Passat B6 - povrchová koroze podvozku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

Dobrý den,

zvažuji nákup Passatu B6 (2006) FSI 2.0 (najezdím tak 5 000 km ročně), auto jsem si prohlédl a projel - co se vnějšího stavu vozu týče je velmi zachovalý a čistý. Podvozek ale jeví známky povrchové koroze (s autem se moc nejezdilo s nebylo příliš garážované) + jeho zadní část je již opatřena nástřikem - podle technika, který tam byl se mnou se jedná povrchové poškození masivních částí, které by jim nemělo v zásadě tolik vadit - jen by zvážil jejich očištění a následně případně nástřik.

Rád bych se zeptal na Váš názor ohledně této koroze, zda by takovýto přístup měl zabránit případnému šíření nebo zda se tomu autu raději vyhnout.

Přikládám fotografie pořízené během prohlídky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Děkuji

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od KJirka »

hmmm, na to už někdo dělal nějaký prapodivný zásahy sprejem barvičkama. Asi to nestuhnul až dopředu, ale nejspíš to vypadalo všude stejně. No je to 10 let starej krám, na tom podvozku to rezne vždycky. To není nic mimořádnýho. Určitě to není důvod, proč bych měl přemýšlet nad tím, jestli to koupit. Zajímaly by mě víc kilometry, ale to už tuším, že ti někdo nakukal, jak to moc nejezdilo. Obávám se, že to ale nikdy nezjistíš. Zajímal bych se, kolik to mělo majitelů, jestli to nebylo bouraný. Ale ne to, co mi někdo řekne, ale to, co sám nebo někdo kdo tomu rozumí, zjistí. Tzn. koukat se na kvalitu a odstín laku jednotlivých dílů karoserie, změřit hloubku laku dílů karoserie. Kokat se na spasování dílů, nárazníků, kapoty, dveří, atd.. Kde to stojí ? (město)
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

měl jsem tam technika z Autotýmu (http://www.autotym.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;) co měřil lak a prohledl si tu auto komplet a otestoval za jízdy - podle něj nebourané, lak stejný, technicky a funkčně bez problémů, kilometry jsou diskutabilní (prej 78 000, koupeno v Německu, dokladováno výstupama z německé STK + teda i knížkou), asi jsou lidi co toho tolik najezdí no, ale spíš mě zajímal ten stav, jeden majitel... ten stav podvozku a poněkud zavádějící km bylo jediné, co se na tom našlo, chce za to 180 000 (asi hlavně že to má malé km..ale těm se mi moc věřit nechce); je to v Chomutově

Obrázek

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od Qido »

Je to starý verk. A právě bych tipoval, že byl garážovaný. Auta co stojí stále venku nebo max. pod přístřeškem tolik nereznou.
Já bych v autě neviděl takový problém, cenou ani výbavou by mě asi neuchvátil, ale proč ne.

Naopak je vidět, že jsou nové manžety, pravděpodobně i pružiny a dorazy. Rozhodně nějaké rez na podvozku by pro mne nebyl důvod auto vzít/nevzít.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od KJirka »

myslel jsem si to, že to je na Dukelský v bývalý Barumce.
To máš asi dost peněz, že si na to bereš firmu z Prahy. Na tohle by stačil kdekdo z okolí. Osobně si myslím, že si moc lidí nový auto nekupuje, aby na tom najezdili pár set km měsíčně. Kdo to prodává, jestli to není tajný? To možná taky něco napoví. Kdyžtak klidně do SZ.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od Jirka. »

No zespod takhle vypadaji auta co mají tak 500tkm v těle. Už to že někdo mění manžetu je při takových km hodně divné. Ale je možné že to někdo parkoval někde na trávníku, nebo to jezdilo hodně v soli. Nech si vyjet si záznamy z vw, nechápu k čemu autotým když nejsou schopni ani zjistit historii z vw. Hod sem fotky zevnitř, při takových km by na vnitřku nemělo být vidět žádné použití.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od Jirka. »

Jinak ta koroze na nápravách ničemu nevadí a ani žádný zástřik jí nezastaví. Horší je to s výfukem a případně pak až budeš chtít dělat geometrii, zadek nepovolíš tak v tom budeš tak za 10.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od KJirka »

jak říká Jirka., odhaduju nejen, že to má víc km, než prodejce uvádí, ale spíš že to má několikanásobně víc. Nevím sice, kdo konkrétně to prodává, ale na tý adrese je provinční bazárek, jehož majitel to tahá z venku a jeho nabídka, nic ve zlým nebo proti němu, ale samý šroty.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

tohle je interiér, jo je pravda že jsem od nich čekal trochu víc - příště bych si na to zval asi někoho jiného
20151120_100856.jpg
20151120_100917.jpg
20151120_100919.jpg
20151120_100925.jpg
20151120_100901.jpg

patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

+ ještě něco
20151120_100911.jpg
20151120_100907.jpg
20151120_100904.jpg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od KJirka »

ale tak nevypadá to špatně, ale kolik to má podle toho nepoznáš. Moc opotřebovaný to zdá se není. A sedák řidiče je hodně zachovalej.
Kdyby to ty km mělo, tak ta cena je taktak, protože výbava je naopak velmi průměrná.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od Pisa »

Měl jsem podobně na tom PP rameno, musel jsem měnit kvůli technické silenblok, rameno nešlo povolit (resp čepy) tak se dělalo celé rameno (10tis).
Kup tady to a máš klid a hezkou výbavu ;) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=312115" onclick="window.open(this.href);return false;

patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

na ten jsem už dnes koukal ... jen jsem zatím přemýšlel spíše o benzínu ...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od KJirka »

důvod ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

patejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2015 22:41

Re: Passat B6 - povrchová koroze podvozku

Příspěvek od patejl »

no najezdím toho celkem málo (když mám 5000 za rok tak je to hodně), takže nějaká spotřeba je mi trochu jedno, když jsem si řek, že ojetý auto tak mi benzínovej motor přijde jednodušší ve smyslu, že toho na něm tolik neodejde (a pokud se o něj předchozí majitel moc nestaral tak to asi neni tak špatný jako u dieslu) a nakonec jsem zatim jezdil vždycky s benzínama a ta jízda s tím, že prostě když chci výkon, tak musim ten motor trochu točit mi přijde nějak zábavnější i s tim zvukem...a kdyz to člověk netočí tak je to zase docela kultivovaný a tichý... ale dost možná mě tu s těma důvodama pošlete do háje :) , je pravda, že diesel jsem si zatim zkoušel maximálně na pár testovacích jízdách

jinak tamto auto vypadá parádně a asi bude mít bezvadnej stav, ale je i trochu mimo limit, kterej jsem zatim měl tech 180 000.. i když s možnejma investicema do toho zrezlýho podvozku výše by to možná dopadlo ve finálé líp ...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“