presakuje olej do motoroveho priestoru - zle turbo ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

presakuje olej do motoroveho priestoru - zle turbo ?

Příspěvek od svalent »

Ahojte,
po vymene chladica vyfukovych plynov (co samozrejme nijak nemuselo spolu suvisiet), mi zacal presakovat olej.
Najprv musel byt unik vacsi - kedze jeden krat siel aj trochu dym ako to nakvapkalo zrejme na vyfukove potrubie. Teraz uz le pozorujem mierne ubytky hladiny oleja (0,5L za dva mesiace).
Tazko na dialku odhadnut ale je potrebna vymena / repas turba ?
(auto ma 250tkm a pripadne repas za 300€ by bolo rozumne riesenie ?)

Keby bolo netesne turbo a siel olej do sania - dostal by sa aj takto mimo ?
Su nejake miesta na hadiciach kde by sa dala overit tesnost ?
Auto nepadlo ani raz do nudzoveho rezimu , pozadovany/dosiahnuty tlak OK, pokles vykonu nebadat . Zvukovo bez piskania ci inych nestandartnych prejavov.
Vdaka za pripadne nazory.....


Stano
Přílohy
1.jpg
2.jpg

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: presakuje olej do motoroveho priestoru - zle turbo ?

Příspěvek od svalent »

..tak som zacal odspodu utierat motorom zateceny olej a postupne sa sa dostal az k privodu vzduchu do turba a vizualne to vypada ako by zdroj prieniku bol niekde tam , odpojil som z vrchu plastovu hadicu odvetrania a oleju tam bolo pomerne dost , zeby si prisavalo turbo olej odtial a teda problem je este pred nim ?

S.
Přílohy
odvetranie.jpg

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“