Zkušenosti se servisem. .

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

Nazdar pánové


Máte někdo zkušenosti, samozřejmě ty negativní sé servisem, či servisama? Zkoušel jsem hledat a nic jsem nenasel, respektive nasel vždy dany problém v novém tématu...

Já mám totiž čerstvou novinku, je to básnička na cca 30min psaní a byla by z toho docela fajn tragikomedie na cely večer ale ve zkratce...
Mel jsem auto u ODBORNIKA, krok toho ze asistovala policie, právník a opět policie, abych dostal sve auto zpět udělal vlastně i to, že na faktuře mám nesmyslné částky za věci, které na autě ani nejsou.
Respektive například 5,5 oleje, asi víme všichni, že moje BKP má 4l oleje, například nauctoval těsneni víka ventilů, nicméně na autě je tmel, no spis mě zajímá, zda mám takovou smůlu jen já nebo je nás vic :-D

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od selatko »

Já si vybral člověka co znám, takže já problém nemám :) Nicméně bys to měl rozepsat!!
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

Jo hele ja většinou skrz známost navštívím přímo Škodovku, je fakt že od listopadu jsem dělal sám turbo, dvouhmotu na dsg a následně když jsem byl v tom rozvody, tam jsem vyhořel a pozadal známého o pomoc, chyba potkal to, tam začala příhoda autoservisu na adrese Konopná 10, Brno Komárov, takže lidi, ani kdyby Vam hořelo auto, zrovna tam nezvonit!
Zkusím to nějak rozepsat ale je to vážně k neuvěření co vše se dělo od doby co auto stalo v Brně a je to fakt slohovka

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

UPdate

Někdy měsíc a půl zpět jsem bojoval s rozvody, jop moje chyba po celou dobu te srandy jsem se naučil spoustu věcí :-D
Nicméně vše bylo v poho až na fakt, že někdy při druhém startu při nastavování synchronizace vacky a kliky jsem přišel na nefunkční snímač Vačkové hřídele, takže opět znovu vše, ve milo se čidlo, já blb šetřil a nevzal jako vždy vše originál ale koupil náhradu, dalo se tam, v te době už mi pomáhal kamarád, mechanik, udělal to, nstartovalo se, čidlo hlásilo 0,00 což dle zvuku motoru nebylo realne, pohol kolama, následně se to potkalo při pokusu o start. Klobouk dolů před nim, vzal to cele na sebe. Za dva dny jelo auto přes známost a mou nasranost směr Brno (cca 110km od domova) do servisu ZNÁMÉHO MÉHO ZNÁMÉHO :-D, jo vše bylo v poho.
Jakožto zvědavý majitel vozidla jsem za dva dny volal do servisu co a jak, tqdy nastal první problém. Majitel pan F mi tvrdil, že auto je na dílně, už na tom makají a je to v háji, rikam ok ať je to top a dejte vědět. Nicméně majitel nevěděl, že mám v autě GPS, čili pravda byla, že auto stalo před servisem na ulici a max co se na něm dělo bylo, že na něj padal sníh, ok neřeším lhal ať umře.

Za dalších pár dnu jsem přišel na to, že auto je skutečně na zvedáku, opětovném je informoval o tom, že mě auto má GPS a ze má dodělaný ještě jedeno immo!
Za další týden mi volal, že koníci KO, i ventilů KO, vahadla? teď nechci kecat už si přesně nepamatuju, poslal mi dokonce i fotky, už na nich se mi zdálo, že je to moc profi foto, nevadí ok opravujem mate svolení.
Za pár dnu volal, že opět něco špatně, že startují a nejde to, že je asi Spálený startér. Rikam zítra ráno dojedu, vezmu si dovcu a budem to řešit osobně.

Ráno sednu do auta směr Brno, po cestě mě napadla myšlenka IMMO, volám mu řeknu mu to ZNOVU, ejhle nastartovano. Dojel jsem na místo, sám si dodělal úkony na DSG (před rozvody jsem měnil olej, nebyl dodelany). V ten den mi bylo řečeno 29 750,- rikam ok, volám známého a odnesu peníze. Tam jsem neuspěl, neměl momentálne, nevadí počkají auto si odvezu až budou ;-), to chápu. Tohle bylo utery.
Ve čtvrtek mi opět volal pan F s tím, že je pridrene čerpadlo v nádrži, rikam a kdo ho asi přidřel, když se startovalo dokola bez odkodovani immo, začal se hned hádat. Ve finále tentýž den jsem mu psal co teda atd atd, napsal mi na fb, Vaše auto dávno nemam, včera jste si ho odvezl, rikam oukej. Volám PČR auto vážně nikdo nebylo, dle GPS stalo 8km od servisu na hlídaném parkovišti, volám panu F, ano účtuje mi 200,- na den za parkovne, rikam klidně 300,- zítra si přijedu.

V patek jsem tedy přijel do Brna, s kamarádem co to platil, pan F nám po otázce ve dveřích "Dobrý den, jsem tu, peníze mame a auto si odvezu" řekl, že žádné auto nemá a zavřel nám před xichtem. Opět volám PČR.
Za asistence PČR auto najednou bylo, dal mi papíry na podpis, nicméně jak si tak čtu předávací protokol, tak podpisem bych se vzdal jakýchkoliv nároku na reklamaci za provedene úkony a následně tam bylo spoustu lži, nepodepsal jsem. Opět nám zavřel, později na nás pokrikoval z okna hezké slova, já mezitím sehnal právníka za 3000,- :-D ten sel se mnou, oznámil mu ze dle zákona bla bla bla zadržuje vozidlo a podáme na něj žalobu, na otázku jaky má k tomu důvod řekl, že žádné auto nemá,následně otočil, že za chvilku je hokej a on se jde divat.
Oukej, nasraný jsem jel domů, v pondělí jsem mu napsal co teda, najednou se asi opět dobře vyspal a řekl mi, ať si napíšu předávací protokol sám. V něm jsem se zbavil práva na odstranění závady toho čerpadla, už toho člověka v živote nechci vidět, max na zemi v kaluži krve ale to bych psát asi neměl...

Pokračování priste

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

V utery jsem tedy jel s bratrem do Brna, opět...
Následně za nama dojel kamarád, který to platil, pan F byl hrozne kamarádský, jakoby se nikdy nic nestalo, předal mi vozidlo, já dopsal rukou, že pod nátlakem a s výhradami prebiram vozidlo.
S pocitem štěstí, že mám konečně SVE auto jsem jel domů, bohužel max 90/100 po dálnici, kdo mě potkal a za mnou B5,5 sorry, brzdil jsem vše.
Bylo to skrz čerpadlo, když jsem tomu vic šlapal, s Kubala to a po nějaký době chcíplo.

Takže jsem dojel krásně domu, dal známému auto do Škodovky.

Druhý den se přišlo na to, že na faktuře od pana F mám "těsneni víka ventilů, snímač vacky,5,5l oleje a další nesmysly"
Snímač starý nefunkční, respektive funkční ale dává nesmyslné hodnoty, víko na tmelu, oleje 4l, starý filtr.

Tohle řeším s právníkem, znalcem a budu to řešit, pan F už je obeznámen ale to není podstatne ;-)..


Další perla teto komedie!

Kamarád od známého, který tam pracoval, pracoval na skrz tohle dostal výpověď mi tak nějak naznačil, že týden před mým autem tam dělali rozvody na oktávce 2.0.
Jenže se jim vyrval šteft z kladky a potkali to, reklamovali to auto kelly, ne uznáno, tak to hodili na pojistku na blbost, nicméně kokta odjela skrz majitele vozidla, který o ničem nevěděl a tak je napadlo, že přece venku stoji b6 s potkanym motorem ;-).. kazdej ať si to domysli. .

Tot vše, a ne vážně to není vtip ;-)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Jirka. »

Já bych k tomu měl jenom dvě poznámky. Ty rozvody se dělají na přípravky, jakákoliv synchronizace vačky je tudíž blbost, to se dělá u starých EDC15, tady to tím akorát rozhodíš. Další věc je že jenom obr blbec si s tím motorem po výměně rukou nezatočí a rovnou to začne startovat a potká to.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

Jirka. píše:Já bych k tomu měl jenom dvě poznámky. Ty rozvody se dělají na přípravky, jakákoliv synchronizace vačky je tudíž blbost, to se dělá u starých EDC15, tady to tím akorát rozhodíš. Další věc je že jenom obr blbec si s tím motorem po výměně rukou nezatočí a rovnou to začne startovat a potká to.

Další příhoda, aretace jsou, mám je stále doma, koupil jsem je ;-) ovšem problém nastal v tom, že mi poslal, na což jsem přišel později aretace na cr a ne pd, moc rozdíl to není a rukou se vždy točilo, pravda jen ten jeden pokus se netočilo, to je fuk, tohle neřeším, tohle se mě nestalo a ja to ve finále ani neplatil ;-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od KJirka »

co k tomu říct ? Snad jen malá satisfakce, že Brno ten hokej, co se na něj šel dívat, s Chomutovem prohrálo a hned 3x po sobě. :D
Mně jako Chomutováka to těší a tebe může těšit zase to, že byl určitě nasranej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Jirka. »

V přípravkách CR/PD rozdíl není, je rozdíl ve spodním přípravku na starší typ rozvodů a novější, u BKP je to lámalo 2006. Jeden má značku na zubu, druhý na díře.
Každopádně jenom blázen to může dělat bez přípravků a když už takovou prasárnu tak alespon udělat značky a nastavit si to na značky, každopádně nějaká synchronizace vagem u tohodle motoru nemá smysl, akorát se tím rozhodí správné hodnoty.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Jirka. »

KJirka píše:co k tomu říct ? Snad jen malá satisfakce, že Brno ten hokej, co se na něj šel dívat, s Chomutovem prohrálo a hned 3x po sobě. :D
Mně jako Chomutováka to těší a tebe může těšit zase to, že byl určitě nasranej.
:laugh: :drinks:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

KJirka píše:co k tomu říct ? Snad jen malá satisfakce, že Brno ten hokej, co se na něj šel dívat, s Chomutovem prohrálo a hned 3x po sobě. :D
Mně jako Chomutováka to těší a tebe může těšit zase to, že byl určitě nasranej.

Vážně? :-D a ja soudil dle toho jeho chování v utery, že vyhráli :-D no nevadí, hned mám lepší náladu :-D

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

Jirka. píše:V přípravkách CR/PD rozdíl není, je rozdíl ve spodním přípravku na starší typ rozvodů a novější, u BKP je to lámalo 2006. Jeden má značku na zubu, druhý na díře.
Každopádně jenom blázen to může dělat bez přípravků a když už takovou prasárnu tak alespon udělat značky a nastavit si to na značky, každopádně nějaká synchronizace vagem u tohodle motoru nemá smysl, akorát se tím rozhodí správné hodnoty.

Přesně tohle už vím, tohle jsem měl na mysli jak jsem psal nahoře, že jsem se díky tomu naučil par věci :-D

No popravdě to s těma značkám a dole vím, to ani nejde přehodit, to je jasný ale mě neseděl ani přípravek úplně tak jak by měl, soudil jsem dle toho, že mám tedy přípravky na cr a ne pd, ok ale to je fuk, tohle je už vyreseno a přesně jak píšeš, bez nich ani ránu ;-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od KJirka »

Klejzlik píše:
KJirka píše:co k tomu říct ? Snad jen malá satisfakce, že Brno ten hokej, co se na něj šel dívat, s Chomutovem prohrálo a hned 3x po sobě. :D
Mně jako Chomutováka to těší a tebe může těšit zase to, že byl určitě nasranej.

Vážně? :-D a ja soudil dle toho jeho chování v utery, že vyhráli :-D no nevadí, hned mám lepší náladu :-D
No to byla jen vsuvka pro pobavení. Ten rozhodující zápas o postup do čtvrtfinále Extraligy se hrál už 11.3., takže to se ten blb šel koukat na něco jinýho :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od Klejzlik »

Vážně? :-D a ja soudil dle toho jeho chování v utery, že vyhráli :-D no nevadí, hned mám lepší náladu :-D[/quote]

No to byla jen vsuvka pro pobavení. Ten rozhodující zápas o postup do čtvrtfinále Extraligy se hrál už 11.3., takže to se ten blb šel koukat na něco jinýho :laugh:[/quote]


Však v poho,já už se tomu taky chlamu :-D jsem rád,že to je za mnou a teď už to řeší právník, já to blbá nechci vidět,mám obavy že bych měl starosti ještě já...

PatrikRakas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.03.2016 15:44

Re: Zkušenosti se servisem. .

Příspěvek od PatrikRakas »

zdravim mozna to sem nepatri.. ale chci se zeptat co musim udelat abych vymenil protimrazovou pojistku na passatu b5 combi.. vubec netusim kde protimrazovka je..:)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“