DSG náhrada za KMX

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
vasicek92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.07.2016 09:55

DSG náhrada za KMX

Příspěvek od vasicek92 »

Zdravím, jsem tu nováček a chtěl bych poprosit o radu/y. Mám Passata B6 r. 2008, najeto 205000km, motor 2.0 TDI CBAB s převodovkou DSG a kódem KMX. Převodovka už nějakou dobu háže chybu. Po pár nastartování zmizí a objeví se až když převodovka spadne do nouzového režimu při přehazování z D na R nebo P většinou když stojím z kopce čumákem.

P2711 nesmyslný průběh řazení převodovky
N215 - tlakový regulační ventil

Bylo mi řečeno, že je vadná mechatronika a této chyby je možná pouze výměna za novou, za kterou chtějí vcelku slušnou pálku kolem 35tisíc. Někde nabízejí, že dokážou udělat klon/kopii té stávající a dají jinou repasovanou za poměrně méně peněz. Moc se mi tomu nechce věřit, nemá někdo zkušenosti s tímto?

Ještě jeden dotaz bych měl, řeším i popřípadě výměnu celé převodovky, ale zase čtu více názorů na to, jaký kód převodovky by se měl nahrazovat za původní aby ta převodovka opravdu fungovala v tom autě. Jestli je opravdu nejlepší sehnat se stejným kódem a to KMX, nebo jsem našel, ze stejného modelu jen o rok novější s kódem LQV. Nebo jestli půjde i dokonce PPY ze Superba. Je to poměrně velký risk a proto se chci zeptat kdo by s tím měl zkušenosti jestli bych mohl poprosit o radu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od KJirka »

no především bych kvůli mechatronice neměnil celou převodovku. Myslím, že se dá mechatronika pořídit kolem 20t. Kč. Koukni se na stránky převodovky Sixta.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od Nemo »

No spojka by mala byt ok, treba kuknut ci nepreklzuje a podla toho. A mechatronika pasuje aj zo supa

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

vasicek92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.07.2016 09:55

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od vasicek92 »

Spojky jsou v pořádku a neprokluzují, jediný problém je s mechatronikou. Jestli se můžu zeptat kde je nejlepší sehnat jinou? Přes Sixtu se dá teda? Díky za rady

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od KJirka »

co se třeba na ty jeho stránky podívat a přečíst si, co je tam napsáno ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vasicek92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.07.2016 09:55

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od vasicek92 »

To víte, že jsem se na jeho stránky díval :) mám jeho stránky pročtené asi 6x..snad jsem teda dobře pochopil, že poskytuje i výměnu vadné mechatroniky :) Díky tedy za odpověď ;)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG náhrada za KMX

Příspěvek od KJirka »

no samozřejmě, že poskytuje. Opravuje cokoliv na DSG. Akorát mu to musíš vymontovat, vypustit olej, umýt a odvézt.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“