Bílý kouř

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
VWBKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.09.2015 23:15

Bílý kouř

Příspěvek od VWBKP »

Zdravím,
nedávno jsem trochu protáhl pašáka a topil pod kotlem víc než je normální jízda... CCA po 30km na zahřátí oleje a tak jsem zkrátka jel naplno dalších asi 20km. Když jsem dojel domu, nechal jsem motor tak 2 minuty dochladit na volnoběh a pak jsem jestě musel přejet cca 200m po ulici... jenže když jsem se rozjel rychlostí chůze cca 5-10km/h po ulici s bídou na čtvt plynu v podstatě bez zátěže tak s hrůzou koukám do zrcátka že je zamnou obrovský oblak bílo-šedého kouře dlouhý tak 5-10 metrů, který se tak líně valí po silnici... Nebyl to takovej ten černej TDI co mají všechny nafťáky když se na ně dupne, spíš mi to příslo jako olej nebo voda ale zkrátka netuším. Voda ani olej se neztrácí, mazut na víčku expanzky není, jezdím od výměny k výměně. Jinak jde o 2.0 TDI BKP 2006 nalítáno 100k d tím že 2008 při 50tkm měněnej motor v záruce-olejový čerpadlo umřelo... a vymazlenej pravidelnej seris, vstřikovače na svolávačce měněný před 10K takže tam taky asi nic nebude...
Nenapadá nějakýho zkušenýho garážistu, co by to mohlo způsobovat? Někde jsem se dočetl,že by to mohlo být EGR, ale co tu tak čtu spíš asi hlava... :fool:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bílý kouř

Příspěvek od hkr »

Mno jestli ti tam dali motor s výrobou 2007 a je na něj najeto 100tkm s hlavou původní, tak to tak odopovídá, oni dost praskaly, až revize z 2008 snad byla OK... Ale ten nájezd je dost bídnej teda...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Bílý kouř

Příspěvek od motorpower »

VWBKP píše:Zdravím,
nedávno jsem trochu protáhl pašáka a topil pod kotlem víc než je normální jízda... CCA po 30km na zahřátí oleje a tak jsem zkrátka jel naplno dalších asi 20km. Když jsem dojel domu, nechal jsem motor tak 2 minuty dochladit na volnoběh a pak jsem jestě musel přejet cca 200m po ulici... jenže když jsem se rozjel rychlostí chůze cca 5-10km/h po ulici s bídou na čtvt plynu v podstatě bez zátěže tak s hrůzou koukám do zrcátka že je zamnou obrovský oblak bílo-šedého kouře dlouhý tak 5-10 metrů, který se tak líně valí po silnici... Nebyl to takovej ten černej TDI co mají všechny nafťáky když se na ně dupne, spíš mi to příslo jako olej nebo voda ale zkrátka netuším. Voda ani olej se neztrácí, mazut na víčku expanzky není, jezdím od výměny k výměně. Jinak jde o 2.0 TDI BKP 2006 nalítáno 100k d tím že 2008 při 50tkm měněnej motor v záruce-olejový čerpadlo umřelo... a vymazlenej pravidelnej seris, vstřikovače na svolávačce měněný před 10K takže tam taky asi nic nebude...
Nenapadá nějakýho zkušenýho garážistu, co by to mohlo způsobovat? Někde jsem se dočetl,že by to mohlo být EGR, ale co tu tak čtu spíš asi hlava... :fool:
Mohla se spustit regenerace, nejspíš to tak za 10min přestalo.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bílý kouř

Příspěvek od hkr »

BKP a filtr asi neeee. :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

VWBKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.09.2015 23:15

Re: Bílý kouř

Příspěvek od VWBKP »

DPF tam není, na to motoru je najeto 50k tak se právě divím, ale dělal to jarov... Ještě možnost že to mohl být olej od turba po velké zátěži, ale turbo po 50k když prostě pomalu zahřát a netočit za studena a naopak zas pomalu nechávat dochladit, tak mi to taky přijde divný...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Bílý kouř

Příspěvek od motorpower »

Omlouvám se, spletl mě ten Siemens. Ale ještě jedna věc, bílý kouř je i při zavzdušnění či špatné naftě. Zaměřil bych se na celý palivový systém. Tedy za předpokladu, že voda opravdu nemizí. EGR by i cukal, a o tom nic nepadlo. Případně přijet, a zjistím.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

VWBKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.09.2015 23:15

Re: Bílý kouř

Příspěvek od VWBKP »

Tak jsem se podíval na hladinu G12 a je někde uprostřed mezi MAX a MIN a to před měsícem (cca 1500km) byl ve VW na servise a byl na MAX... Tak to asi opravdu vypadá a tu hlavu...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bílý kouř

Příspěvek od KJirka »

no jenomže, kdyby ta hlava byla prasklá a takhle příšerně to hulilo díky spalování vody, nebyl bys nejspíš uprostřed, ale zcela "na suchu". Nepodléhej panice a chvíli tu vodu ještě hlídej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Bílý kouř

Příspěvek od petryk1 »

Voda sa moze hybat hore dole...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bílý kouř

Příspěvek od KJirka »

to je způsobeno podtlakem, ale když otevřeš víčko, hladina se srovná podle skutečnýho stavu
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý kouř

Příspěvek od Nemo »

ak máš DSG tak tá hladina lieta hore dolu vždy, nikdy nie je na jednej úrovni :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

VWBKP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.09.2015 23:15

Re: Bílý kouř

Příspěvek od VWBKP »

No, zatím je to cca 3mm pod ryskou max. a když otevřu expanzku s běžícím motorem, tak jak řikáš podtlakem asi vyjede hladina asi centimetr nad rysku max. a zatím se voda nijak nikam neztrácí. Ale netuším teda co to bylo za kouř...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bílý kouř

Příspěvek od KJirka »

dvě věci mám k tomu : 1) jestli nechceš mít opařenou hubu, v lepším případě ruce, tak to za chodu motoru neotvírej 2) bílej kouř vypouštěli indiáni na znamení míru
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

Nie indiani jirko ale on ked otvoril to vyko a prikryval dlanou :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bílý kouř

Příspěvek od KJirka »

tak to jsou indiánský signály :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“