Klepání v motoru, na studeno padají otáčky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
fip30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.03.2019 12:31

Klepání v motoru, na studeno padají otáčky

Příspěvek od fip30 »

Ahojte,
mám passat 2007 3.2 DSG, při studeném startu a vyšším volnoběhu (1300ot) a přidání plynu (i naprázdno) se začne motor dusit. Dělá to max 5-10s po startu pak i na vysoký volnoběh vše v pořádku. Začal sem pozorovat divné klepání v motoru když je motor studený nebo ještě né zcela teplý jde to slyšet v oblasti rozvodů a variátorů. Při teplém motoru to před autem slyšet není, nejvíc to jde slyšet pod autem a vedle aute (dveře řidič + spolujezdec). Při jízdě je vše v pořádku jenom když jedu třeba 55 na 6tku a motor točí málo a přidám plyn tak motor vrčí jako kdyby byla špatná dvouhmota. Děkuji za rady.
V prosinci nové rozvody + dvouhmota. Variátory dle mechanika v pořádku.
V srpnu nové vysokotlaké čerpadlo.
Na rozvodech mám najeto skoro 8 tisíc a olej dělám vždy po cca 8-10 tisíc (vždy na zimu a pak na léto nový) při oleji chci nechat vyměnit svíčky a zkontrolovat váhu vzduchu + čidlo teploty.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“