Pomoc, check&blikání žhavení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
rovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 31.03.2012 16:42
Bydliště: Karviná

Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od rovi »

Zdarec kluci, prosím o pomoc z mou cyhbou, na PC mi to napsalo chyby:
NASTAVENÍ ŠKRTÍCÍ KLAPKY - NESML. SIGNÁL/PŘEKROČENA REGULACE/ZKRAT NA KOSTRUÚBEZ NAPĚTÍ (chba 00282)
POTOM NĚCO OBDOBNÉHO AKORT S VENTILÁTOREM a ještě jedna obdobná závada...

Zjistili jsme, že to vypaluje pojsitku v motor části....

Nevíte náhodou někdo co by to mohlo být nebo neměl s tím někdo obtíže taktéž...???
RoVi - Rosťa
VW Passat 2,0 TDi 103kW

aja900
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 07.02.2012 12:50
Bydliště: Břeclav a okolí

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od aja900 »

Jo je to škrtící klapka kterou najdeš na sání u egr vetilu,vetšínou to odnesou ozubená kolečka vevnitř té klapky,nebo je to celé utopené v oleji,tři šrouby a spona na hadici a je to venku,jde rozdělat plechový kryt a mrknout na to.Ve vw to stojí kolem 8tis jinak to seženes kolem 4 tis a pul hodina práce.Vyhazuje ti to pojistku na kterou je zapojena vrtule ventilátoru,s tím je spojená klimatizace a ta klapka.Vyměn klapku a povalí to.Když tak stačí odpojit jenom konektor na te klapce a pojistka se ti nebude pálit a nebude ti to psát ten ventilátor

Uživatelský avatar
rovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 31.03.2012 16:42
Bydliště: Karviná

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od rovi »

Zítra to otestuji odpojit a dát novou pojistku a uvidíme... :-)

Doufám, že to bude jen toto... :?:
RoVi - Rosťa
VW Passat 2,0 TDi 103kW

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od vdostalek »

aja900 píše:Jo je to škrtící klapka kterou najdeš na sání u egr vetilu,vetšínou to odnesou ozubená kolečka vevnitř té klapky,nebo je to celé utopené v oleji,tři šrouby a spona na hadici a je to venku,jde rozdělat plechový kryt a mrknout na to.Ve vw to stojí kolem 8tis jinak to seženes kolem 4 tis a pul hodina práce.Vyhazuje ti to pojistku na kterou je zapojena vrtule ventilátoru,s tím je spojená klimatizace a ta klapka.Vyměn klapku a povalí to.Když tak stačí odpojit jenom konektor na te klapce a pojistka se ti nebude pálit a nebude ti to psát ten ventilátor
fotky by nebyly?
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od tornado1 »

nebo může být problém v kabeláži, s tím jsem se už taky setkal..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
dejw82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 21.11.2012 18:31
Bydliště: Praha

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od dejw82 »

Ahoj, potřeboval bych radu ohledně šrtící klapky a kabeláž. O víkendu jsem byl na chalupě a při odjezdu vyskočila chyba motor do dílny a emise do dílny. Včera napíchnuto na vag a chyba motor škrtící klapky - zkrat na kostru( něco takového:) plus ten ventilátor o kterém se píše v příspěvku nahoře. Vzhledem k tomu, že mám na chalupě ty posrané chráněné kuny, tak doufám, že to budou jen kabely! To uvidíme až zitra v servisu! Předem ale zjištuji ceny, kdyby to bylo v pič.. :)
Motorek jsem našel zde: https://www.cc-autodily.cz/search/?keyw ... %AD+klapky" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale potřeboval bych, jestli by se mi někdo nekoukl na číslo toho kabelu k němu?
Popřípadě nemá to někdo na prodej?
Moc Vám děkuji
David
VW Passat 2.0tdi,103kw,bkp
VW Multivan 2,5tdi, 96kw,axd

Uživatelský avatar
dejw82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 21.11.2012 18:31
Bydliště: Praha

Re: Pomoc, check&blikání žhavení

Příspěvek od dejw82 »

nevím proč ten odkaz nefunguje. zkusím znova :)

http://www.cc-autodily.cz/klapka-regulatoru-zpl" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 2.0tdi,103kw,bkp
VW Multivan 2,5tdi, 96kw,axd

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“