DSG, cuká, občas nejde zařadit R

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
mcerm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.02.2016 12:50

DSG, cuká, občas nejde zařadit R

Příspěvek od mcerm »

Zdravím, prosim o radu,

mám passat cc 3.6 s DSG převodovkou najeto cca 180tkm a cca před rokem mi začala převodovka trochu cukat a když zařadím R, špatně přeskakuje. Když jsem dal k mechanikovi řekl, že je vše v pořádku, a že jediné co ho napadá je výměna oleje, kterou jsme tedy provedli. Po výměně cukání přestalo, nicméně cca za 3 měsíce opět začalo a to převážně když spomaluji. Co se týká zpátečky občas se mi stalo, že když jsem přeřadil z D na R, zpátečka nenaskočila a převodovka zůstala ve volnoběhu, stává se to jen když stojím z kopce, když stojím směrem do kopce přeskočí to v pohodě.

Díky za rady

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG, cuká, občas nejde zařadit R

Příspěvek od KJirka »

o DSG je toho tady napsáno poměrně dost a tyhle potíže většinou znamenají problém mechatroniky. Většinou to vzniká právě tím, když se nemění v předepsaných intervalech olej. Výrobce doporučuje po 60 t. km, ale je lépe dělat to dokonce v polovině, tedy po 30 t. km. Další zásadou je, dávat tam výhradně olej originální. Obávám se, že pokud je mechatronika nějak načatá, že to skončí její výměnou. Na DSG je tady přeborník nějaký pan Sixta, kterej má ne svém webu všechny možné závady a jejich odstranění popsány (http://www.prevodovky-sixta.cz" onclick="window.open(this.href);return false;)
Možná bych udělal ještě jeden zoufalej pokus a vyměnil olej znovu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“