Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Rehul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.03.2016 12:41

Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od Rehul »

Zdravím vás pánové,

vím, že jsem už asi miliontý, ale za celý včerejší den jsem tady nic takového nenašel.

Chci si koupit Passata od r.v. 2009 do 2011 (ideálně variant) a chtěl jsem se zeptat, jestli motor 2.0 TDI CR by zvládl mé ježdění(spíše ten DPF).
Denní cesta do práce 6km tam a 6km zpět. 1-2x za týden do města cca 15km tam a 15km zpět. 1x za dva týdny nějaký ten výlet.
Rozpočet cca 200 000 Kč (proto rok výroby max 2011).

Ideální by byl benzín, ale v tomhle roku výroby snad ani není benzínový motor, který by se nerozpadl :x .

Díky za rady a postřehy.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od KJirka »

Ten motor se nikdy neohřeje. Na krátký pojíždění je lepší benzín. Proč by se měl rozpadat ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od Pisa »

No pro DPF je to to nejhorší, ale umí to zvládnout, pokud ho necháš dodělat regeneraci, když bude :) Taky nejezdím nijak dlouhé trasy a moje DPF jednou za 700-1000km chce pasivní regeneraci, ale když už někam jedu tak tomu dám nažrat a když to je v průběhu dne, tak si zvolím deší trasu domu a trochu to protáhnou třeba po jižnís pojce na trojku a je to ok.

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od petryk1 »

My mam CR z 2008. Od 2012 do 2014 chodila manzelka o prace autom. 1,5km tam, 1,5km naspat. 5x do tyzdna. A medzitym samozrejme dostal aj dlhsiu porciu. Nic mu nie je. Aspon zatial sa neprejavil, DPF v pohode... :)

Rehul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.03.2016 12:41

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od Rehul »

KJirka píše:Ten motor se nikdy neohřeje. Na krátký pojíždění je lepší benzín. Proč by se měl rozpadat ?
¨
A jaký benzínový motor by jsi mi doporučil od toho roku 2009? Co ho tak nějaký ten měsíc hledám, tak jsem našel jen 1.4 TSI 90kW, ale od toho mě v Helleru hnali pryč.

Vím, že se neohřeje proto se ptám, ale myslíte, že když jednou za dva týdny nebo do měsíce tomu dám pořádný kouř, ať se protáhne a propálí?
Bude s tím především jezdit žena a pochybuji, že by poznala pasivní regeneraci, ani já nevím jestli bych ji poznal :).

OpenScars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.05.2015 19:15

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od OpenScars »

U CR motoru regenerace asi neni poznat, resp. ja si ji za cca 10 tis. km nikdy nevsiml...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od KJirka »

jestli máš 200 t. strop a chceš 2009 + , tak to asi koukej po úplně jiný značce, protože za ty peníze koupíš hujdu do který budeš sypat dál a dál, ale to je tady už obehraná, téměř každodenní píseň. Ten benzínovej motor se nerozpadne proto, že by nestál koncepčně za nic, ale proto, že za ty peníze bude nutně odlítanej jak stará vrána. Ale to koneckonců platí o naftě taky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Rehul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.03.2016 12:41

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od Rehul »

Dobře a kdybych se spokojil s 2009?! A podle čeho už poznám hujdu? Podle km a co motor 1.6 TDI nebo 2.0 81kW?
Třeba toto je dle mého dobré ne?! http://www.autoesa.cz/volkswagen/passat ... 16033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky

pavlasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 22.11.2015 02:42
Bydliště: Brno

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od pavlasss »

Pokud ti nejde až tak o spotřebu, tak bych volil jednoznačně nezávislé topení. :good:
Sedneš to "teplýho" auta včetně motoru. Akorát budeš muset déle hledat. Moc jich tu s nezávislým topením nejezdí.

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od ladulel »

http://www.autoesa.cz/volkswagen/passat ... 16033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Buch ví co to je a co tomu je :mrgreen: .Jestli máš ještě tak kilo na víc, proč ne. Né vážně kluci mají pravdu, že dneska není sranda koupit takovéhle auto, za slušné peníze, aby to nebyla zhuntovaná sračka. Každý si to asi musí ale holt vyzkoušet :laugh:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od KJirka »

kilo je třeba moc, ale v krajním případě to tak samozřejmě dopadnout může taky. To, že má hezky umytej motor a nablejskanej lak a introš, neznamená vůbec nic. Možná blbě koukám, ale nevidím v inzerátu kde to je koupeno a kolik bylo majitelů.

Za ty peníze, než mizernýho Passata, radši slušnýho Golfa.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Rehul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.03.2016 12:41

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od Rehul »

Dobře, když dám na vás a šel bych do golfa, tak pořád je ta otázka co s tím motorem? :-( Nejsou to stejné typy motorů v obou typech? Mechanik mě třeba odrazoval od 1.6 TDI, že toho moc nevydrží, že to je malý obsah...Díky

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od ladulel »

1.6tdi za mě nebrat. Dost se to prý sere a h***o to jede...

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od petryk1 »

No, tak s tou cistotou. Cim cistejsi motor, tym vetsi nadej, ze se s tym neco delalo. Naopak, normalne zaspineny motor znaci, ze se tam nesprta, neni treba. Ale je to macka ve vacku. Jedina vec, co je treba pocitat, jsou penize bokem na servis.
Motor si musis skusit ty. Budes neco vozit? Ja uz mal v passate 330kg plus 3 lidi. 1.6 je slaba, manzelka ma v rapidu a ee. Mozna proto ze jsem zvyklej na 103kW. Pohyb na zelenou, bezpecne prebihani...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vw Passat motor 2.0 TDI CR a krátké trasy

Příspěvek od KJirka »

v Passatu bych nechtěl 1,6 ani omylem, ale ten Golf je přeci jen o poznání lehčí. Počti si, co o tom motoru píšou Golfisti. Tady žádnou chválu nečekej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“