nechce otočit startérem

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

Už z toho mám cvrčka, jak bábovku :evil:

BMR, 125kW, manuál

jezdí s tím víc moje žena, než já a najednou telefon, že to netočí startérem (na spojce stojí), kontrolky svítěj a neděje se nic.... asi na pátej pokus naskočil normálně... toto se odehrávalo co dva dny asi týden, než jsem přijel domu.

VAG - nic
BOSCH - nic

test AKU a helemese - napích jsem tester na svorky hlavní AKU (mám ještě vzadu jednu na webasto) a tester žádnou AKU nenašel... druhej pokus, zase nic... lehounká oxidace na svorkách byla, tak jsem jí opucoval, řádně dotáh a stříknul protectem.

test Aku - obě jsou 100% .

auto začalo makat, jak má :yahoo: ale jen do druhýho dne, kdy jsem coby spolujezdec na vlastní oči viděl, že to zase netočí (na druhej pokus to už sice šlo, ale proč ne napoprvý???)

Spínačka?
Startér?
Nebo nějaký spínací relé?

a nepište mi vyměnit řidiče - už jsem na ní zvyklej :laugh:
Naposledy upravil(a) Dymák dne 08.09.2015 18:33, celkem upraveno 2 x.
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od KJirka »

spínačka nejspíš. To je poměrně častá bolest.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Prochy01 »

Hale pokud ti to cvrka jak pes, ale startér netoci, resp se ani nepohne, bude to baterka. Ten test je k hovinku... me se to stalo, kdyz jsme baterku vybili a pak jsem taky uz nenastartoval... Kontrolky, svetla vse slo, ale starter se nehnul, jen cvrkaly relatka...

Ad test autobaterii... kamarad v insignii resil to same (sporadicky nenastartoval - resp manželka) baterii testovali v autorizaku, u dvou prodejcu autobaterii a pry v poradku - nakonec me poslech, koupil new baterku a od te doby klid... ty testy jsou na picu... orientačně samozrejme poslouží, ale pokud s tim mas problem, sel bych jako prvni po baterce, obzvlast, pokud ji mas starou...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

jj, prve (když jsem u toho nebyl), tak relátka prej cvakaly... taky mě napadla první AKU. A když jsem jí měřil, tak jsem zjistil, že nejsou úplně dotažený svorky a je mezi nima oxidace - což by taky odpovídalo na nedostatek přísunu napětí při zátěži.

ale pak to necvakalo a stejně neotočilo startérem...

Každopádně věřím, že ta AKU může bejt špatná, jak tam je dlouho nemám tucha a je asi nejmenší zlo jí vyměnit, než se hrabat do spínačky, nebo startéru...

dík za radu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od KJirka »

tak ta baterka mě napadla taky hned, ale když s takovou jistotou píšeš test 100%, tak jsem tomu nepřikládal váhu. Ale je fakt, že baterky odcházej v extrémních mrazech i v extrémních vedrech. Já tohle absolvoval před třema týdny u manželčina auta. Baterka totál k.o..
Ale jinak, pokud by baterka byla fakt dobrá, tak si klidně vsaď na tu spínačku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Prochy01 »

Spinacka by snad mela hodit nejakou chybu, ne?

Sel bych od nejjednodussiho... a tipnul bych za sebe na baterku ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

ta spínačka právě asi chybu hodit nemůže (v tomto případě), páč chybu hodí jen něco, co dostane impuls, aby makalo, ale nemaká (resp. žádnej impuls dál nejde, nebo jde, ale jinej, než má jít).... a vzhledem k tomu, že ta spínačka je první věc, která má na základě mechanickýho zastrčení klíče nějakej impuls podat a nepodá, tak ECU ani neví, že tam někdo ten klíč strčil a nehodí chybu.... prostě ten klíč přečte jen v poloze 2 plus odemčeno řízení...
takovejch vyjebávek jsem už zažil dost

jinak s tím testerem AKU jsi mi dal pěknýho brouka do kebule... Vždy jsem mu věřil a zatím mě nikdy nezklamal (není to žádná čína za pět stovek) Ale na druhou stranu, kdyby napsal 99%, tak je to důvěryhodnější, než 100%, když ta AKU jezdí už buhvíjak dlouho...

edit: ještě mě napadlo, že pokud by byl problém jen v tý oxidaci a blbě utaženejch svorkách, tak by se podle mě ani na 100% nemohla altíkem dobít, ne??? když nejde proud ven, tak nemůže jít ani dovnitř...
Naposledy upravil(a) Dymák dne 27.08.2015 10:59, celkem upraveno 2 x.
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Prochy01 »

ja nerikam, ze to nemuze byt spinacka - nacetl bych chyby, pokud by tam nic nebylo, vymenil bych baterku...

Ty testy jsou proste naprd, ja jim neverim... a btw kdyz jsem mel vytlucenou baterku a neslo nastartovat, tak presto svetla svitily, kontrolky tez a baterka po rychlém dobití psala i spravne napětí, ale pri zatížení starteru proste nemela silu (proud?)....

Zalezi jak se to projevuje... Ale kdyz jsi napsal "cvrčka" byla to jasna baterka - za me... tu muzes vymenit tak jako tak ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

edit2: tak už to zase jebe!!!!
strčim klíč do polohy 2, šlápnu spojku, zarazim klíč, cvakne relé vlevo pod oknem a nic.... stále držim klíč zaraženej, pustim spojku a znovu sešlápnu a motor naskočí :baseball: přitom maxidot ví, kdy je spojka sešlápnutá a kdy ne (podle těch jeho povelů pro blbce)... a teď mi to někdo vysvětlete :drinks: :drinks: :drinks: asi novej immo sedmý generace :laugh: :laugh: :laugh:

předpokládám, že to nemůže mít nic společnýho s tím, že to bylo zamčený na SAFELOCK??? Já vím - blbost, ale už se chytám všeho :revenant:

jinak ten tester samozřejmě měří baterku při zátěži, nastavíš kapacitu a on z ní tahá zátěžovej proud a sleduje, jak se chová a jak dlouho to vydrží.... pak vyplivne údaje z tiskárny
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Prochy01 »

Tak ale v tom pripade tam musi zustat nejaky chyby, ne?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od KJirka »

s tím safelockem to spojitost mít nějakou může, protože mě třeba vždycky hlásí maxidot pozor na safe. Ale protože jsem to jako spoustu jiných věcí v autě nikdy nezkoumal, tak nevím o jakou spojitost se jedná. Každopádně se mi někdy stane a někdy zase ne, že zmáčknu klíček a nenastartuje. Zmáčknu podruhý a start. Nikdy ne víckrát, vždy jen na podruhý. Teď mi asi někdo řekne, že jsem debil, že zase něco dělám blbě, ale já fakt nejsem čtenář návodů. Všechno si musím vyzkoušet způsobem pokus - omyl. Ostatně, mám to auto teprve dva a půl roku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

tak půlden bádání (VAG stále nic nenašel) a vypadá to na spínačku... začalo to zlobit čím dál, tím víc (samozřejmě nejvíc, když člověk potřebuje rychle nastartovat :lol: ) ale pokud se s tím klíčem ve spínačce trochu zakvedlá, tak to zabírá...

Má někdo tucha, co ta krabička stojí nová??? A umí jí někdo v Praze přizpůsobit ke klíčům???
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od KJirka »

Neříkal jsem to ?
Typuju to tak na 3 500,-Kč a zkus buď Jirka. nebo Honzapraha
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem

Příspěvek od Dymák »

Říkal, no :good: taky ti tímto děkuju za nasměrování :potlesk: :potlesk: :potlesk: a za typ na řešení
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nechce otočit startérem - výměna slotu pro klíč

Příspěvek od Dymák »

Kucí, pokud budu měnit slot na klíč, tak se nic kódovat ani přizpůsobpvat nemusí, je to tak?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“