Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od denis.82 »

favoV6 píše:Ahoj mám dotaz chtěl bych kupovat nové auto a v merku mám buď PASSAT B6 a nebo BMW E61 vzhledově se mi líbí obě ,ale u BMW se obávám ceny a dostupnosti dílů v náhradě s koncernem VW se nedá téměř žádný výrobce srovnat a taky jsem nikdy neměl zadokolku a na mé ježdění je docela nevhodná. jenže u passatu je blbý to,že peníze mám tak na rok max 2007 a to je prostě PDčko s kterýho mám strach at už co se týče hlavy,tak vstřikovačů ,prostě chtěl bych CR,kterej mám i ve svém autě a nemám žádnej problém kdežto PDčko už sem měl a byl sme rád,že sme to střelil za pár šupů.
chci se zeptat verze 125 kw měla CR taky až v cca půlce 2008? a PDčko se dávalo teda do kdy? chtěl bych spíše 125kw nehledě na DPF tomu se stejně u novějšího auta nevyhnu. jde mi o to,že mám nyní cca 400 Nm a 130 kw a jsu na to zvyklý a nachipovaná 103 kw bude asi línější nechci s tím závodit,ale mám rád prostě ten tah odspoda a možnost bezpečně předjet. docela jsme uvažoval,že bych se na to vyprdl a koupil si třeba aj 1,6 TDi ,ale já budu hledta kousky,kde chci NAVI, kůži, výhřev sedaček apd a to bývá v těch silnějších autech většinou stejně i u BMW.
jinak cenový rozpočet 140-170 tis
Muzes napsat srozumitelne, co vlastne chces???
125kw CR asi ne, kdyz na nej nemas penize, PD taky nechces...pak mas dalsi myslenku s 1,6TDI...ses zvykly na 130kw...takovy nesmysl jsem dlouho nevidel.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od teekey »

favoV6 píše:Divali jste se na realitu kolik ty auta stoji...
zacni tim, ze si projdes tohle forum, aby jsi vubec zjistil kolik ten Passat ma problemu, ktere budes muset driv nebo pozdeji resit (nehlede na to, jestli koupis PD nebo CR). Pokud veris tomu, ze v bazaru cekaji zarucene funkcni a ciste auta, tak to muze byt opravdu hodne tezke procitnuti - jenom se podivej na 2-3 roky stare auta, kolik maji nalitano, pak se podivej na ty 8-10let stare a zkus si to spocitat :-)
Jak si vybrat ojetý vůz VW Passat 3C (B6)?

Co se tyce tech dilu, tak nove si kupovat nebudes (to by ten tvuj rozpocet na nakup vozu vypadal jinak) a rozdil v pouzitych dilech tak vysoky neni, jestli teda umis nakupovat.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od ricom »

Kolegu Prochyho neber až tak vážně..
Já si narozdíl od něj myslím, že koupit CR motor řekněme rok 2009 s nájezdem 200-300tis za peníze co píšeš ty je naprosto reálné..
Samozřejmě tam bude velký rozdíl ve výbavě atd. ale dá se.. A když počkáš po Novém roce půjde to ještě lépe..

ale bavíme se o pořizovačce, musíš počítat dalších XX tis na nějaký servis na to nezapomínej.. A věř mi že při takovém nájezdu ten servis potřeba bude.
Já jsem svoje kupoval při 200tis km a pominuli moje výstřelky tak jsem hned do něj pustil nějakých 50tis na zákl. věcech jako jsou vyvažováky, oleje, filtry rozvody atd..

ale dá se.. u BMW budeš asi s cenovkou trochu výšše a určitě výšše budeš v ceně servisu..

favoV6 píše:Divali jste se na realitu kolik ty auta stoji? a na co jsem se ptal? nikdo mi nerekl ani pul slova k tomu a tomu motoru a jen se snazite zesmesnuit a polemizovat a ten co psal,ze je BMW s dilama stejny jak VW, tak k tomu se radej vyjadrovat nebudu.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od teekey »

favoV6:
zkus treba postnout nejake odkazy na auta co se ti libi, at mame predstavu o cem se bavime
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od KJirka »

favoV6 píše:Divali jste se na realitu kolik ty auta stoji? a na co jsem se ptal? nikdo mi nerekl ani pul slova k tomu a tomu motoru a jen se snazite zesmesnuit a polemizovat a ten co psal,ze je BMW s dilama stejny jak VW, tak k tomu se radej vyjadrovat nebudu.

Já ti to řeknu jinak. Kdybys tady trochu sledoval genesi příběhů lidí s velmi podobným námětem, určitě bys pochopil, co ti píšeme a proč to píšeme. Tady je skutečně všechno, na co se ptáš napsáno nejen jednou, dvakrát, pětkrát, ale snad stokrát. A má to vždycky stejnej scénář. Dotyčný si vezme do hlavy, že si koupí pořádný auto (přece nebude jezdit v nějaký Fábii) a chová se jak kůň s klapkama na očích. Nevidí, neslyší, čumí jen dopředu a jde tvrdě za svým cílem. A výsledek je taky vždycky stejnej. Pašák si ten zázrak koupí a v brzku následuje dlouhá série založených témat, začínajících například "Pomoc, mám velký problém ..." nebo "Už si s tím nevím rady, nikde mi neumí říct, co to je" a podobně. Ale že jsme mu říkali, "ty vole pozor, do toho nelez, protože není prostě možný, aby si za takovou cenu koupil dobrý auto, ještě s takovou výbavou", tak na to už jaksi pozapomněl. Takže si pak drbe hlavu, protože měl napjatej rozpočet a naráz je z toho pěkná kasička, kam se jen dál sype a sype a sype. O motorech všech typů je tady napsáno snad i víc, než všechno a i kdyby to byl ten nejúžasnější motor ve vesmíru, můžeš stejně skočit do nějaký pasti, Protože při desetiletým stáří, je to víc, než pravděpodobný. Pokud máš teda rezervu min. (a to opravdu nejméně) 50 litrů, sháněj hajlajna s commonrailem a DSG do 170 t.. Takže asi takhle, synu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od favoV6 »

Jako penize nejsou problem,ale jde o to,ze nechci dat za 10 let stare auto 200 tis. nechapu proc si to drzi tak moc hodnotu.
zarekl jsem se,ze nechci auto s DPF nikdy,ale kdyz chci auto novejsi roku 2005 co se mi ejste libi,tak se tomu nevyhnu. kdyby nebyly tak drahe TSIcka,tak bych mozna sel aj do 1,8smicky sice by me sezrala,ale pri mem najezdu...
ten clanek je super tim bych zrovna zavrhnul cele auto . kolega mechanik me azse odrazuje od BMW,ze tma rpaskaji bloky a to i ty litinove.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od ppfox »

favoV6 píše:Jako penize nejsou problem,ale jde o to,ze nechci dat za 10 let stare auto 200 tis. nechapu proc si to drzi tak moc hodnotu...
jen jsem to prolítnul, ale přiznám se že ti ne úplně rozumím... :roll:

jak jako za 10 let staré auto 200K? to jsi mimo svoje požadavky v ceně i ve stáří...píšeš, že chceš CR v highline za 140-170K - takže to je 2008+ tzn.max 7 let a to za nějakých +/- 200K už seženeš...ujasni si priority

a proč si to drží cenu? no to bych zrovna neřekl - koukni se na 1 kokty jak si držej cenu - a nezapomeň taky vzít v úvahu, že u B6 mluvíme o ceně novýho 800K-1mio

jo a když teď píšeš, že "peníze nejsou problém", tak moc nechápu tvůj výběr auta, ale to bude spíš jen takový řečnický obrat ne? 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od petryk1 »

Skus octaviu II. To je tiez dobre auto, za menej penazi. A passat si cenu ani nedrzi, ale uz nie je kam klesat. Manzelka ma spaceback rapid 2014 a passat z 2008 je lepsie auto. Cena mojho bola v 2008 33.000€, v 2012 som kupil za 11.000. Nie tak zle, si myslim. Ako pisem, uz nie je kam klesat.

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od favoV6 »

ja to mam ujasnene ja to napsal jasne rikam,ze chci CR,protoze snim mam dobre zkusenosti a na PDcko stoji vstrikovac 2x tolik a do toho ty hlavy a dokonce ted nove info o pistu. jinak na sautu je nekolik PDcek ve vybave co chci a do 170 tis rok cca 2006
cenou noveho auta byhc se vubec neohanel je to o tom ze to je koncern VW. moje auto taky stalo 1 mega a a rocnik 2004 s poctzivyma 160 tis km neprodma ani za 40,protoze to je ital

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od favoV6 »

petryk1 píše:Skus octaviu II. To je tiez dobre auto, za menej penazi. A passat si cenu ani nedrzi, ale uz nie je kam klesat. Manzelka ma spaceback rapid 2014 a passat z 2008 je lepsie auto. Cena mojho bola v 2008 33.000€, v 2012 som kupil za 11.000. Nie tak zle, si myslim. Ako pisem, uz nie je kam klesat.
divej ja jezdim kazdy mesic v nekolika stovkach aut jako technik a sam muzu poovnat jizdni vlastnosti a ani alfa 159 se passatu B6 nevyrovna a octavia 2 je co se tyce jizdnich vlastnosti nesrovnatelna a to ani trojkova. me ten passat proste dostal i kdyz ma jednoduchou predni napravu. interier s emi taky moc libi. pokud byhc kupoval auto v bazaru zkusil bych dat moje na protiucet a zkustit pojistit na vady kor kdybyb to byl automat,ale radej byhc se mu vyhnul a menil setrvak a spojku

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od teekey »

2favoV6:
Octavia nejde s Passatem srovnavat, ten komfort je nekde zcela jinde. Passat neni spatne auto, svezeni supr, ale z vysneneho auta se muze stat velmi rychle mrtvola a bezedna dira na penize nebo hur zivotni uspory. Idealne kdyby se ti podarilo koupit nejake slusne auto treba tady na foru (tim myslim od nekoho kdo se tady vyskytuje par let a neregistroval se, jenom aby prodal auto). Existuji lide, kteri ti muzou poradit s vyberem auta - dovest auto, udelat potrebny servis atd. Jit do bazaru, kdyz mas nasponovany rozpocet je opravdu ruska ruleta.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od ppfox »

favoV6 píše:ja to mam ujasnene ja to napsal jasne rikam,ze chci CR...jinak na sautu je nekolik PDcek ve vybave co chci a do 170 tis rok cca 2006...
znovu ti píšu - ujasni si co chceš!!! CR je 2008+ tak to nesrovnávej s cenou 2006 PD - rozumíš mi v čem jsi mimo? :roll:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od favoV6 »

teekey píše:2favoV6:
Octavia nejde s Passatem srovnavat, ten komfort je nekde zcela jinde. Passat neni spatne auto, svezeni supr, ale z vysneneho auta se muze stat velmi rychle mrtvola a bezedna dira na penize nebo hur zivotni uspory. Idealne kdyby se ti podarilo koupit nejake slusne auto treba tady na foru (tim myslim od nekoho kdo se tady vyskytuje par let a neregistroval se, jenom aby prodal auto). Existuji lide, kteri ti muzou poradit s vyberem auta - dovest auto, udelat potrebny servis atd. Jit do bazaru, kdyz mas nasponovany rozpocet je opravdu ruska ruleta.
servis nepotřebuji mám ho v práci dokonce člověka co dělal VW i škodovku

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od petryk1 »

No tak ked mas tolko skusenosti, tak to uz musis dat sam podla konkretneho auta. A radsej lepsiu octavku, ako horsi passat. A k tej DSG, asi si ju este nejazdil. By si nenapisal, ze sa jej radsej vyhnes. :)

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: Rada - motor 2.0TDi 125kw DSG rv. 2007

Příspěvek od favoV6 »

ale jezdil jezdin k nam i jedna octavie s DSGckem mam akzdy den minimalne 2-3 automaty nebo roboticke prevodovky je to super u LC120 nebo 150,ale u koncernu nebo BMW tomu neverim,ze chytim kus,kterej se nevysere a automat mi nezpravi kdezto manualni prevodovku mi chlapy udelaji

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“