde koupit. Dík za radu…. :good:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od Jirka. »

mají na cc-autodíly, nutné vyměnit i 2x šroub
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Nemůžu to na tom webu nikde najit a telefon neberou. Snad se dovolám to by bylo super .... Pak to jsem to našel v Americe za 260,- ale doprava 1300,- to se mě nechce dát..

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od Jirka. »

doprava 1300 :laugh: :laugh:
http://www.cc-autodily.cz/mezideska?count=60" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cc-autodily.cz/sroub-s-sesti ... c&count=60" onclick="window.open(this.href);return false;

Než to budeš objednávat tak se podivej jestli je to opravdu tvůj případ, když se to hýbe tak je to na karoserii vidět.
Přílohy
P1120763.JPG
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Super. Moc děkuji za ochotu :good: :good: . Byl jsem pod tím a teda takhle to tam nemá visuelně je vše ok šrouby na fest ... Tak nevím možná to bude něco jiného ale zkusím to. Těch 200 korun mě už nepoloží :pleasantry: . Za poslední týden jsem do toho dal 4tis. A pořád to bělá to by štvalo asi každého. Jak jsme se teď na to zaměřil tak to už slyším při každém přidaní. :lol:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

jen tak na okraj, kde jsou na nápravě gufera, ausgerechnet ještě takový, co můžou bouchat do podlahy ? To bude asi překlep, ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Píšu gufero myslím silentblok :pleasantry:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

no já jsem si to myslel, ale radši se ptám, jestli mi náhodou něco ve vývoji aut neuniklo :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rhomosapienc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 306
Registrován: 27.01.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od rhomosapienc »

Tak se mi včera bouchání ozvalo při cestě z prahy taky. Začalo to lehce od předního levého kola a znělo to jako když klepe nwjakej plast myslel jsem že se třeba někde uvolnil plast. Pak jsem zjistil že když zatočim do prava pod plynem tak cca ve 40ceti tak to klepe výrazně víc. Když nejedu pod plynem tak to ale nedělá. Napadl mě tedy "homo" kloub. Tak jsem studoval fora a vyrazil na parkoviště kde jsem to točil pod plynem i bez jak vlevo tak v pravo a neslyšel jsem ani prd. Tak nechápu co to má bejt nějaká provokace od koncernu :D [/color]

Ondy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2011 19:47

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od Ondy »

podobný problém jsem zaznamenal (od pravé strany) při zatáčení do leva a akceleraci, dnes jsem zjistil naprasklý silentblok motoru v nápravnici (poloosa škrtá o hliníkový díl nápravnice). zítra budu moudřejší až auto složím a projedu.

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Právě oba ty silentbloky dole u nápravnice jsem dal nové. Šrouby co drží nápravnici taky ok. A pořád to dělá (U mě je to slyšet jen při akceleraci). Mám takový podezření jestli to není nějaká vůle v dsg. Nebo možná silentblok převodovky ten dám asi ještě nový a když to nepomůže tak dám volume do prava a bude po bouchání. :D

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od milky22 »

U mna to buchalo tiez, hlavne na kruhovych objazdoch, kedy len spomalis -> podradi na 2ku a pridas potom, tak to buchlo ked dorovnavalo otacky. Dal som vymenit silentblok na prevodovke a buchanie zmizlo.

Takze podla mna to bude aj u teba to iste. Ten silentblok bol uz riadne volny, s rukou sa dalo s nim hybat.

Ani sa necudujem, ze ten silentblok odchadza, ked DSG rada jazdi na 1200 otackach :).
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Tak příští týden ho nechám vyměnit a uvidíme :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“