Koupě Golfa na místo Passata???

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

ricom píše:tak tady jeden u nás v obci vcelku populární osoba proto ho nebudu zmiňovat jménem ho má..
v plný možný náloži krátkého.. a je z něho dost slušně rozčarovanej a už ho chce s velkou ztrátou prodávat..
A máš konkrétní informace,co je tam špatně,respektive co se mu nelíbí? Docela by mě to zajímalo,protože to ve všech testech vychvalují jako hypersuperauto

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od denis.82 »

skacel99 píše:
ricom píše:tak tady jeden u nás v obci vcelku populární osoba proto ho nebudu zmiňovat jménem ho má..
v plný možný náloži krátkého.. a je z něho dost slušně rozčarovanej a už ho chce s velkou ztrátou prodávat..
A máš konkrétní informace,co je tam špatně,respektive co se mu nelíbí? Docela by mě to zajímalo,protože to ve všech testech vychvalují jako hypersuperauto
Ja bych rekl, ze konkretne asi nedostal to, co by kupujici za tu cenovku ocekaval. :D :D
RS6 Performance 445kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od ricom »

konkétně přesně jak píše Denis přesně tak. .a velice ho prý zklamal výkon.. nevím já s tím nejel.. tohle říkal. .

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Tak jako Golf bude vždycky Golf,ať stojí co stojí,nějakej luxus,nebo horentní výkony od toho člověk nemůže čekat. Pro mě osobně jakejkoliv Golf končí zhruba na cenovce 300 t. ,víc bych za to asi nedal. Jedno jakej motor,výbava,ročník.
A není to asi tím,že nemůžu dát mega za auto. I kdybych ty prachy na to měl,utratil bych je jinak. Takže na to mám asi stejnej názor jako ty,Ricome.S tím rozdíle,že Golf je ve všech generacích moje oblíbený auto.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od ricom »

za mě pouze Golf II, III, IV asi nejlepší a VII.
V a VI dost hrůza a to se jim fakt nepovedlo..

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Mě se GV nikdy nelíbil,pak jsem si ho koupil a změnil jsem názor. Není to špatný auto,za mě lepší než GIV. Není to ještě tak ošulený,protože se ještě tak moc nešetřilo na výrobě,jako u GVI a hlavně GVII. Za mě je nejlepší III,kdyby nehnil.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od ricom »

v tom se fakt neschodneme a trochu se obávám že chválíš jen proto, že ho máš..

GIV s 1,9 tdi rotačkou byl jak motorově tak vzhledově nejlepší Golf a to není jen můj názor.. podívej či zeptej se v sekci Golf.. stejně tak jako byl strašně oblíbenej a tvrdím že fakt asi nejlepší
Passat combi B 5.5 s motorem 1,9 tdi 96kw..

možná máš jiný názor já ti tlumočím názor většiny lidí co kdy tyhle auta měli.. a kolik lidí je prodalo a drbou si hlavu.. včetně mě.. ještě že polovička dala zákaz prodat Golfa IV. teď jem za to fakt rád.
Prodej B 5.5 byla moje největší chyba v autech jakou jsem mohl udělat.. měl jsem si ho nechat jako druhý auto ta teĎ jsem ho mohl dát synovi.. :fool: :fool: :fool: :sorry:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Jako jo,čtyřka s rotačkou je zlatý auto,o tom žádná. Nehnije,v 81 kw to celkem jede a nežere to.Motor tichej oproti PD,lepší charakteristika výkonu a levnější díly. Mě se ale prostě nelíbí,měl jsem první auto GIII a ta je pro mě nejhezčí. Motorově a výbavou srovnatelný s GIV (když pominu ESP),mě se líbí víc ,lehčí a mrštnější,ale bohužel hnije jako prase.

Jo,pětku možná chválím,protože ji mám. Ale to auto fakt není špatný. Nějak jsem si na něj zvykl a poměrně mi vyhovuje. Když se podívám třeba na interiér,tak GVII mi příjde víc odrbanej. Místa u řidiče je taky víc ve starších Golfech. Kufr má sedmička v hatchbacku sice trošku větší,ale na zadních sedačkách si sám za sebe sednu stejně v obou autech. Minimálně je tam několikanásobně lepší kvalita laku,nemá to takovej ten pomeranč,jak je dneska zvykem a i tloušťka je někde jinde. Stejně tak tloušťka plechů na autě je výrazně větší.
Jízdně mi ty auta připadly dost podobný,když jsem sedl do sedmičky,byl jsem prostě doma. Golf,jako Golf,to auto je prostě 20 let stejný a vyhovuje mi.
Nakonec jsem ale naznal,že za těch 10 let,co se začal dělat GV tam je pokrok veškerej žádnej (až na elektronický kurvítka a prasečiny) a jsou ty auta dost podobný,tak proč za to dávat v podobné specifikaci,jako mám aktuálně GV asi 600 t.,když pětku mám za 2 kila parádní...

Kdyby ta Trojka tak nehnila,jezdím v tom autě dál,nedám na něj dopustit,ale musela jít pryč. Pětky jsem se celkem bál,po tom,co je tu na clubu o motorech napsaný,ale musím zaklepat,zatím mám klid. Motor BMM,220 000 km a kromě vysypané dvouhmoty žádnej průser nebyl.Auto funguje dobře,na dálky spotřebou taky celkem slušný a díky "výkonu" a čtyřkolce i relativně zábavný. Po pár úpravách se mi i začíná líbít,jinak je za mě GV v sérii nejhnusnější Golf ze všech. Asi těm tvarům člověk musí přijít na chuť.

Kámoš má pětku už asi 7 let a zatím do toho nemusel sypat kromě základního servisu a sražené srny nic,auto si nemůže vynachválit. Má 1,9 77kw s filtrem a motor zatím šlape jako hodinky,najeto má kolem 150 000 km a i při relativně městským provozu filtr bez problémů funguje

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od hkr »

81kw rotačka tichej proti PD? :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od Mirco »

ku*va tichej :good: ale to jste neslyšeli 1,6 TDI CR EA288 :rofl: :rofl:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

PD je oproti rotačce (samozřejmě oba motory v dobré kondici) kovář jako prase. Rotačka,i starý TD je oproti PD balzám na uši. On Passat je líp odhlučněnej,ale měl jsem všechny tyhle 3 motory v Golfu,TD AAZ a rotačku 1Z v GIII,v GV mám teď PD BMM a 1Zka 66 kw byla teda výrazně tišší

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od ppfox »

já jen se zmíním že 4 Golf je podle mě nejhezčí vzhledově ze všech generací - nikomu to nevnucuju, jen si tady vedu takovej vlastní podvečerní monolog :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od majrek001 »

souhlasím z golfů byla IV nejhezčí.. jinak rotačka tišší než PD to asi nemyslíš moc vážně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od skacel99 »

Alespoň soudě dle bývalýho Golfa,tam ten motor šel jak hodinky. A když to srovnám jak s PD v současným golfu,tak 1,9 PD ve starým Passatu,tak mi ta rotačka přišla jednoznačně tišší a kultivovanější.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Koupě Golfa na místo Passata???

Příspěvek od ricom »

néé hoši fakt rotačka není tišší než PD to mohu porovnat a není a nikdy nebyla :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“