Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od KJirka »

Tak asi jste to mnozí viděli už včera ve zprávách na nově a tady je ještě info od PČR. http://www.policie.cz/clanek/osm-vozide ... hlach.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Protože jsem koupil nový 19" kola, dost se mi tenhle problém týká. Takže bych rád otevřel otázku, jak se dá ukrást nepozorovaně 32 kol najednou.
Nejde snad ani tak o to "nepozorovaně", jakože jak je sundali. Škodováci říkaj, že SIII jde do prodeje s normálními šrouby a bezpečáky si tam musí každej dokoupit. Je teda možný, že tyhle auta měly jen normální šrouby. Vzhledem k tomu, že to byly auta firemní, tak je to asi nějak každýmu jedno. Ovšem jestli ne a ty bezpečáky tam byly, začínám být malinko nervozní. Tudíž bych rád podiskutoval, co si o tom myslíte. Jestli chmatáci měli kompletní sadu ořechů nebo jestli měli nějakej univerzál (k tomu bych se vrátil) nebo jestli tam prostě třeba majitelé neměli nic.
Pokud tam neměli nic, je taky možný, že v tom jede někdo z té firmy a bylo to předem domluvený. Jak jinak by to kdo věděl, že tam stojí 8 aut s normálníma šroubama ? Má to přece krytky.
No a jestli měli nějakej univerzál, moc by mě zajímalo jakej. Velice nedávno jsme tady s hošíma diskutovali nad takovým bazmekem za pár korun. Byl to ořech plnej pohyblivých "jehel" (kolíčků), který se zasouvaly dovnitř tak, jak kopírovaly tvar hlavy šroubu. Nakonec jsme to uzavřeli s tím, že to je na píču, neb při pořádně utaženým šroubu se ty jehly nejspíš rozsypou. Ale co když ne nebo co když existuje něco fortelnějšího ?
Tak včíl mudruj !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od Nemo »

No pomocou takehoto niecoho by to slo bez problemov, akykolvek :-)
http://www.stroje-naradie.sk/nove/stroj ... 867679.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od ricom »

Jirko ty jsi větší tragéd jak uživatel to ti povím.

Kameru ještě nemáš na autě a už řešíš čorky, ALU ještě nemáš a už ti je skoro ukradli.. bože bože..

co řešíš máš pojistku ne ??

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od KJirka »

Nechci někde bůhví, jak daleko do domova koukat na rozbitý čelní sklo nebo na auto na špalkách. Jde o ty starosti, který s tím v tu chvíli máš a na to je mi sebelepší pojistka k hovnu. Proto raději takovým situacím předejdu, protože štěstí přeje připraveným. Kdo si myslí, že ne, ať nechává auto třeba odemčený. Každýho věc.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od tomášek pasat »

podle mě,když si tve kola někdo vyhlédne,nepomuže ti nic,připravku je mraky,a ti co kola kradou si poradí s čímkoliv.Bezpečnostní šrouby jsou vyráběny v dnešní době z nějakého blata do kterého se zavrtá cokoliv.
A co se týká kradeže kol na firemních autach,určite to nebyla náhoda.Ale promyšlená akce :D

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od yessmen »

Mno nedávno přece tu bylo že někdo ukradl kola asi z 20ti vozů u autorizovaného prodejce ne??

Ale ať nejsem mimo.. asi před rokem se mi zničil bezpečnostní ořech na OZ šrouby... Jak tu každý píše, že to je jednoduchý tak jsem tím zabil celej den! Objezdil jsem asi 3 pneuservisy nikdo s tím ani nehnul. Samozřejmě se zkoušeli sady povolováků, navaření matky a tak podobně ani prd. Nakonec jsem zajel do servisu kde mi to musel odvrtat.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od skacel99 »

Když jsem koupil auto,nedostal jsem k tomu ořech na bezpečnostní šroub. A jelikož to bylo na plecháčích (takže šrouby přístupný,u liťáků by to asi nešlo),zvolila se varianta obrovský sikovky (asi metr dlouhý) a k tomu adekvátně velkej člověk,co je obsluhoval :laugh: Kupodivu to povolilo

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od tomášek pasat »

jo,ale v PNEUservisech kola nekradou,proto to neumí :D,, borec(ČORKAŘ) na jedné sade kol vydělá třeba deset tis,to už stojí za to si nějaký přípravek opatřit.Kolik si muže vzít borec z pneuservisu za to, že povolí jeden šroub zákazníkovi,pár kaček :D

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od ricom »

trochu se divím, že vůbec tohle auto máš a někam s ním fakt jezdíš.. Jirko jsi trochu tragéd v tomhle to se na mě nezlob.
z toho co ty píšeš, by vlastně nikdo s kolama či kamerou nikam nemohl..

hele já jezdím poměrně dost všade, nechávám to všade a neřeším to.. když budu zesranej jako ty tam mi to auto bude stát pořád u baráku a můžu ho tak maximálně mejt či leštit.
a světe div se, tenkráte mi nečorli RNS510 nikde v Praze či tak, ale přímo u baráku..

a přesně jak píše kolega Tomášek ta akce ty Supy nebyla náhoda Jirko a já nepamatuji, kdy by mi někdo z Prahy či okolí hlásil, že mu čornuli kolesa.. A to si myslím, že mají lidi hezčí kola než my na autech a i dražší např na Audinách, BMW apod.
KJirka píše:Nechci někde bůhví, jak daleko do domova koukat na rozbitý čelní sklo nebo na auto na špalkách. Jde o ty starosti, který s tím v tu chvíli máš a na to je mi sebelepší pojistka k hovnu. Proto raději takovým situacím předejdu, protože štěstí přeje připraveným. Kdo si myslí, že ne, ať nechává auto třeba odemčený. Každýho věc.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od teekey »

jako RNS ukradne kazdy moula do 1min vc. rozflaknuti okna, ale sundat 4 kola a jeste se pizlat s orechem zabere podle me dele. Kazdy slusny alarm (pokud teda v aute je) zacne pri cloumani rvat. Pokud clovek neparkuje mezi poli nebo nema auto zaparkovane na konci nejake zahrady tak to urcite nekoho zbudi, nejaky cokl zacne stekat a to vetsinou meni situaci. Pojistku jsem si porizoval, abych mohl v klidu spat a nemusel myslet nad takovyma vecma :D

...jinak k tomu odkauzu: 8 firemnich aut, prvni co by me napadlo je zjistit si, zda ty auta jenom nahodou nejezdili do stejneho servisu/pneu servisu. Pokud ano, tak si dost mozna "nekdo" zkontroloval peclive jake ty auta maji zabezpeceni, mohl si overit jake maji srouby - popripade je vymenit. Kdyby to bylo na sidlisti, tak by to bylo jine, ale 8 firemnich aut na jedne ulici?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od ppfox »

no abychom si to shrnuli...tak odpověď na otázku v nadpise je asi jediná možná = bezpečnostním šroubem + pojistkou s co nejmenší spoluúčastí, co víc k tomu psát :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od Jirka. »

Jirko, pokud neparkuješ přes noc venku tak se nemáš čeho bát :wink:
S pojištovákama je to těžký, neoriginální se časem urvou a je pak hrozný oser to nějak sundat a originální mi připadá, že dělají snad jen jeden typ. Sice v etce jsou asi 3 různý druhy oříšků, ale z těch 4 sad co se mi tu sešly jsou všechny stejný :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od Benik »

kdyby si chtel mít jistotu, tak si kup 5 sad bezpecnostich sroubu s protaceci hlavou a dej 5 ruznych bezpecaku na alu kolo... to odradi kazdeho, i kdyz bude mi sadu original povolovaku, tal bude mit hodne prace... jeste muzes udelal upgrade tim, ze budou bezpecaky kazda sada od jineho vyrobce... :-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od Master »

O 16ky plechace takovy zajem nebude ;-)

Jinak jsem jednou potreboval sundat origo bezpecaky, protoze jsem k nim nemel adapter a "ten pravy" mel v sade az 3 autorizak, ktery jsem navstivil... Zrejme jich tedy bude o dost vic druhu, nez jeden :) Muj problem byl ale presne podle hesla, ze bezpecaky vetsinou ve vysledku vic otravi majitele nez zlodeje :)

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Jak máte zabezpečená kola proti krádeži ?

Příspěvek od Šeba »

Já bych si třeba při každém zaparkování preventivně kola sundal... pak se nemusíš obávat... Samozřejmě ti to třeba ztíží situaci v nákupním centru, kdy se s nimi budeš tahat, nebo nedej bože je brát s sebou do kina a platit za ně další sedačku!
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“