Tlak pneu od výrobce?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

vždycky, když ty kola přehodíš, se ti zhruba po těch 50 km rozsvítí kontrolka tlaku, protože to zaznamenalo nějakou změnu. Normálně zastavíš a vyresetuješ to, resp. potvrdíš, že to tak je. Nemáš přímý měření tlaku, takže to reaguje pouze na změny. Žádný hodnoty ti to neukáže a nepoznáš ani, o který kolo se jedná, pokud uchází. Ale prostě v tu chvíli víš, že se něco děje. Přímý měření má čidla ve ventilcích. Tlak 2,5 je o.k. a pokud jezdíš prázdnej, tak vzadu 2,7 zbytečně moc. Stačí taky 2,5.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od honzerek »

Okey, takže při výměně pneu z letních na zimní a naopak až se mi rozsvítí kontrolka najedu do menu, dám tlak pneu, potvrdím, uložím a pak už je vše okey a "nový tlak" v pneu už si to hlídá, jo? No právěže jezdím 50:50, polovinu času jezdím sám a druhou polovinu času jezdím ve 4 lidech + batožina resp. plné auto i kufr.
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od bBIKEr »

Prosim vas muze mi nekdo vysvetlit jak presne funguje to tlacitko na hlidani pneu? kdyz ho podrzim dyl tak mi to napise ze mam malytlak v pneu a sviti mi to a kdyz ho jen zmacknu tak to napise neco polovicni zatizenyi pneu nebo tak neco a nic se nedeje...
a kolik mam foukat aby mi to nepsalo maly tlak v pneu kdyz to zmacknu.
Diky moc
nebo kdyby byl nekde navod jak na tuhle funkci tak bych byl rad...moc diky

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od Qido »

ááá náš oblíbený kolega.
Máš návod k obsluze? Tam to je. Případně je ke stažení.....

Nepíšeš jakou kontrolu tlaku máš. Jestli přímou TPMS nebo jen nepřímou přes čidla ABS.

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od bBIKEr »

Nemam. Jeatli budes tak hodnej napis mi kde to stahnu,hledal jsem a nenasel.

Zbytek netusim o cem mluvis. Jak uz sem ti psal,kazdej neni super chytrej jako ty,bohuzel jsem lajk. Ty si taky nedrepnul do auta a hned si vse vesel co a jak.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od Qido »

Samozřejmě že nikdo učený z nebe nespadl, ale nejsem líný a věci nejdříve se snažím sám najít, abych neotravoval a nevypadal jako pitomec ptát se na milionkrát zodpovězené věci.
http://www.ulozto.cz/hledej?q=Obsluha+passat" onclick="window.open(this.href);return false;

A ohledně hlídání tlaku v pneu hledej. Opravdu je to tady dobře popsáno.

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od OndraB8 »

Za mých časů stál plyn do 4 pneu kolem 100 Kč, tak 5 let zpět a byl k dostání v každém pneuservisu jako úplně běžná věc. Hlavní nevýhodu ale vidím v tom, že si nemůžu pak jednoduše tlak upravit sám. Vím, že se budu týden kodrcat po městě, tak uberu nebo naopak vím, že absolvuju dlouhou štreku ve více lidech, tak přidám.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od KJirka »

dík Ondro, žes mi to potvrdil. Nevím, jak dneska, ale dřív ten plyn měli opravdu běžně. A kilo určitě nikoho nepoložilo. Ovšem, asi se to nějak neosvědčilo nebo prostě jen o to není zájem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od hkr »

Jeste aby jo :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

qashqai
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 10.10.2015 15:28

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od qashqai »

Prosím na víčku mám tieto tlaky pneu. Mam 125 kw, CR, 2009, väčšinou jazdím sám. Na aký tlak mám nafúkať - 2,5 vpredu a 2,5 vzadu? Neviem či to platí pre všetky rozmery pneu alebo nie. Mám 235-45-R17. Dík.
Přílohy
IMG_20160430_145613.jpg

Uživatelský avatar
VWPassatVW
Profík
Profík
Příspěvky: 904
Registrován: 14.01.2011 20:00
Bydliště: Praha

Re: Tlak pneu od výrobce?

Příspěvek od VWPassatVW »

No, hele pokud se na tu fotku podíváš pořádně, tak je to z ní velmi dobře patrné. Je to taková tabulka z excelu...

Tedy ano uvedené tlaky platí pro všechny uvedené rozměry pneu. A liší se pouze zatížením (obsazeností) vozidla. Pokud jezdíš sám, tak 2,5 předek i zadek. Při větším zatížení dle piktogramu to dofoukni na uvedené hodnoty...
VWPassatVW
-------------------------------------
VW Passat 3C Variant 2.0TDi 103kW 4Motion Highline
(dříve VW Passat B5,5 1.9TDi 96kW 4Motion Highline)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“