sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Zdravím, mám u svého Passata 3C., 2.0TDI, BKP, 2007, Highline, cca. 270tis km, následující problém:
Chvíli po nastartování (někdy třeba až 30-60min) se mi otevře střešní okno do polohy "větračky", čili se jen vyklopí nahoru, nevysune se celé.
Zvláštní je, že se to neděje vždy, čili když jsem vzal člověka s diagnostikou, zrovna se tento jev neprojevil a nebyl tedy schopen zjistit, proč se takto děje. Má s tímto problémem někdo zkušenosti?

Další problém mám s dotykovým handsfree, kdy mi občas napíše: Chyba při párování. Nelze se spojit s UHV. V tomto případě se s telefonem (Iphon 6) nepropojí. Také to dělá sporadicky. Když už se propojí, tak někdy funguje handsfree v pořádku, tzn. normálně můžu přijímat hovory apod., vše funguje bez problémů.
Častěji ovšem nefunguje v pořádku, tzn. hovor slyším velmi špatně a reproduktory "chrčí". V tom případě radši vypnu BT a volám dotyčnému klasicky přes telefon, což není v pořádku.

Děkuji za odpovědí.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: sporadické otvírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od Qido »

Ad střešní okno. Ovladač střešního okna nevypsal chybu? Stává se, že odchází. Hledal bych chybu tam.

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otvírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Qido píše:Ad střešní okno. Ovladač střešního okna nevypsal chybu? Stává se, že odchází. Hledal bych chybu tam.
To si nejsem jistý, respektive dotyčný co to měřil nic neříkal. Každopádně dobrá připomínka, nechám znova zjistit. Takže v ideálním případě by se musel vyměnit ovladač, nemá někdo ponětí kolik to stojí, nebo jaké je číslo dílu?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od Qido »

Jistě.
1K0959613A a pak zvolit správnou barvu podle interiéru.

Pak je ještě s indexem B, který je novější a vypadá jako kolečko. Jestli jsou záměnné, to Ti ale nepovím.

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Díky. Mám s tím indexem A. Když nad tím přemýšlím, pravděpodobně to bude tím ovladačem, jelikož okno se vysune, nicméně ovladač se samozřejmě neotočí, čili ho musím dát do polohy vysunout a pak zpět do polohy zavřít, což s největší pravděpodobností značí jeho špatnou funkci.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od Qido »

To snad ani přímo ne, ale měl by pak reagovat na jakoukoliv změnu. Např. vypínač v poloze ,,0,, a okno otevřené. Po otočení na 1. stupěň ventilačky nebo i odsunutí okna by měl reagovat.
Například já, většinou zapomenu zavřít střešní okno. Tudíž ho zavírám přes dálkové ovládání. Když se vrátím do auta je okno zavřené, ale vypínač v poloze max. ventilace. Po nastartování se nic neděje, ale stačí jakákoliv změna s vypínačem a vše funguje. ;-)

Trošku obšírně napsáno, ale snad pochopitelně.

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Rozumím, no pojedu na diagnostiku a budu chytřejší. Snad se to tam ukáže, když je to sporadická chyba. Nicméně pravdou je, že v přehledu chyb se tento ovladač neobjevuje, ale s diagnostikou jsem laik, nechť to změří někdo, kdo to umí a uvidíme.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od ricom »

přesně takto to funguje i mě.. :good: :good: nebo když mi ho zavře dešťový senzor..
Qido píše:To snad ani přímo ne, ale měl by pak reagovat na jakoukoliv změnu. Např. vypínač v poloze ,,0,, a okno otevřené. Po otočení na 1. stupěň ventilačky nebo i odsunutí okna by měl reagovat.
Například já, většinou zapomenu zavřít střešní okno. Tudíž ho zavírám přes dálkové ovládání. Když se vrátím do auta je okno zavřené, ale vypínač v poloze max. ventilace. Po nastartování se nic neděje, ale stačí jakákoliv změna s vypínačem a vše funguje. ;-)

Trošku obšírně napsáno, ale snad pochopitelně.

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Takže problém se střešním oknem vyřešen. Opravdu to bylo vadným tlačítkem střešního okna. Výměna byla celkem jednoduchá. Čili děkuji výše zúčastněným za rady.

Co se týče druhého problému, ten stále přetrvává.
_______________________________________________________________

Další problém mám s dotykovým handsfree, kdy mi občas napíše: Chyba při párování. Nelze se spojit s UHV. V tomto případě se s telefonem (Iphon 6) nepropojí. Také to dělá sporadicky. Když už se propojí, tak někdy funguje handsfree v pořádku, tzn. normálně můžu přijímat hovory apod., vše funguje bez problémů.
Častěji ovšem nefunguje v pořádku, tzn. hovor slyším velmi špatně a reproduktory "chrčí". V tom případě radši vypnu BT a volám dotyčnému klasicky přes telefon, což není v pořádku.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od teekey »

Co je to dotykove HF? Hod sem cislo ten HF jednotky, radio na kterem to ovladas (asi ne pres budiky, co?).
Na tom iP6 mas nejakou prasarnu (jailbreak apod.) a nebo standard iOS 9?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

teekey píše:Co je to dotykove HF? Hod sem cislo ten HF jednotky, radio na kterem to ovladas (asi ne pres budiky, co?).
Na tom iP6 mas nejakou prasarnu (jailbreak apod.) a nebo standard iOS 9?
Ovládám to přes rádio RCD 500 (které hodlám vyměnit za RCD 510 delphi), přes budíky to neovládám (i když by se mi to líbilo, lze to nějak vyřešit?), používám IOS 9.
Jakým způsobem jsem schopen zjistit číslo HF jednotky?

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

teekey píše:Co je to dotykove HF? Hod sem cislo ten HF jednotky, radio na kterem to ovladas (asi ne pres budiky, co?).
Na tom iP6 mas nejakou prasarnu (jailbreak apod.) a nebo standard iOS 9?
Dotykové HF: měl jsem namysli toto - viz. obrázek
Přílohy
HF 01.jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od tornado1 »

sundat držák, vyměnit jednotku, ovládat vše přes maxidot nebo radio
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

o.michalisko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2014 15:51

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od o.michalisko »

Varianta nové HF jednotky a odstranění držáku je pro mě nejzazší řešení. Chtěl bych rozchodit bluetooth adaptér (když už jsem ho kupoval). Jak tedy zjistím číslo HF jednotky, jak se ptal výše uživatel teekey?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: sporadické otevírání střešního okna, problém s handsfree

Příspěvek od Qido »

Koukni se pod spolujezdcovu sedačku. Je tam polystyrenový dekl s jednotkou. Nějak nevím čemu říkáš BT adaptér.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“