Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupím DPF filtr
PříspěvekNapsal: 22.03.2016 22:33 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

07.03.2016

3

Karlovy Vary

Dobrý den, snad jsem vložil poptávku do správného tématu.

Sháním filtr pevných částic na Passata 2010, motor 2.0tdi 125kw, kod motoru CBBB, (4motion, DSG). Auto mám teprve 2 měsíce, zatím jsem najel 12tkm (jinak 190t celkem ). Je to po prvním majiteli, starším pánovi, původ CZ, od počátku častá regenerace , nyní po diagnostice doporučená výměna za 25tkm-což jsou pro mě 4 měsíce cca, ale chci mít klid.

Filtr v žádném případě nechci vyndavat, vzhledem k mému nájezdu (cca 80tkm/rok ) budu mít auto stejně rok, maximálně rok a půl, a tak se mi nechce investovat 40k do nového originálu. Sháním funkční originál nebo druhovýrobu, ne repas, minimálně použitý, ideálně do 20.000,-. Rád bych, aby filtr vydržel dalších 100tkm ( jezdím pouze dálky, tankuji pouze Vervu nebo Aral Ultimate ), takže by měl :)

Děkuji za případné nabídky.

Předmět příspěvku: Re: Koupím DPF filtr
PříspěvekNapsal: 22.03.2016 23:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2012

3523

Praha

1) nepovedlo se ti to - trefit správnou sekci

2) u CR ten filtr v tehle km nebude na vymenu - zkusil bych nejprve nucenou regeneraci a az pak resil pripadnou vymenu. Jak moc ho vlastne mas plny?

Btw: pokud ti v servisu doporučili vymenu za 25tkm, videl bych to spise tak, ze te chteji trosku podojit ;-)

PříspěvekNapsal: 22.03.2016 23:50 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

07.03.2016

3

Karlovy Vary

1) Ano, omlouvám se adminovi za práci navíc s případným přesunem. Strávil jsem asi třicet večerů s tabletem v ruce a pročítáním celého fora x let zpátky, abych nakonec první příspěvek dal blbě. Polepším se.

2) Regenerace opravdu probíhá často. Jezdím ve všední dny 300km denně, a přesto ji registruji při sporadickém popojíždění ve městě několikrát týdně.

S autem nejezdím do autorizovaného servisu. Po absolutně katastrofální zkušenosti se Sharanem VR6 v Carpointu Karlovy Vary v roce 2008 jsem se zapřísáhl, že už tam nevstoupím. Druhý autorizák ve městě má stejnou míru (ne)důvěry.

O auto se mi stará člověk, který deset let dělal v autorizovaném servisu a má svoji dílnu a přístup hodný respektu. Auto funguje perfektně, výfuky jsou naprosto čisté, krom časté regenerace žádné anomálie. Při poslední výměně oleje (měním vždy po 10tkm, u každého auta ) jsem ho informoval o nezvyklé frekvenci regenerací, a - pokud jsem ho správně pochopil - dle diagnostiky je kapacita filtru 270gr (popela) a já mám zaplněno 250gr. Snad jsem to napsal správně, technika není moje doména, živí mě jiné věci.

Nevím, jestli v tomto případě má nucená regenerace ještě význam...z mého pohledu laika změnit 250gr popela na skupenství,které projde jemným sítem filtru, asi nebude úplně jednoduché. A za další, je pro mě dost zásadní mít neustále auto v top stavu, jezdím dost a potrpím si na spolehlivost...proto bych nejradši originál, ovšem 44t, jako dosavadní nejnižší nabídka, je pořád dost.

Jinak samozřejmě internet je plný firem co nabízí dokonalý repas, více či méně obskurními metodami. Jsou to bezpochyby šikulové, plno z těchto firem utratilo nemalé peníze ze design a grafiku webových stránek...ale toto řešení beru jako poslední z nejhorších. Ovšem po koumání na motortalk.de jsem zjistil, že situace u západních sousedů není moc rozdílná, čištění a repas filtru je standardní záležitost. A cena nového filtru po přepočtu je takřka stejná...

PříspěvekNapsal: 22.03.2016 23:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

5049

Praha

U CR je normální že to regeneruje cca po 600-700km dle typu provozu. Já bych jezdil a neřešil.

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 23.03.2016 10:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2013

3025

Praha

Při takhle malém nájezdu ten filtr bude uplně OK. Je fakt, že 4Mot má tendenci malinko víc filtr zasírat, ale stejně to musí vyržet 300tkm a víc, kor jestli s tím jezdíš hodně, tak vydrží i daleko déle.

PříspěvekNapsal: 23.03.2016 11:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.03.2008

745

Slovensko

Navyse su tam dve hodnoty zaplnenia, jedna popol (60g) a potom olej, ten je tych 250g tusim ak si dobre pametam z diagnostiky. Primarne ide o ten popol, toho ja mam 7g a oleja nejakych skoro 200. Neviem preco je tam ten olej, beriem, ze turbina pusta ale ten by sa mal tiez vypalit podla mna. Jednoznacne jazdim a neriesim a regeneraciu mam ako hovori jirka.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku

ICQ   Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]