Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree
PříspěvekNapsal: 07.09.2015 14:59 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Zdravím, mám u svého Passata 3C., 2.0TDI, BKP, 2007, Highline, cca. 270tis km, následující problém:
Chvíli po nastartování (někdy třeba až 30-60min) se mi otevře střešní okno do polohy "větračky", čili se jen vyklopí nahoru, nevysune se celé.
Zvláštní je, že se to neděje vždy, čili když jsem vzal člověka s diagnostikou, zrovna se tento jev neprojevil a nebyl tedy schopen zjistit, proč se takto děje. Má s tímto problémem někdo zkušenosti?

Další problém mám s dotykovým handsfree, kdy mi občas napíše: Chyba při párování. Nelze se spojit s UHV. V tomto případě se s telefonem (Iphon 6) nepropojí. Také to dělá sporadicky. Když už se propojí, tak někdy funguje handsfree v pořádku, tzn. normálně můžu přijímat hovory apod., vše funguje bez problémů.
Častěji ovšem nefunguje v pořádku, tzn. hovor slyším velmi špatně a reproduktory "chrčí". V tom případě radši vypnu BT a volám dotyčnému klasicky přes telefon, což není v pořádku.

Děkuji za odpovědí.

Předmět příspěvku: Re: sporadické otvírání střešního okna, problém s handsfree
PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2933

Praha/Jižní Čechy

Ad střešní okno. Ovladač střešního okna nevypsal chybu? Stává se, že odchází. Hledal bych chybu tam.

Předmět příspěvku: Re: sporadické otvírání střešního okna, problém s handsfree
PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:11 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Qido píše:
Ad střešní okno. Ovladač střešního okna nevypsal chybu? Stává se, že odchází. Hledal bych chybu tam.

To si nejsem jistý, respektive dotyčný co to měřil nic neříkal. Každopádně dobrá připomínka, nechám znova zjistit. Takže v ideálním případě by se musel vyměnit ovladač, nemá někdo ponětí kolik to stojí, nebo jaké je číslo dílu?

Předmět příspěvku: Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree
PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2933

Praha/Jižní Čechy

Jistě.
1K0959613A a pak zvolit správnou barvu podle interiéru.

Pak je ještě s indexem B, který je novější a vypadá jako kolečko. Jestli jsou záměnné, to Ti ale nepovím.

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:25 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Díky. Mám s tím indexem A. Když nad tím přemýšlím, pravděpodobně to bude tím ovladačem, jelikož okno se vysune, nicméně ovladač se samozřejmě neotočí, čili ho musím dát do polohy vysunout a pak zpět do polohy zavřít, což s největší pravděpodobností značí jeho špatnou funkci.

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2933

Praha/Jižní Čechy

To snad ani přímo ne, ale měl by pak reagovat na jakoukoliv změnu. Např. vypínač v poloze ,,0,, a okno otevřené. Po otočení na 1. stupěň ventilačky nebo i odsunutí okna by měl reagovat.
Například já, většinou zapomenu zavřít střešní okno. Tudíž ho zavírám přes dálkové ovládání. Když se vrátím do auta je okno zavřené, ale vypínač v poloze max. ventilace. Po nastartování se nic neděje, ale stačí jakákoliv změna s vypínačem a vše funguje. ;-)

Trošku obšírně napsáno, ale snad pochopitelně.

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 15:55 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Rozumím, no pojedu na diagnostiku a budu chytřejší. Snad se to tam ukáže, když je to sporadická chyba. Nicméně pravdou je, že v přehledu chyb se tento ovladač neobjevuje, ale s diagnostikou jsem laik, nechť to změří někdo, kdo to umí a uvidíme.

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 18:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8002

v prdeli

přesně takto to funguje i mě.. :good: :good: nebo když mi ho zavře dešťový senzor..

Qido píše:
To snad ani přímo ne, ale měl by pak reagovat na jakoukoliv změnu. Např. vypínač v poloze ,,0,, a okno otevřené. Po otočení na 1. stupěň ventilačky nebo i odsunutí okna by měl reagovat.
Například já, většinou zapomenu zavřít střešní okno. Tudíž ho zavírám přes dálkové ovládání. Když se vrátím do auta je okno zavřené, ale vypínač v poloze max. ventilace. Po nastartování se nic neděje, ale stačí jakákoliv změna s vypínačem a vše funguje. ;-)

Trošku obšírně napsáno, ale snad pochopitelně.

PříspěvekNapsal: 10.11.2015 11:57 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Takže problém se střešním oknem vyřešen. Opravdu to bylo vadným tlačítkem střešního okna. Výměna byla celkem jednoduchá. Čili děkuji výše zúčastněným za rady.

Co se týče druhého problému, ten stále přetrvává.

Další problém mám s dotykovým handsfree, kdy mi občas napíše: Chyba při párování. Nelze se spojit s UHV. V tomto případě se s telefonem (Iphon 6) nepropojí. Také to dělá sporadicky. Když už se propojí, tak někdy funguje handsfree v pořádku, tzn. normálně můžu přijímat hovory apod., vše funguje bez problémů.
Častěji ovšem nefunguje v pořádku, tzn. hovor slyším velmi špatně a reproduktory "chrčí". V tom případě radši vypnu BT a volám dotyčnému klasicky přes telefon, což není v pořádku.

PříspěvekNapsal: 10.11.2015 22:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3574

Brno/Opava

Co je to dotykove HF? Hod sem cislo ten HF jednotky, radio na kterem to ovladas (asi ne pres budiky, co?).
Na tom iP6 mas nejakou prasarnu (jailbreak apod.) a nebo standard iOS 9?

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 11.11.2015 11:56 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

teekey píše:
Co je to dotykove HF? Hod sem cislo ten HF jednotky, radio na kterem to ovladas (asi ne pres budiky, co?).

Ovládám to přes rádio RCD 500 (které hodlám vyměnit za RCD 510 delphi), přes budíky to neovládám (i když by se mi to líbilo, lze to nějak vyřešit?), používám IOS 9.
Jakým způsobem jsem schopen zjistit číslo HF jednotky?

PříspěvekNapsal: 11.11.2015 12:11 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

teekey píše:

Dotykové HF: měl jsem namysli toto - viz. obrázek

Přílohy:
HF 01.jpg
HF 01.jpg (72.09 KiB) Zobrazeno 481 krát

PříspěvekNapsal: 11.11.2015 12:31 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12514

Humpolec

sundat držák, vyměnit jednotku, ovládat vše přes maxidot nebo radio

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 11.11.2015 16:51 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

30

Varianta nové HF jednotky a odstranění držáku je pro mě nejzazší řešení. Chtěl bych rozchodit bluetooth adaptér (když už jsem ho kupoval). Jak tedy zjistím číslo HF jednotky, jak se ptal výše uživatel teekey?

PříspěvekNapsal: 11.11.2015 16:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2933

Praha/Jižní Čechy

Koukni se pod spolujezdcovu sedačku. Je tam polystyrenový dekl s jednotkou. Nějak nevím čemu říkáš BT adaptér.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]