Barum vs. Nankang

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
prochyOva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.11.2015 22:12

Barum vs. Nankang

Příspěvek od prochyOva »

Ahoj nemáte někdo zkušenosti s Nankang Winter Activa SV-2 XL ? Rozměr 205/50 R17. Rozhoduji se mezi těmito pneu a Barum Polaris 3. O těch Nankang sem toho moc nenašel, na Barum je toho na netu docela dost. Díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od KJirka »

jak tě vůbec napadlo uvažovat o takových sračkách ? Chceš se na tom zabít ? Už snad jen ta cena musí být podezřelá. Máš strach o to, aby ti auto neukradli, ale v klidu ho někde roztřískáš na mraky, na laciných gumách. A vím o čem mluvím, protože já jsem předchozí CC rozštípal na vodě, protože jsem měl sjetý gumy a roztočil jsem se pěkně na dálnici. Ale to jsem to měl aspoň dobře pojištěný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Qido »

Proboha..... Nebudu to komentovat a dám Ti dobře míněnou radu. Kup Nokiany,jsou jen o málo dražší a už se dá mluvit a výborné zimní pneumatice....

prochyOva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.11.2015 22:12

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od prochyOva »

Super, díky za názor :good:

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od lumpo »

když už bych se fakt muse rozhodnout mezi těmito dvěma značkami, tak bych bral Barum. Ale neptej se mě proč...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od KJirka »

zastávám názor, že Barumka není úplně blbá guma, ale nebude tolik komfortní (hluk, tvrdost). Ty Mňamkuňk nebo jak se to jmenuje, to je naprostej odpad.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Master »

Barum za me klidne na fabii co jezdi po meste, ale ne na auto co jezdi 200... Kdyz clovek potrebuje usetrit, je urcite lepsi si zvolit levnejsi rozmer (u 3C 205/55 R16) a koupit kvalitni pneu, nez nutne mit R17,18... a koupit pak ty nejlevnejsi... Spickove pneu nejsou drazsi jen tak pro nic, ten rozdil byva casto propastny, zejmena na vode...

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Qido »

Master píše:Barum za me klidne na fabii co jezdi po meste, ale ne na auto co jezdi 200... Kdyz clovek potrebuje usetrit, je urcite lepsi si zvolit levnejsi rozmer (u 3C 205/55 R16) a koupit kvalitni pneu, nez nutne mit R17,18... a koupit pak ty nejlevnejsi... Spickove pneu nejsou drazsi jen tak pro nic, ten rozdil byva casto propastny, zejmena na vode...
Velmi pěkně napsáno.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od KJirka »

no hlavně na zimních gumách, není-li navíc úplný sucho, nejezdím 200. To ti pak nepomůže ani svěcená voda. Taky je dobrý se podívat, co je na gumě za rychlostní index. Ty Polarisy maj aspoň jen H, ale ten šit, co ho neumim ani vyslovit, tam má V ! No na tom bych se bál jet i kilo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

prochyOva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.11.2015 22:12

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od prochyOva »

Dal jsem na Quida a mrknul na Nokian a pravděpodobně obuju Nokian WR D4.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od KJirka »

no hlavně to už nikdy nevybírej podle ceny. Nejde o nic menšího, než o život.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od rakosnicek23 »

prochyOva píše:Dal jsem na Quida a mrknul na Nokian a pravděpodobně obuju Nokian WR D4.
Já mám WR D3 a zatím spokojenost. Prvních zhruba 200 km byli hlučnější ale teď už cajk. Teď jsem je testoval ve sračkách co tu máme a držej pěkně. Uvidíme jak budou vypadat na sněhu pokud nějakej vůbec bude.
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od sharik4x4 »

Nokiany jsou určitě nejlepší volba v poměru výkon/cena.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od Archaon »

Kup Nokiany a nevymyslej. Ano stoji vice ale garantuju ti ze ti vydrzi dvakrat tolik, nesjedes je tak rychle.

amd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.01.2015 10:24

Re: Barum vs. Nankang

Příspěvek od amd »

já mam druhou sadu matadorek a celkem spokojenost .... jen je potřeba dávat bacha na označení,najdou se v produktové řadě sračky,měl jsem Barum,continental,dunlopy a nokian.nankang bych neodsuzoval (mam letní ) ... mírné klima to stačí a na náledí pomohou už jen hřeby.na horách bych volil gumy z východu.Měl jsem možnost jen s fabii na ruských špalcích a paráda,jen na asfaltu to bylo něco pro uši.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“