Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Mazliksan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 14:00

Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Mazliksan »

Ahoj rád bych se s vámi podělil o to co se mi přihodilo tento víkend.
ale než začnu přidávám s čím se to stalo.
VW passat 1.9, rv 2007, 77kw, BXE, najeto 233000, koupeno od puvodního majitele v 140000, následně již měněn olej každých 10k km spolu se všemy filtry. Na 200k vyměněna dvouhmota a rozvody jinak vše original bez jediného problému, jelikož nejsem závodník tak převážně ježděno 100km/h po dálnici asi 60km do práce každý den. Žádný podtáčení ,nechával jsem vždy turbo dochladit, 2x měsíčně jsem mu vyhnal na dálnici pavouky z výfuku jinak žádné prasení.

V sobotu při cestě na hory se mi na dálnici při rychlosti asi 120km/h zadřelo turbo, ještě než stihlo uplně umřít nakrájelo kousky samo sebe do sání, následně díky uníku oleje přes turbo motor sám od sebe začal přidávat až překročil omezovač, což způsobilo prasknutí klikové hřídele, přetržení rozvodů a následné potkání se válců s písty. No jednoduše motor KO a na vyhazov. Naštěstí se nikomu nic nestalo

Problém, který spatřuji je ten že auto nemělo žádný neduh, klepání, bouchání prostě žádný pazvuk než odešlo. Nebylo slyšet ani žádné pískání od turba prostě nic, na výkonu se problém také neobjevil prostě nic.
Tušíte někdo proč mohlo takhle nenadále odejít turbo bez jediného předchozího upozornění?

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Pisa »

Nejsem odborník, ale nemohlo by to být vyvažovákama? V těch kódech se nevyznám, každopádně ať to brzo zase líta, pokud budeš opravovat ;)

EDIT: tak tím to nebylo.. "SHARIK4x4: .... kody BXE,BLS nemají vyvažováky,mají klasický pohon olejového čerpadla-bezproblémový."
Naposledy upravil(a) Pisa dne 19.01.2016 13:56, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od romaneek »

Nezávidění hodná situace :-( No, sehnat jiný motor, turbo, vyměnit, vyčistit kompletně a pořádně cestu vzduchu a jezdit..
Mě se rozlétla už 2 turba na fabii a také bez jakéhokoliv varování, prostě se to stává.. V prvním případě mi kousky ze sací vrtule klepli vstřik a výfuková vrtule byla hluboko ve výfuku, že se jí ani moc ven nechtělo :-) Naštěstí mi to olej nenasálo..

Vím, že nasátí oleje na fóru dieselpower řešili, jakmile se motor roztočí naplno a nemáš tam zrovna kvalt, abys to přes brzdu chcípl, tak smůla.
Jinak u BXE praskali ojnice jak na běžícím pásu, takže pokud budeš dávat opět BXE, tak to nech překontrolovat..

R..
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od oneb1t »

BXE ale az rok vyroby 2007 a vyssi
mame v rodine BXE s 300 000 rok vyroby 2006 a v pohode
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od KJirka »

to je průser no. Jak dojde k nekontrolovanýmu hoření ve válcích, takhle to skončí. To jsem už viděl na vlastní oči, jak řidič vytrhnul v zoufalství klíč ze spínačky a motor jel dál. To se dá zastavit jen natvrdo přes zařazenej kvalt.
Ale ta prapůvodní příčina, turbo, hele nevím, ale že by se lopatky rozletěly zcela bez příčiny, trochu pochybuji. Ale pravou příčinu už asi nezjistíš, tak nemá smysl po tom pátrat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od hkr »

Měl jsi přes brzdu chcípnout motor, to je jediná možnost. Jestli jsi vymáčkl spojku, tak je jasný, že papáček. Tohle je ale poměrně základní znalost obsluhy turbomotorů - když se rozlítne turbo a tlačí olej (tzn samovolná akcelerace), nikdy nevyšlapovat spojku a okamžitě brzda na nulu.

Blbý, ale prostě se to stát může. Je to jen stroj.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Mazliksan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 14:00

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Mazliksan »

Díky za info, ohledně chcípnutí přes zařazenou rychlost, bohužel se to stalo tak rychle, že za 3-4s bylo hotovo. Lépe se to řekne než udělá zvláště když jedeš po dálnici ve 130 a máš před i za sebou provoz, radši oddělám motor než abych ohrozil někoho za mnou. Každopádně už začínám schánět díly na opravu, protože si myslím že se to vyplatí a to auto si to zaslouží.

Co myslíte Repas Turbo nebo radši nové?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od napster »

Koupit jinej motor. Jinak u BXE bych spis typoval ze driv udela ojnice kukatko do bloku,nez rupne klika. K turbu Aandree z turbosportu z Jablonce nad Nisou repas. Mohu doporucit. Ale samozrejme novym niz nezkazis.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Nemo »

a ja budem rypálek, ale chlapi povedzte mi ako bez kľúča chcípnete DSG auto keby sa toto stalo? :cowb:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Qido »

Otevřít kapotu, sundat airbox a narvat na/do sání mikinu a pokusit se motor udusit.
Hodně štěstí. :-D

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Nemo »

Tak to vidím tak, že za jazdy otvoriť kapotu a poslať manželku to zadusiť :laugh: :laugh: :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od KJirka »

namířit to někam do zdi
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od Nemo »

a to zasa nieeee, kto by naprával ostatné veci keď umrie len motor :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat 1.9 77kw sbohem a šáteček

Příspěvek od KJirka »

do poslední chvíle spolu
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“