B7 1,6tdi setrvacnik

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od KJirka »

nějak jsem z toho stejně nepochopil, v jakým autě ten motor údajně má.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od drroman »

ani mne to neprekvapuje ze jsi to nepochopil :-)) kdyz jsme v sekci passat 3c a ptam se na setrvak v B7.nemam ho udajne ale fyzicky a egr jsem menil na 180000km.je to jedno z aut koupenych do firmy a historii znam,takze vim co se s nim delalo.druhe auto jezdi ve firme doted ma taky cca 200000km a jedina zavada bylo hucici kolecko na 6ce,jinak nic dokonce ani ten egr.jedno je pravda,bez chipu to nejede nijak zazracne,ale po chipu to jede hezky.podruhe pisu nechci menit za jednohmotu,jen mne proste zajimalo co v tom aute je!!!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od KJirka »

já jen že si někdy v březnu psal o tom, že sis koupil zase B 5.5 tak proto. Když ve firmě, tak ve firmě a jestli znáš nebo neznáš historii, o tom přeci nepadlo ani slovo. Ale z čeho jsem teda fakt jelen, to je záležitost s egrem. Napsal jsi to, jako bys ho měnil už několikrát, vždycky cca po 200 t. . Asi nebudu sám, kdo se nad tím pozastavil.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 08.09.2015 20:33, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od denis.82 »

drroman píše:....podruhe pisu nechci menit za jednohmotu,jen mne proste zajimalo co v tom aute je!!!
Tak nastesti vetsina majitelu B7 ma jine "priority" a rozhodla se pri koupi par tisic priplatit a vzit auto s normalnim motorem...takze odpoved na tvoji otazku zde asi nedostanes.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od drroman »

Aha ja jsem si neuvedomil ze jsem mezi vyznavaci kultu 2.0 protoze to je proste bozi motor a lepsi na svete neni :-)sem tam se protoci sestihran na cerpadle,sem tam se zastavi kvuli vstriku sem tam odejde ve 100tkm turbo.....samozrejme crlari jsou na tom lepe,ale tech pdcek je vas tady zatim vetsina.ja jsem se tady jen slusne zeptal na setrvak protoze mne informace o jednohmote v superbu prekvapila a vy jste zavedli diskuzi uplne jinde.o te historii jsem psal,jen kvuli tomu,ze tady utocite na 1.6 a evidentne jste se s ni svezli tak maximalne nekde na predvadecce a posuzujete motor podle toho co vam rekl venca v hospode ja jsem mel u toho auta moznost overit co se na nem kdy delalo opravovalo s tim druhym jezdi celou dobu kamarad ktery tam rediteluje a dal mi k dispozici komplet historii co kdy do auta investovali.p.s b5.5 souhlasi tu jsem opravdu koupil,ale jako pracovni auto mam tech aut holt vice.egr mne holt potkal a musel jsem ho menit a protoze je vice takovych idiotu jako ja kteri si koupili auto ktere podle vas dvoulitraru ma motor se kterym je ostuda vyjet na silnici vim,ze je to docela casty problem.timto z me strany koncim tuto zbytecnou diskuzi ktera by prerostla v nesmyslne hadani.

DeKemadec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 07.08.2015 17:14

B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od DeKemadec »

Taky mne prekvapilo kam to chlapci ohnuli a uplne zbytecne, asi stres v praci nebo nejdou ksefty...preji hodne spokojenosti s 1.6 a km bez zavady

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od KJirka »

drroman píše:Aha ja jsem si neuvedomil ze jsem mezi vyznavaci kultu 2.0 protoze to je proste bozi motor a lepsi na svete neni :-)sem tam se protoci sestihran na cerpadle,sem tam se zastavi kvuli vstriku sem tam odejde ve 100tkm turbo.....samozrejme crlari jsou na tom lepe,ale tech pdcek je vas tady zatim vetsina.ja jsem se tady jen slusne zeptal na setrvak protoze mne informace o jednohmote v superbu prekvapila a vy jste zavedli diskuzi uplne jinde.o te historii jsem psal,jen kvuli tomu,ze tady utocite na 1.6 a evidentne jste se s ni svezli tak maximalne nekde na predvadecce a posuzujete motor podle toho co vam rekl venca v hospode ja jsem mel u toho auta moznost overit co se na nem kdy delalo opravovalo s tim druhym jezdi celou dobu kamarad ktery tam rediteluje a dal mi k dispozici komplet historii co kdy do auta investovali.p.s b5.5 souhlasi tu jsem opravdu koupil,ale jako pracovni auto mam tech aut holt vice.egr mne holt potkal a musel jsem ho menit a protoze je vice takovych idiotu jako ja kteri si koupili auto ktere podle vas dvoulitraru ma motor se kterym je ostuda vyjet na silnici vim,ze je to docela casty problem.timto z me strany koncim tuto zbytecnou diskuzi ktera by prerostla v nesmyslne hadani.
Zatím se hádáš jen sám se sebou a stran motoru 1,6 ti odpovídá především majitel šestiválcovýho auta, tak co do toho motáš nějaký dvoulitry.
Jo a tenhle "Venca" se těma autama živí, tak asi bude něco vědět i od jinud, než z hospody :laugh:
Naposledy upravil(a) KJirka dne 09.09.2015 09:03, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od ricom »

hele vy dva poslední borci.. vy jste tady fakt chyběli.. my jsme totiž úplný pitomci protože jsme si většinou koupili normální motor do auta..
ještě že nás je toliko.

že je někdo šmudla a vezme za každou cenu B7 ale s jebkovým motorem za to fakt tady nikdo nemůže..

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od drroman »

Smudla jsi maximalne ty,protoze se snizujes k takovym hloupym urazkam :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od ricom »

nevšiml jsem se že bych se Vás nějak zásadně dotkl.. jeslti ano to se teda strašně moc omlouvám :drinks:
drroman píše:Smudla jsi maximalne ty,protoze se snizujes k takovym hloupym urazkam :-)

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od drroman »

V pohode,jestli je to dobry nebo spatny motor se neshodneme,jen mne vzdycky sere ze se to zvrhne do arogance a nakonec by z toho byla hadka na deset stran.jen jsem tim chtel proste rict ze v mojem okoli znam osobne dva auta s timto motorem a jsou bez problemu.mozna ze to je tim ze byly servisovane pravidelne a nikdo neojebaval servis,nevim.bral jsem toho passata jako alternativu za ukradeneho supa 2 a mile mne prekvapil jezdim dvakrat do tydne praha ostrava a na d1 to je po cipu dostatecne,aspon teda pro mne.passat je pro mne pracovni nastroj na svezeni mam doma jine auto shodou okolnosti taky sestivalec,ale radovy.tpimto vyhlasuju mir :-))

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od denis.82 »

DeKemadec: ksefty jdou az moc dobre a ve stresu jsem jedine kdyz mam nekam jet s autem s motorem 1,6TDI CR. :wink:

drroman: Plantas tady hrusky s jabkama, B7 jsou jen CR, jestli to nevis. Je pravda, ze jsem na tento pseudomotor trochu vysazeny. Jak rika Jirka, s auty delam a bohuzel musim jezdit i s 1,6. Treba dva dny zpatky s Ochcavkou. Nevim jak ty, ale adrenalinovych zazitku jako je predjizdeni do kopce (ve stylu predjedu...nee, sakra nepredjedu, musim se zase zaradit zpatky apd.) jsem rad usetren.
Nerikam ze je to nejaky srot co se tyce poruchovosti. Taky si proveruji historie ale hlavne i komunikuju s mechanikama. Ma to normalni zavady jako kazdy CR....klapka sani, EGR, obcas vstrik, turbo bych rekl ze u te 1,6 vydrzi rozhodne min, obcas praskla hlava atd. Takze z toho prosim te nedelej buhvi co.
Znam spoustu lidi, kteri tento motor maji ve sluzebnich autech a NIKDO si ho teda nechvali...vicemene ses prvni.

Na zaver: nevim proste o zadne vyhode (samozrejme mimo nizsi porizovacky) oproti dvoulitru...takove ty reci, ze je to lepsi na mestsky provoz (hlavne s DPFkem,ze) a jezdi za 3,2453 litru (z kopce) mi prijdou docela usmevne.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od katsi »

drroman píše:Smudla jsi maximalne ty,protoze se snizujes k takovym hloupym urazkam :-)
on je buran :) .. to už tady ví hodně lidí .. a fakt nevím, proč se strhla taková debata, když prvotní otázka zněla v podstatě jasně ...

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od Qido »

katsi píše:
drroman píše:Smudla jsi maximalne ty,protoze se snizujes k takovym hloupym urazkam :-)
on je buran :) .. to už tady ví hodně lidí .. a fakt nevím, proč se strhla taková debata, když prvotní otázka zněla v podstatě jasně ...
Jestli sis všimla, tak jsem kolegovi také odpověděli.

A jistá presumpce tady byla, to ano. Protože expertů kteří by měnili dvouhmotu za jednohmotu, brousili kotouče, opravovali motorky bůhví čím atd. bylo, je a bohužel zde i bude pořád hodně.

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: B7 1,6tdi setrvacnik

Příspěvek od katsi »

.. jo to vím, i mně to tenkrát při výběru pašíka někdo radil, že se to dá udělat .. evidentně to ale není případ tohohle tématu a už zbytečně zbrojíte ..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“