Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: dopsání pneumatik
PříspěvekNapsal: 21.02.2016 20:06 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

16.06.2015

44

Ahoj, resil sem s VW povoleni, ktery je nutny pro to, aby ti to zapsali do TP, pro jiny rozmer pneu, a proste jsem ho nedostal. Navic to neni zadarmo a stoji to nekolik tisic. Uz si to presne nepamatuji kolik. Tudiz se to v podstate vubec nevyplati.
Zustal jsem tedy u puvodniho rozmeru a zmenil znacku pneu z continentalu na nexen. A svete div se, guma levnejsi o vic jak polovinu a jezdim bez problemu.

PříspěvekNapsal: 21.02.2016 21:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.10.2010

214

Řešíte tu jenom ekonomickou stránku. A že je to jiný obvod kola atd. Blbe rychlomèr... Nejsem ani technik ani testovací jezdec, ale dle mého je u širšího rozměru o 1 cm širší styčná plocha pneumatiky s vozovkou. Ať si má superb kola jaké chce, učíte nebudu dávat užší než má být, kvůli brzdění to může dělat rozdíl a to mi za to nestojí. Pochopím chtít o něco širší, ale užší? Pouze na zimu a u malého auta možná. ..

Odesláno z mého SM-G3815 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 21.02.2016 22:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.02.2008

935

okolí Kralup

Pro roxtidy: vw k tomu ani bejt nakloneno nemuze, ty ti maximalne poslou papir na rozmer kol co jsou schvaleny na dany typ auta. Takze pokud chces jiny rozmer pneu musis hledat primo mezi vyrobci kol ktery maj typovy list. Ale toho tady je psano uz hodne na klubu co a jak, ja mam na 3C zapsany i 19" kola s trema ruznejma rozmerama pneu.

Pro dr.t: precti si predchozi stranku co pise Master, a ma pravdu.

PříspěvekNapsal: 21.02.2016 23:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.10.2012

2968

Praha/Jižní Čechy

dr.t píše:
Řešíte tu jenom ekonomickou stránku. A že je to jiný obvod kola atd. Blbe rychlomèr... Nejsem ani technik ani testovací jezdec, ale dle mého je u širšího rozměru o 1 cm širší styčná plocha pneumatiky s vozovkou. Ať si má superb kola jaké chce, učíte nebudu dávat užší než má být, kvůli brzdění to může dělat rozdíl a to mi za to nestojí. Pochopím chtít o něco širší, ale užší? Pouze na zimu a u malého auta možná. ..

Odesláno z mého SM-G3815 pomocí Tapatalk

Rychloměr možná. Zbytek logiku taky postrádá. V TP máš i rozměr 205/55 r16.
Je to každého věc.

Dle mě. Celé je to kokotina na ntou. Je spouta krásných originálních kol a pokud chci jiná, tak OK, proč ne. Tak si je koupím i s typovým listem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]