Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nulkáč0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2015 23:44

Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od Nulkáč0 »

Zdravíčko lidi, před pár dny jsem si pořídil svůj první Volkswagen a to Passata B7 sedana s motorem 1.6TDi Bluemotion 77kw. Velmi mě lákala spotřeba, pohodlí a celkově dobrý dojem z jízdy, ovšem co jsem začal drobka využívat, tak si lámu hlavu nad tím, proč má spotřebu kolem 8. Po městě se start/stopem klidně kolem 8.8l /100 km.

Rád bych se zeptal, máte někdo s tmto autem zkušenosti? Co všechno může ovlivňovat spotřebu? Můžou to být např. i pneumatiky? Mimo město, když jezdím na tempomat takových 90-110km/h tak průměrná spotřeba se pohybuje mezi 6.0-6.5l/100km. Kombinovaná je je mnohem větší, než udává výrobce a také než říkali lidé různě po fórech. Nejezdím na nijak těžkou nohu, nijak Pašáka netrápím, rád si užívám klidnou jízdu. Auto má zajetý motor - najeto 90 tisíc km a krom spotřeby je vše naprosto skvělé, jezdí se mi v něm úžasně a pohodlně.

Děkuji předem za rady a tipy :good: :)
VW Passat | B7 | 2011 | 1.6TDi BlueMotion | 77kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od KJirka »

spotřebu může samozřejmě ovlivňovat spousta faktorů, od špatně nahuštěných gum, po ucpanej filtr sání vzduchu. Ale 8,8 po městě asi nebude zase nic mimořádnýho. Mimo město klidnou jízdou ale musíš určitě mezi 5 - 6 litrů, ne-li méně. Mít auto co nejede a ještě hodně žere, by mě rozhodně nebavilo.
Hele a je tady zcela nahoře samostatný vlákno s názvem SPOTŘEBA.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

999KE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.02.2015 06:05

Příspěvek od 999KE »

Ja mam 2.0TDI 125KW a po meste mam cca 7,5L
Mimo mesto, väčšina diaľnice 6,5L

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od KJirka »

než se tady tenhle evšergreen rozjede, opakuju, běžte si spotřebu řešit do příslušnýho tématu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nulkáč0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2015 23:44

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od Nulkáč0 »

Zdravím, díky moc za odpovědi, já jsem si to vlákno prošel a bohužel žádné rady apod. jsem nenašel, v podstatě sem tam nějaká hádka benzín x diesel, fotky kdo, kde, jak udělal jakou spotřebu a občas nějaká bezpředmětná hádka, tak jsem založil tohle, tak pardon, jestli jsem porušil nějaká pravidla.
VW Passat | B7 | 2011 | 1.6TDi BlueMotion | 77kw

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od hkr »

Napiš uživateli Prochy, budete uvažovat dva :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od KJirka »

Nulkáč0 píše:Zdravím, díky moc za odpovědi, já jsem si to vlákno prošel a bohužel žádné rady apod. jsem nenašel, v podstatě sem tam nějaká hádka benzín x diesel, fotky kdo, kde, jak udělal jakou spotřebu a občas nějaká bezpředmětná hádka, tak jsem založil tohle, tak pardon, jestli jsem porušil nějaká pravidla.
Ne, to bylo spíš na ostatní, kteří se rádi připojí, aby se pohlubili, za jak málo jezdí. K tomu je primárně to horní vlákno určeno. Tohle vidím jako technickej problém a založil jsi to celekm správně. Bohužel je tady těch motorů 1,6 velmi málo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od selatko »

Spotřeba a spotřeba nemusí být vždy to stejné .. Nicméně 8-8.8 je celkem dost a pokud to máš i po hodině jízdy, tak to se divím. Tak na 7,5 ve meště by to mělo klesnout. (jen tak pro info, půl hodiny po městě je u mě za 9L, ale jezdím stylem brzda - plyn)

No spotřeba 6 - 6,5 mimo město je reálná, takže bych to možná nepřisuzoval nějaké chybě, ale prostě to tak je .. Navíc je to pouze 77kW na vcelku těžký auto.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Passat B7 1.6TDi BMT

Příspěvek od Qido »

Kombinace udýchaného motoru - těžkého auta - a vadné řídící jednotky mezi volantem a sedadlem.

P.S. Aby pochopil, také mi auto jednu dobu žralo. Dlouhé trasy jsem se nedostal pod 7 litrů. Také jsem přemýšlel co by to mohlo být. Pak jsem si naplánoval trasu s velkou časovou rezervou, ráno se pořádně .... a v klídku vyrazil. Po 100km kdy jsem míval spotřebu 7,2 jsem měl najednou 5,6. Tudíž jsem to vyhodnotil jako špatnou řídící jednotku mezi volantem a sedadlem. Následně jsem podřadil a spotřebu narovnal...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“