DCC podvozek

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: DCC podvozek

Příspěvek od capo »

Jaký plácačky? :)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: DCC podvozek

Příspěvek od xpassat »

Asi ty malý plasty na podběhách/blatnícich. Vypadá to fakt hrozně...

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: DCC podvozek

Příspěvek od Qido »

capo píše:Jaký plácačky? :)
xpassat píše:Asi ty malý plasty na podběhách/blatnícich. Vypadá to fakt hrozně...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... start=1500" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: DCC podvozek

Příspěvek od capo »

Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DCC podvozek

Příspěvek od petryk1 »

A jak se s tím líta? :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DCC podvozek

Příspěvek od KJirka »

já alespoň to mám i s "plácačkama" zasraný, jako jetel. Pokud máš na mysli tenhle efekt.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DCC podvozek

Příspěvek od petryk1 »

Tak neviem aky maju vyznam tie kridelka. Ja chcem skor klasicke zasterky kupit, bo robim vzadu bordel a aj inym vodicom, co sa mi lepia na zadok. Povinna vybava... :)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DCC podvozek

Příspěvek od shaft.cz »

no luxusní zástěrky máte povím Vám :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: DCC podvozek

Příspěvek od Qido »

Víte prd co jsou zástěrky! ;-)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DCC podvozek

Příspěvek od ricom »

no Jirko nic ve zlém, ale viděl jsem osobně ty tvoje zástěrky a nic horšího jsem snad na autě ještě neviděl..
bycho to ještě pochopil na nějaké staré škodovce tvl.. ale totok
Qido píše:Víte prd co jsou zástěrky! ;-)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: DCC podvozek

Příspěvek od petryk1 »

Zasterky su paradna vec, uzitocna.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DCC podvozek

Příspěvek od KJirka »

ať tam mám, co tam mám, stejně to mám zasraný, jak jetel.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: DCC podvozek

Příspěvek od capo »

Tak pro vaši info, tlumiče na předek mám doma, na zadek aktuálně nejsou k sehnání. VW zvyšuje jejich odběr každý rok o 100% a Monroe nestíhá uspokojovat poptávku (resp. jejich dodavatel elmg ventilů). Uvidíme jak na to budou v dubnu. zatím čekám, abych nemusel dělat geo 2x.

A ještě jsem našel jednu informaci ohledně technologie CES (Continuously Controlled Electronic Suspension), což je Monroe označení pro DCC:

"Souvisle kontrolované elektronické zavěšení Souvisle kontrolované elektronické zavěšení (CES)společnosti Tenneco nabízí nejmodernější možnosti pro řízení vozidla a jízdní pohodlí. CES je poloaktivní systém zavěšení, který neustále upravuje úroveň tlumení podle stavu vozovky a jízdních podmínek. Srdcem CES je pokročilý systém ventilů vyvinutý společností Ohlins Racing. Ventily jsou spojeny s elektronickým ovládačem a čidly šasi a spolupracují na poskytnutí nejpokročilejších tlumicích vlastností.

CES byl poprvé komerčně použit v roce 2003 u výkonnostních vozidel Volvo S60R a V70R, kdy nabídl pocit řízení sportovního automobilu s pohodlím luxusního sedanu."

Mám takový pocit že kromě Cadillacu většina výrobců aut kteří nabízejí elektromagnetické tlumiče využívá právě CES (určitě celej koncern, Volvo, Mercedes, BMW, Lexus...)

Pěkný videjko tady https://www.youtube.com/watch?v=Ao-gEsghzjA" onclick="window.open(this.href);return false; (prej prodali milion jednotek, což zas není tak moc - video je rok a půl starý :)
Naposledy upravil(a) capo dne 24.02.2016 13:46, celkem upraveno 2 x.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: DCC podvozek

Příspěvek od Qido »

capo píše:Tak pro vaši info, tlumiče na předem mám doma, na zadek aktuálně nejsou k sehnání. VW zvyšuje jejich odběr každý rok o 100% a Monroe nestíhá uspokojovat poptávku (resp. jejich dodavatel elmg ventilů). Uvidíme jak na to budou v dubnu.

A ještě jsem našel jednu informaci ohledně technologie CES, což je Monroe označení pro DCC:

"Souvisle kontrolované elektronické zavěšení Souvisle kontrolované elektronické zavěšení (CES)společnosti Tenneco nabízí nejmodernější možnosti pro řízení vozidla a jízdní pohodlí. CES je poloaktivní systém zavěšení, který neustále upravuje úroveň tlumení podle stavu vozovky a jízdních podmínek. Srdcem CES je pokročilý systém ventilů vyvinutý společností Ohlins Racing. Ventily jsou spojeny s elektronickým ovládačem a čidly šasi a spolupracují na poskytnutí nejpokročilejších tlumicích vlastností.

CES byl poprvé komerčně použit v roce 2003 u výkonnostních vozidel Volvo S60R a V70R, kdy nabídl pocit řízení sportovního automobilu s pohodlím luxusního sedanu."
A kde jsi nakonec kupoval?

Já poptával také zadní DCC tlumiče a i přímo o dovozce jsem se dostal da 9700Kč/kus. Jinak není problém origo za 10 500Kč/kus.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: DCC podvozek

Příspěvek od capo »

Ty přední jsem bral tady http://www.nahradnidily1.cz/zbozi/tlumi ... /24177495/" onclick="window.open(this.href);return false; za 4437,- nicméně teď je mají nedostupné....
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“