Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Ahoj klubáci,
mám na vás prosbu. Můj Passat 2.0 TDi, sedan, BKP, rv2006 má najeto necelých 250tkm a potřebuju s ním něco udělat, protože je mega tvrdý a o pohodlí nemůže být řeč. Před rokem jsem byl na testu tlumičů a byly KO, tak jsem dal na radu kamaráda a pořídil Kayaba Excel-G. Čekal jsem, že se to zlepší, ale je to ještě horší. Nehledě na to, že po roce mám oba přední tlumiče vytečené.

Proto se chci zeptat, zda někdo řešil něco podobného a co udělat pro to, abych měl opravdu pohodlné svezení. Nestojím o snižování podvozku, žádný sport nic. Chci komfort. Pružiny vypadají zatím dobře, auto není nikde padlé, jen všechny nerovnosti citíme celá posádka v pr... :-)

Moc díky za rady

Mějte se
Michal

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Nemo »

To akože ti tie kayabi po roku vytiekli? 8O
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

To fakt netuším, asi "kvalita".

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Qido »

A nedal tam někdo před tebou nějaký super pružiny?
Co máš kola? Rozměr a značka pneu?
Pokud je auto opravdu tak tvrdé jak skoro až tragicky popisuješ tak budou pravděpodobně i vytlučené nějaké silenbloky na podvozku. A že by Kayaby jen tak vytekly je hodně zvláštní!

nejjednodušší řešení je sehnat originál pružiny.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Já řešil to samé ani né po roce s Kayaba tlumiči. Jeden vytečený. Místo na reklamaci jsem je hodil z kopce.
Rozměr kol není zásadní pro tvrdost. Nevěř že 16", 17" a 18" ti udělá nějak zásadní rozdíl v pohodlí. Kór u Passata.
Pružiny by to mohli řešit i s novým uložením, ale je to pokus/omyl.
Na kolik se foukají na tvém autě pneumatiky, se ptát nebudu. Pokud to je Passat, musí to být komfortní. Z toho bych vycházel a šel si za svým. Ale osobně nevím jak to zkoušet.
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 07.09.2015 14:12, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Tak pružiny jsou údajně origo, alespoň mi to tvrdil servisák, co mi tam dával ty kayaby. Jinak jezdím na pneu Pirelli 225 R17, kola hliník. A v zimě mám origo VW disky r16 pneu conti a přijde mi to ještě horší, než na letních 17. Ale to přisuzuju také tomu, že origo disky váží 2x tolik, než letní 17 neorigo.
Ty silentbloky už mě taky napadly. Než se pustím do investic, chci se podělit, protože bych do toho lezl na dvakrát.

Vzhledem k tomu, že přední kayaby jsou vyteklé, budu muset řešit tlumiče (jaké?) a jestli vzít rovnou i pružiny, tak která značka je original? To zase do pašíka zahučí peněz :-)

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Nemo »

no nápravy a silentbloky ti skuknú aj na stk alebo každý dobrý mechanik by mal vedieť kam pozrieť. Čo sa týka tlmičov môžeš skúsiť bilstein alebo sachs.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od ricom »

no k vyteklým tlumičům.. oni trochu uchcávají a když trochu postuduješ zjistíš že tohle Kayaby prostě dělají..

já osobně na ně nedám dopustit otázkou je zda-li tam nemáš nějaký jejich fake či může se stát může být i špatný.
Passat sám o sobě je poměrně co se týče podvozku dost napíkaču.. Jeslti čekáš pohodlí jako třeba v Renaultu či Peugeotu zapomeň..

rozdíl mezi 16-17-18 je dramatický ale dost záleží na gumě.. já mám momentálně 18" ALU + Dunlopky a nedám dopustit.. Foukám 2,6 vše jestli ti tam nějakej chytrej nafučel 3,0 na zátěž tak se nediv.
Další věc když se dělají tlumiče, dělá se i horní uložení, spodní uložení, pak jsou tam dole nějaký ty kostky a kdo ví co vše ještě..

ale i když vše budeš mít v nejl. pořádku pořád je to Passat tvrdej a dost rezonující - to se jim bohužel trochu nepovedlo..

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Filap »

Jóó kolama to nebude! Brázdím 19-tky a v klíídu :D
Ale pravda je, že Prasat je už sám o sobě tvrdší auto :wink: .
Passat 3C

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Jak můžeš napsat, že na 16" a 18" je dramaticky jiné svezení? Tak možná jiné bude, ale o kolik horší s nárůstem velikosti kola? 15%?
Pokud by to bylo víc, tak by hankiemu stačilo snížit velikost disků a měl by po problému. Já sním tepelně neupravenou veverku, že to ale tímto není.
Hankie totiž nemá jednoprvkovou nápravu a auto podobné Fiantu Punto.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od KJirka »

tak napsat to může třeba proto, že jak 16", tak 18" na tom autě vyzkoušel.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od Ipanema »

Tohle ale opravdu podle mě není způsob vyřešení původního problému. Viz.:
hankie píše:A v zimě mám origo VW disky r16 pneu conti a přijde mi to ještě horší, než na letních 17
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od ricom »

že by proto, že jsem dost dlouho měl jen 16" ALU na zimu i léto, pak jsem jezdil 17" ALU léto a nyní 18" léto ??
a věř mi mám najeto se vším poměrně dost. takže srovnávat skutečně mohu..

mezi 17-18 rozdíl velký není ale dost záleží na pneu !! Contíky letní bylo peklo na 17", letní Dunlopky 18" Super, 16" zimní Contíky super a velké pohodlí..
největší rozdíl v komfortu byl přechod z 16" na 17" pak už to člověk ani nepocítí což mi všici řílali, ale já tomu nevěřil.

u kolegy těžko říct.. stačí aby měl jebkové pneumatiky a má velký problém.
a co se týče tlumičů Kayaba jsou super jen jsou občas (v závislosti na teplu a chladu) tvrdší než Sachsy


pro kolegu nevím proč to řeší tady, stačí jednoduchá věc, zaject někam na servis kde tomu rozumí a vyznají se a ti mu řeknou kde je problém. jednoduché prosté fungující !!
Ipanema píše:Jak můžeš napsat, že na 16" a 18" je dramaticky jiné svezení? Tak možná jiné bude, ale o kolik horší s nárůstem velikosti kola? 15%?

hankie
Člen klubu
Příspěvky: 86
Registrován: 22.12.2010 00:12
Bydliště: Praha 5

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hankie »

Diky za tipy a nazory. Ja renaulta nebo pažouta necekam, ale vite, dost me sere, ze kamos s k(y)unda(i) i30 ma o 100% vetsi pohodli. Citim kazdou siru, auto proste netlumi narazy. At je passat tvrdsi, nemam problem, ale traktor fakt nechci. Kdo je z Prahy, muze zkusit, o cem mluvim:) Jen dnes poznatek. Jel jsem dost pomalu po kočičích hlavach a prislo mi, jako by bylo "neco" uvolnene na predku. Vim, pisu jak pako, ale to jsem fakt identifikoval. Ja sam:))))) Jinak foukam na 2,6 a snizene pohodli na origo vw 16" prisuzuju dvojnasobne vaze kola.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Mega tvrdý podvozek, prosím o radu, co koupit, chci komfort

Příspěvek od hkr »

Zvláštní, já na Kayabech mam 50tkm odježděno a není problém, ani s tvrdostí, ani s tečením. A jezdím na 235/40/18. Je to tvrdý, ale furt celkem pohodlný. A teda na 205/55/16 to je malinko pohodlnější, ale zase to plave... Ale já měnil komplet tlumiče, uložení, přední silentbloky oba na tom rameni, vzadu snad trilion silentbloků a jedno z těch asi 4 ramen co tam jsou + silentbloky na kosti stabilizátoru. Těžko to teď porovnám s tím, jaký to bylo před tím co do komfortu, ale určitě to líp drží na silnici.

Jinak, už jen ten Tvůj rozměr pneu mě pobavil.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“