Tlak pneu od výrobce?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od ice_man »

[quote="petbor1"]Ja fukam tiež 17" na 2.7 a taktiež mam viac ojazdený stred behúňa. No keď som skúšal nafúkať na 2.5 tak mi to každé ráno hlásilo skontrolovať tlak pneu.


Musíš to resetnout, když jsou pneu studené, tzn nejlépe ráno - před jízdou.. pokud to resetneš, když jsou zahřátý, tak ti to bude ráno během jízdy ukazovat pokles tlaku, protože jak jsou studený, tak mají nižší tlak..
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

tak si to plňte plynem a nemusíte špekulovat, jestli byla pneu zahřátá nebo ne
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od ice_man »

KJirka píše:tak si to plňte plynem a nemusíte špekulovat, jestli byla pneu zahřátá nebo ne
Teď jsi na to kápnul :cowb:

..pro televizi nova :potlesk:
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

a proč jako myslíš, že se tam ten plyn dává ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od ice_man »

KJirka píše:a proč jako myslíš, že se tam ten plyn dává ?
Do normálního auta na denní ježdění si myslím, že je to zbytečný, ale fakt je, že tlak to drží stejnej, protože se ten plyn tak nezahřívá jako vzduch, to máš pravdu.. do sportovního auta na okruh bych to určitě dal, ale do passata je to zbytečný.. Nehledě na to, že když potřebuješ dofoutknout, tak musíš do pneuservisu nebo se to namíchá a pak už to přece nebude tolik držet tlak oproti ostatním kolům ne? A v poslední řadě to taky něco stojí..
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od petbor1 »

ice_man píše:
petbor1 píše:Ja fukam tiež 17" na 2.7 a taktiež mam viac ojazdený stred behúňa. No keď som skúšal nafúkať na 2.5 tak mi to každé ráno hlásilo skontrolovať tlak pneu.


Musíš to resetnout, když jsou pneu studené, tzn nejlépe ráno - před jízdou.. pokud to resetneš, když jsou zahřátý, tak ti to bude ráno během jízdy ukazovat pokles tlaku, protože jak jsou studený, tak mají nižší tlak..

No musím uznať že to mi nenapadlo :) ... Ja som to furt resetol iba keď fukam pneu. :D


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil(a) petbor1 dne 17.10.2015 23:23, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

už sis to našel, jo ? :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od GOLFÁK »

ice_man píše:Ahoj, chci se zeptat, jestli nemáte podobnou zkušenost. Mám passat cc a když se podívám na víčko od nádrže, tak je tam tlak pneu pro kola R17-R18-R19 stejný čili 2,7. Při plně naloženým autě se mění tlak jen vzádu z 2,7 na 3,2, ale to teď řešit zrovna nechci. Zajímalo by mě s jakým tlakem v pneu s tímto autem jezdíte, protože když to nafouknu na uvedených 2,7 tak jsem si všimnul, že mám sjeté vnitřky pneu což by mělo znamenat přehuštění a to si právě taky myslím, že i je, protože mi přijde dávat tlak 2,7 na 235/45 R17 hodně velký. Viděl bych to tak kolem 2,3 - 2,4 ale ne 2,7. Kolik foukáte vy? Díky


Tak si uprav prvni prispevek, protoze v dalsim prispevku mluvis o sjetem stredu. Takze pokud mas sjety vnitrky pneu, tak je to geo. Pokud stred, tak prehusteny.

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od ice_man »

GOLFÁK píše:
ice_man píše:Ahoj, chci se zeptat, jestli nemáte podobnou zkušenost. Mám passat cc a když se podívám na víčko od nádrže, tak je tam tlak pneu pro kola R17-R18-R19 stejný čili 2,7. Při plně naloženým autě se mění tlak jen vzádu z 2,7 na 3,2, ale to teď řešit zrovna nechci. Zajímalo by mě s jakým tlakem v pneu s tímto autem jezdíte, protože když to nafouknu na uvedených 2,7 tak jsem si všimnul, že mám sjeté vnitřky pneu což by mělo znamenat přehuštění a to si právě taky myslím, že i je, protože mi přijde dávat tlak 2,7 na 235/45 R17 hodně velký. Viděl bych to tak kolem 2,3 - 2,4 ale ne 2,7. Kolik foukáte vy? Díky


Tak si uprav prvni prispevek, protoze v dalsim prispevku mluvis o sjetem stredu. Takze pokud mas sjety vnitrky pneu, tak je to geo. Pokud stred, tak prehusteny.

V prvním příspěvku jsem to blbě popsal, sorry, ale pokud mě chceš chytat za slovo, tak přehuštěný to dle výrobce není, když tam dávám 2,7 :-)
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od GOLFÁK »

Ja te za slovo nechytám, jen píšu, že si protiřečíš. Tak když to píše výrobce, tak to tak nech.

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od ice_man »

GOLFÁK píše:Ja te za slovo nechytám, jen píšu, že si protiřečíš. Tak když to píše výrobce, tak to tak nech.
Díky za tvůj názor :drinks:
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od GOLFÁK »

To byla sranda, tak pokud se ti vic sjíždí střed pneu a geo máš ok, tak to zkus foukat na těch 2,5 jak píšou kluci.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

mimochodem, co to je přesně za gumu ? Někdx se stane, že konkrétní výrobek si s konkrétním autem trochu nerozumí. V tomhle duchu se tu vedla debata třeba o Conti 5
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od petbor1 »

Detto: Matador hectora 3 ... Si tiež nerozumie ani s passatom ani s O2. :) 10.000 km a potom si človek mysli že mu odišli ložiska a to hučiacu len pneu.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

no to je jinej problém. Ty Matadory budou po sjetí určitý vrstvy hučet úplně na každým autě. Tady je řeč o nerovnoměrným sjíždění.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“