Zadní brzdy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
sedlackus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.02.2013 03:48

Zadní brzdy

Příspěvek od sedlackus »

Dobrý den,
chci se podělit o zkušenost s výměnou zadních brzdových kotoučů a destiček.
Všude tady jsem našel jen návody s pomocí diagnostiky či jiných "bejkáren", jenže jde to i jinak, levně, bez diagnostiky a bez zbytečných blafů, co pořád čtu a slyším.
Stačí na to jen ráčna, 13ka oříšek, křížák a jediná složitější věc - tisícihran, který se dá sehnat v lepších prodejnách nářadí. A samozdřejmě nějaká chemie na snadnější povolení "kousnutých" šroubů.
Jak demontovat psát nebudu, toho je tu všude hafec, jediné co chci napsat je jak na elektronickou parkovací brzdu. Stačí mít trafo na 12v, odpojit motorek od konektoru, napíchnout dva kontakty (samozdřejmě ty, co jsou na motorku) a vytočit šroubení v brzdě. píst se hýbat nebude. Potom stačí vzít nějakou závitovou tyč s plocháčem a píst zatlačit... Pak vše smontovat zase dohromady a heureka! Zasunout klíček do zapalování, zmáčknout tlačítko parkovačky, udělal jsem to 3x.
Stále sem si nebyl jistý jestli v řj není něco špatně a tak sem jel raději do servisu na diagnostiku. tam mi akorát vynulovali nějaký interval ale že by tam byla nějaká chyba že se něco dělo s brzdama? Vůbec. Pro příště už ani do toho servisu jezdit nemusím. Pro mě jako laika + kamarád lehce pokročilý = cca 2h práce a cena za sehnané origo díly 3000 a nějaké drobné...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od ricom »

heuréka. .tvl... opice banány jak jinak klasika..
hele víš že místo klíňáku můžou bejt silonky ?? ale jen černý prosím tě.


koukám že podobnejch idiotů tu začíná bejt čím dál více :rofl: :rofl:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od KJirka »

proč myslíš ? Poměrně šikovným způsobem to jen přelstil.
Někdo holt jezdí do autorizáku (jako já), někdo má šikovnej servis u nosu (jako ty) a někdo třeba šikovný ruce (jako on + kamarád).
Rozdíl mezi námi je v tom, že já sem lempl a cpu jim navíc nestydatý prachy, ty seš taky lempl, ale máš to aspoň levný a necháš někomu trochu vydělat a kolega je odvážnej a má to úplně nejlevnější. :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od ricom »

měl jsem namysl to technické provedení kterým to udělali.. to je děs.. a prasárna to si nemohu pomoci..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od KJirka »

no vidíš a přesto funguje :laugh:
není důležitý, jakými prostředky bylo dosaženo cíle, ale hlavně, že seš tam :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od ricom »

no nejsem stejného názoru ale budiž..

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od Prochy01 »

Nechapu co na tom ma byt za výhodu... sr*t se s nejakym trafem (nebo ho shanet).... radsi to pichnu na VAG a dodrzim technologicky postup... ono zakladni nastaveni po vymene brzd asi taky nebude od veci... Ale proc nevymyslet kokotiny, vzdyt jde jen o brzdy, ze ;-))) navic kdyz dnes tu diagnostiku ma temeř kazdy normalni servis (pokud ji nemas doma)...

az budes menit klinak za ty silonky, tak brzdy jdou zrenovovat taky i flexou... kdyz jste byly dva sikulove, mohlo to byt za 2,87 za propalenou elektriku :rofl: jo a chladiče se taky pry ted lepí... kanagon za 15,- :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

sedlackus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.02.2013 03:48

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od sedlackus »

sorry chlapi, ale abych jednou za x let potřeboval VAG či podobné nesmysly, si ho mám kupovat nebo někde shánět? Možná lidi co do aut dělaji nebo se zajímaji si to koupí ale pro mě jako člověka co do auta vleze, nastartuje, pak to chcípne a vyleze a tím to končí... mi botatě postačí trafíčko. který sem si koupil na nabíjení takový silnějsí ruční halogenový baterky. Prasárna? To by mě zajímalo jak to dělaj v servise. Až na tu "úpravu" motorku to předpokládam udělaji stejně. nebo snad šrouby povolujou na druhou stranu? Ten příspěvek sem přidal z důvodu toho, že přez VAG to udělá každej blbec ale poradit si jinak? To už chce hlavu... Bohůžel v posledních letech co přibývá elektronika ve všem, se lidé s hlavou vytrácejí... Kéž by se vrátila doba, kdy elektronika v autě skoro nebyla. Polovina zdejších expertů by nenapsalo už ani čárku :)
KJirka - přesně proto jsem to napsal... Protože to jde i jinak, hlavně se nebát :)

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od ladulel »

Taky jsem si zadní brzdy dělal v pohodé sám...
Ps:Jde to bez wag i bez trafa 8)

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od petryk1 »

Kto nema WAG, tak si poradi. A kto nema WAG a ani si neporadi, tak si zaplati...Pozor kluci, o chvilu tu bude opat doba, ze co si neudelas, to nemas!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od KJirka »

tak to pevně doufám a věřím, že ne
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Marty'SP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 29.05.2014 11:27

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od Marty'SP »

Rada dobrá. Jestli se to zdejším super mega expertům nelíbí neřeš :-) Těm se nelíbí skoro nic co není z jejich hlavy :-)
VW PASSAT B6 2.0 110 kW FSI, BLR, černá metalíza Sport limousine

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od teekey »

petryk1 píše:Kto nema WAG, tak si poradi. A kto nema WAG a ani si neporadi, tak si zaplati...
pouzivejme vsichni stejnou terminilogii: VAG-COM (zkracene VAG) popripade jeste lepe v CR pouzivejme VCDS :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Zadní brzdy

Příspěvek od petryk1 »

OKi, uslo mi pismeno. Ale viete co som myslel... A vy na morave nemate nahodou WAG? :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“