Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém na Emisích
PříspěvekNapsal: 18.01.2016 11:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2009

45

Ahoj.Byl jsem před koncem roku na STK a Emisích a docela znepokojenej výsledek. Mám Passata 3C rv:2010 105Kw
Ad blue kód motoru je CBAC...Na samotné stk v poho,ale při emisích mi připojili nějakou krabičku do diag.konektoru a před samotnýma emisema mu tam vyskočila nějaká hláška a pod tim věta..Počet chyb(závad) pro uspěšné ukončení emisí 1.
Bohužel jsem nezahlédl číslo chyby(nechtěl říct ani ukázat)Ale opravdu tam vyskočila,ale při kontrole chyb přes vag vyskočilo vše bez závad.Nesetkal se někdo s tímto problémem.Popřípadě někdo zvás jestli nedělá na STK ten snad ví oco se jedná.Ten technyk mi nechtěl ani přes naléhání zdělit o jakou závadu se jedná.Prý neví co to je,protože mu to žádnou nenašlo na diag.Ale před spuštěním emisí mu to vyhazovalo tuto chybu.Vůbec netuším oco jde a nerad bych příští rok zas někde plašil koncem roku že nemám emise a STK protože to vyhodí nějakou hlášku kterou mi emisní technyk neřekne protože neví co to je za hlášku,ale emise mi kvůli ní dát nemůže...Díky moc za rady

Předmět příspěvku: Re: Problém na Emisích
PříspěvekNapsal: 18.01.2016 11:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2973

Praha/Jižní Čechy

A to řešíš teď? 2 roky dopředu? :fool:

1) technik je idiot
2) s načítáním chyb na emisích jsou teprve v ,,pilotním,, programu, někdy od půlky roku se pojede ,,naostro,,
3) bůhví co mu to tam vyskočilo
4) pokud je VAG čistý takl je to jejich chyba
5) opět, proč to řešíš teď? Za 2 roky se s autem může stát cokoliv a bylo by vhodné si zajet na diagnostiku opět před skt, emisemi.

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 12:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2009

45

Qido píše:
A to řešíš teď? 2 roky dopředu? :fool:

1) technik je idiot
2) s načítáním chyb na emisích jsou teprve v ,,pilotním,, programu, někdy od půlky roku se pojede ,,naostro,,
3) bůhví co mu to tam vyskočilo
4) pokud je VAG čistý takl je to jejich chyba
5) opět, proč to řešíš teď? Za 2 roky se s autem může stát cokoliv a bylo by vhodné si zajet na diagnostiku opět před skt, emisemi.

To je sice pravda,ale tak rád mám jasno a chtěl bych vědět co se děje..Nemám rád překvapení..A pokud tam bude něco špatného tak bych to rád věděl.

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 13:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2012

3292

Praha

Pokud je VAG/VCDS bez chyby, tak to meli posaseny na emisích. Kdybys mel chybu v aute, diagnostika by ti to ukázala.

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 15:23 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13131

Chomutov

asi by mě to taky trochu znervoznilo. Nechápu, proč s tím ten člověk dělal takový kůže, když ses na to ptal. Ale oni jsou na těch emisích zřejmě všude takoví machři namistrovaný.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 15:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

4767

Praha

Na emisích kontrolují mimo chyb ještě readiness kody. Když například smažeš vagem nejakou chybu která ti tam nenaskočí ihned, ale až po úspěšném otestování systému tak to právě vypíše že readiness není uspěšně ukončený, popřípadě neproběhl v pořádku. To samé po opravě. Npř. nandáš nový egr, vše v pořádku, ale autu trvá cca 100km než si otestuje emisní systém a do té doby neprojdeš. Měl si štěstí že si ty emise dělal před koncem roku, ted už by tě nejspíš vyhodili. Bez diagnostiky ti nikdo neřekne v čem je problém.

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 20:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.04.2012

6800

east bohemia

Jirka. píše:
...Měl si štěstí že si ty emise dělal před koncem roku, ted už by tě nejspíš vyhodili...

Jirko. asi ještě ne teď, já byl min.týden na stk a taky mi to "projížděl" na emisích - koukal jsem na něj a ptal jsem se co dělá a on říkal že to mají zatím v nějakém testovacím režimu a že na ostro to poběží někdy od poloviny roku až - ale říkal, že bych prošel - měl jsem tam samé nuly :D

VW Passat B8 Alltrack grey 2017 140kW DSG 4M

PříspěvekNapsal: 18.01.2016 21:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2009

45

ppfox píše:
Jirka. píše:
...Měl si štěstí že si ty emise dělal před koncem roku, ted už by tě nejspíš vyhodili...

Jirko. asi ještě ne teď, já byl min.týden na stk a taky mi to "projížděl" na emisích - koukal jsem na něj a ptal jsem se co dělá a on říkal že to mají zatím v nějakém testovacím režimu a že na ostro to poběží někdy od poloviny roku až - ale říkal, že bych prošel - měl jsem tam samé nuly :D

No moc jsem to nevidel zas az tak vstřícnej zas nebyl,ale ta tabulka jako je ve váhu to nebyla..Dělal to pres nějakou skatuli Bosch.Ale ve finále se mužem bavit potom samém to fakt nevím.Jen jsem vydel na monitoru hlásku počet chyb 1 které brání úspěšnému ukončení emisí nebo tak podobne

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 07:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

827

Na emisích se načítaj RD-kody,takže není pravda,že když diagnostika nic nehlásí,musí být vše v pořádku.Stačí ale před technickou vymazat všechny závady a na emisích vyčte prdlajz. :good:
Teď jsem tam byl z 2011,byla vybytá baterka,takže nová baterie,kompletní reset jednotek a na emisích to napsalo- nelze vyčíst.Tak pán říká "jeďte,zas to nejde" :laugh: .

Naposledy upravil sharik4x4 dne 21.01.2016 08:31, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 22:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.10.2007

302

Praha západ

Jeďte zas to nejde časem nepůjde a až ho někdo zkontroluje kde má záznamy k měření tak už tak suverénní nebude....

PříspěvekNapsal: 20.01.2016 23:44 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

23.09.2014

820

si pan koupi krabicku pred kabel co udela 0000000 i u rusky ponorky :D misto aby se na zvedaku sel podivat jestli tam neni misto DPF kus trubky...

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 08:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

827

jk.rx píše:
Jeďte zas to nejde časem nepůjde a až ho někdo zkontroluje kde má záznamy k měření tak už tak suverénní nebude....

V čechách? Kde máme 50letou tradici v ojebávání.Asi těžko.Vždycky to nějak půjde. :laugh:
A kontroly? V takhle velkých firmách se musej předem nahlásit.Takže budou buzerovat raději ty malé garážníky než velké.Tak je to ve všem.
Kaufland taky nezavřou kvůli jedný myši či schnilejm račatům,ale krámek na rohu klidně i s tučnou pokutou.
PS: Zákony platí pro chudé.Všichni jsme si rovni,akorát někteři jsou rovnější. :good:

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 10:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.01.2011

898

Praha

sharik4x4 píše:
jk.rx píše:

V čechách? Kde máme 50letou tradici v ojebávání.Asi těžko.Vždycky to nějak půjde. :laugh:
A kontroly? V takhle velkých firmách se musej předem nahlásit.Takže budou buzerovat raději ty malé garážníky než velké.Tak je to ve všem.
Kaufland taky nezavřou kvůli jedný myši či schnilejm račatům,ale krámek na rohu klidně i s tučnou pokutou.
PS: Zákony platí pro chudé.Všichni jsme si rovni,akorát někteři jsou rovnější. :good:

Shariku, s tím naprostý souhlas...!

(dříve VW Passat B5,5 1.9TDi 96kW 4Motion Highline)

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 12:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2009

45

Jirka. píše:
Na emisích kontrolují mimo chyb ještě readiness kody. Když například smažeš vagem nejakou chybu která ti tam nenaskočí ihned, ale až po úspěšném otestování systému tak to právě vypíše že readiness není uspěšně ukončený, popřípadě neproběhl v pořádku. To samé po opravě. Npř. nandáš nový egr, vše v pořádku, ale autu trvá cca 100km než si otestuje emisní systém a do té doby neprojdeš. Měl si štěstí že si ty emise dělal před koncem roku, ted už by tě nejspíš vyhodili. Bez diagnostiky ti nikdo neřekne v čem je problém.

tady je log readiness....Ale nic nevim.Nebo spíš stejně jsem nic nepoznal :sorry:

Přílohy:
log.jpg
log.jpg (140.43 KiB) Zobrazeno 1075 krát

PříspěvekNapsal: 21.01.2016 13:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.05.2010

364

mas tam 3 chyby a proto se nastavil MIL na ON.

jinak:
Readiness kód je stavové číslo označující stavy jednotlivých komponent ovliňujících spalování. Česky řečeno je to taková sjetina důležitých hodnot, kdy je hned přesně videt jestli je vše OK (samé 0) nebo něco špatně (někde je 1). Kód je osmimístný a význam jednotlivých míst následuje:

1 - zpětné vedení výfukových plynů
2 - vyhřívání lambda-sondy
3 - lambda-sonda
4 - klimatizace
5 - systém sekundárního přívodu vzduchu
6 - odvětrávání palivové nádrže
7 - vyhřívání katalyzátoru
8 - katalyzátor

Readiness 00000010 tedy znamená závada ve vyhřívání katalyzátoru...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]