Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

můj tip nějaká pěkná přes Interenetový vyhledávač sehnaná.. Smluvní podmínky takové, aby roční částka byla co nejmenší. Tipuji Triglav či Slávia
ppfox píše: proboha 8O nemohl bys napsat jméno té společnosti, ať se těm šmjedům ostatní vyhnou?

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

ricom píše:můj tip nějaká pěkná přes Interenetový vyhledávač sehnaná.. Smluvní podmínky takové, aby roční částka byla co nejmenší. Tipuji Triglav či Slávia
ppfox píše: proboha 8O nemohl bys napsat jméno té společnosti, ať se těm šmjedům ostatní vyhnou?
Nene, je to Allianz, ta pojistka je docela nabušená, ale u plnění je to, řekl bych, asi jako všude jinde...
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

Ted jsem akorát chtěl napsat že to dělá i Allianz a zřejmě i další velké pojištovny. Při sjednání pojistky se dá zaškrtnout oprava pouze ve smluvním servisu a je na to samozřejmě sleva na pojistné. Já se tomu vždycky jen zasměju, ale holt lidi na to slyší.
Jen prostě nechápu co má pojišťovna za výhodu z toho, že místo 7.000kč rozpočtem(bez spoluúčasti) raději zaplatí 38.000kč v autorizáku, to mi fakt hlava nebere.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

Jirka. píše:Ted jsem akorát chtěl napsat že to dělá i Allianz a zřejmě i další velké pojištovny. Při sjednání pojistky se dá zaškrtnout oprava pouze ve smluvním servisu a je na to samozřejmě sleva na pojistné. Já se tomu vždycky jen zasměju, ale holt lidi na to slyší.
Jen prostě nechápu co má pojišťovna za výhodu z toho, že místo 7.000kč rozpočtem(bez spoluúčasti) raději zaplatí 38.000kč v autorizáku, to mi fakt hlava nebere.
Narovinu, mně taky ne. Mám u Allianz všechny pojistky, takže na auto byla i nějaká sleva (celkem platím za POV s limitem 150mil, HAV All risk 5.000 spol. vč. připojištění všech skel, autosedačky, náhradního auta a rozšíření asistenční služby 11.500 ročně).

Nicméně jsem přehlédl tu klauzuli s navýšenou spoluúčastí při samoopravě nebo smluvní servis. Kdyby mi zaplatili rozpočtem, ušetřili by odhadem asi 50%.
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

jojo klauzule je to kouzelná... navíc když to člověk nechce musí se to ve smlouvě vysloveně zatrhnout..
stejné trable jsou s odtahem hoši.. to samé v bledě modrém.. odtah zdarma v rámci pojistky ano, ale jen a pouze do nejbližšího autorizovaného servisu.. zbytek doplácíš ze svého..

no ta cena je +- podobná jako máme všici.. jen se vcelku divím, osobně jsem byl taky nějakou dobu u Allianz a nebyl sebemenší problém.. vždy do koruny zaplatili co měli..

Pravda smluvní servis je mi známá jejich klička tudíž ten si připlácím že ho nechci..

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

Tak odtah do nejblžšího autorizovaného servisu je jasný(to mi jeden frajer vyprávěl že má záruku mobility a že ho odtáhnou z Chorvatska domů, nevím jestli myslel záruku mobility od autorizáku, nebo tyhle odtahy od pojištťovny, to už jsem neměl sílu řešit) pak ještě bývá že ten servis musí být do 50km, zbytek si platí zákazník sám, a vůbec nejlepší jsou pojistky ve kterých je specifikovaný odtah do 50km, ale pak přijede odtahovka a vysvětlí Vám že to je pouze odtah, ne naložení a složení auta(každé 1000kč) takže pak místo aby jste zavolali klasickou odtahovku za cca 10kč za km, tak zavoláty tyhle výhodné vydřiduchy od pojišťovny, zaplatíte 2000kč za naložení a složení a oni vám to odvezou do nejbližšího autorizovaného servisu(max 50km). A to se vyplatí! Nechci slevu zadarmo :laugh: :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

jojo souhlas s tebou.. taky jsem ty příběhy slyšel :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

No, zkusím se ještě odvolat, uvidím, co to udělá, nechám si udělat rozpočet z autorizáku na těch cca 25tis, tzn. že po odečtení spoluúčasti 2x5.000 Kč by měli vyplatit cca 10-15tis (moje logika). Z toho to opravit svépomocí budu umět (a vyhnu se fyzicky placení spoluúčasti).

Nicméně toto bych neřešil, kdyby mi to pako nechalo lístek za oknem, sorry, moje číslo a jde to z jeho pojistky... Jenže to bych byl moc velký optimista :-)
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

v tvém případě bych uvažoval už o dobrém právníkovi, případně jsou na tohle specializované firmy, co ti pomohou problém řešit ve spolupráci s právníkem.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

To urcite neklapne. Z autorizaku to proplati oproti fakture. Nejakej rozpocet autorizaku pojistovnu vibec nezajima. Od toho maji audatex
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

přesně tak. .já nevím co všichni mají s tím rozpočtem. nechápu

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od kelly01 »

Baba mi ťukla do zadního nárazníku, pojištovna mi odmítla vyplatit 3000 rozpočtem(rozleštil bych to), trvala na servisu a mu bez mrknutí vyplatila 18500 8O

Podruhé když mne ťukla dodávka tak jsem navrhoval 40000 rozpočtem, a zase že ne, a zase servisu bez mrknutí oka 98000,- 8O

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od selatko »

Jojoooo :) chtělo by to nějakej zákon na to :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

Ale to jsou zase keci, pojistovna nemuze odmitnout plneni rozpoctem kdyz k tomu neni duvod (napr.jednu dobu byla moda ze si lidi vyndali airbagy nechali je proplatit a zase nandali z5 tak pak uz k tomu chteli fakturu). Jen zase nejakej setrilek pri podpisu smlouvy zaskrtnul opravy pouze ve smluvnim servisu, ve snaze neco usetrit na pojistnem. Tak priste to chce precist pojistne podminky.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

smluvní servis a rozpočtem jsou naprosto odlišné věci..

a přesně jak píše Jirka lépe číst smlouvy a má člověk klid.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“