problem se spojkou

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pity84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.11.2014 16:34

problem se spojkou

Příspěvek od Pity84 »

Zdravím mám ještě jeden dotaz ohledně spojky, posledni dobou pozoruji rachtani od spodku motoru, když přidám plyn tak je ticho pustím a je slyšet rachot pak se to trochu uklidní ale je slyšet občas takový chroupnuti po ujetí cca 15km to už nedělá nebo když se zahřeje. A dnes pri sešlápnutí spojky jsem necítil žádný odpor zhruba do poloviny a také se nevracel pedál na zpět. Po další jízdě už to bylo normální. Jsem objednaný v pondělí na servis -výměny rozvodů a rovnou jsem se ptal na cenu komplet spojky. Mam najeto 250tis. Km v Čechách ježděno od 180tis. Km kolik má životnost tento motor jestli ma cenu to vůbec opravovat. Mam si připravit něco kolem 30tis. Díky za radu můžete napsat kdo má kolik najeto s bmp motorem diky
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI BMP 2007

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se spojkou

Příspěvek od selatko »

Komplet spojka se setrvačníkem + práce se vlezeš od 15 - 20t .. rozvody kolem 6-7t s prací? Joo do 30 by ses mohl vlízt.

Motor má takovou životnost, jakou mu kdo dopřeje. Klidně i mega a nebo taky klidně 100t
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: problem se spojkou

Příspěvek od Qido »

Hezky napsáno sele! :good:

Snad jen doplním, pokud se Ti častěji stalo, že se nevrátil pedál tak je k výměně ještě spojkový válec. Ale začni se spojkvým setem (spojko, ložisko, setrvačník, přítlačák,..)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: problem se spojkou

Příspěvek od KJirka »

po 250 t. km už má ta spojka tak nějak právo na výměnu
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

amd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.01.2015 10:24

Re: problem se spojkou

Příspěvek od amd »

380tis s dsg a začíná rachtat po nastartování studeného motoru asi dvouhmota po několika minutách to přestane a funguje jak má. Ježděno dálnice A a D
ve 365tis protočená hřídel a dán modul os sharika.Do té doby měněna v autorizáku preventivně pouze hřídel. Takže když se o to budeš starat, vydrží motor dost ... spíš mam obavu o antikorozní ochranu :)

Pity84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.11.2014 16:34

Re: problem se spojkou

Příspěvek od Pity84 »

Vyvažováky mám už preventivně po výměně. Ještě mĕ tam straší dpf filtr a v Německu do 180tis. měnili olej 20-25 longlife tak snad už není co by se mělo pokazit ve středu bude auto po servisu tak uvidím.
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI BMP 2007

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: problem se spojkou

Příspěvek od ricom »

selatko píše:Motor má takovou životnost, jakou mu kdo dopřeje. Klidně i mega a nebo taky klidně 100t


:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“