Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

Ahoj,

premyslim o koupi Passat Variant 3.6 FSI 2012. Nemam s VW takrka zadne zkusenosti a zajima mne jestli nekdo tento vuz (nebo alespon tento motor) ma a jake s tim ma zkusenosti? Jde mi zejmena o spolehlivost, jestli ty motory nemaji nejake zasadni problemy a taky jak je na tom se spolehlivosti DSG. najezd bych chtel idealne kolem 60 tisic, ale ted koukam na jeden kousek co ma skoro 90 tisic. Pocitam ze to auto budu mit tak 2-3 roky a najedu 50-60 tisic km..

Predem diky za zkusenosti,

Petr

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od denis.82 »

Motor i dsg jsou v pohode, zasadního nic. Jen pocitej s tim, ze vykon nebude 300ps ale tak 260-270ps (zmereno na brzde). Obzvlast pokud jezdilo na ceskou sracku. Coz na tak tezke auto neni zrovna nic moc.
Zvuk super, motor atmosfera, zrychleni je krasne plynule bez turbo kopancu, spotreba 11-15 litru.
S autem jsem byl sice spokojeny, ovšem podruhe bych ho uz nechtel. Hlavne vzhledem k pomeru (ne)vykon, spotreba, porizovaci cena.
RS6 Performance 445kw

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

Diky za info, prosimte od kolika do kolika km jsi ho cca mel?
To snizovani vykonu mne prekvapuje, to si meril u tveho konkretniho kusu? Cim to je?

Trochu se motam kolem BMW, mel sem 2.8i 142kW a ted mam 3.0i 190kW, oboje atmosfery - docela ctu fora a bavim se s lidmi kolem BMW a resi se lecos (zrani oleje, karbon), ale ze by ty motory ztracely vykon jsem nikdy neslysel.

Jinak spotrebu neresim, ted mam 11-13,5 a pocitam ze ten passat by byl +/- stejne. Jezdim celkem dost pomeste a kratke trasy, takze nechci resit DPF a ani premyslet o turbu atd. Navic chci proste jeste jedno auto s poradnym atmosferickym motorem, protoze uz zrejme bude posledni pro bezny provoz..

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od Mishaw »

Když seženeš něco s malym najezdem a budeš tankovat Vervu 100ku, tak to půjde. Ale je pravda že FSI motory se hodně zanáší (hlavně kvůli sračkovým palivům v ČR).
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od denis.82 »

Byl jsem druhy majitel a mel jsem ho cca od 120tkm do 150tkm. Mas pravdu, ze to bude asi jedna z posledních atmosfer.
Jinak ten vykon uz tam proste nebyl i pocitove a Petr (Motorpower) mi to jen na mereni potvrdil. Navic dodal, ze i u policejnich R36 to bylo stejne.
Me se spis jednalo o to, ze kdyz se potom svezu treba v STI, ktere ma podobne kw a cenovka je u nej +- taky stejna, tak je to uuuplne o necem jinem.
PS.: Ja tankoval jen Vervu 100, ale předchozí majitel spis 95.
RS6 Performance 445kw

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

ok diky za upresneni. Ten na ktery ted koukam ma 87 tis. najeto, ale jak s tim jezdil predchozi majitel samozrejme nevim.
Jinak STI pojede samozrejme lip i u srovnani novych aut, protoze je vyrazne lehci, pocitam ze minimalne 300kg coz je obrovsky rozdil. I ten motor je uplne jiny a ma jinou charakteristiku.
Ja mam napr. 530i 190kW, coz ma cca 1700 kg a kdyz to srovnam s kolegovou 1, ktera ma uplne stejny motor a je o 400kg lehci tak to je taky uplne jine svezeni;-)
Nicmene od Passata nechci zadnou extra sportovni jizdu, chci rodinne auto, ktere ma prijemen znejici motor a pohodlny rovnomerne gradujici vykon vetsi atmofery a mit dost vykonu pro predjizdeni a zrychlovani na dalnici..
Jinak u BMW se taky hodne resi zaneseni motoru karbonu u motoru s primym vstrikem, je to bohužel dusledek primeho vstrikovani:-( Dalsi auto uz si asi koupim diesel;-)

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od denis.82 »

Jj,videl jsem ho,ten v Bruntalu,ze? Az na ty neorig. kola ma hodne solidni vybavu. :good:
Jinak tve pozadavky urcite splnovat bude...a taky udrzba bude stat tretinu toho co BMW.
A doporucuji pri koupi nekoho s diagnostikou, at ti pro jistotu vycte km z dsg prevodovky.
RS6 Performance 445kw

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

trefils presne;-) Ikdyz ono se jich v CR zas tak moc neprodava.. Libilo by se mi jeste tak o rok mladsi a trochu min najeto, tak zvazuju jestli se mi bude chtit do Nemecka;-)

Na nekoho s diag. v te oblasti, nebo na servis kde by to auto zkoukli se tady na foru jeste poptam.

Na tu cenu udrzby sem zvedav, BMW celkem uslo, ale ja si treba olej, filtry a zakladni veci menim sam a na zbytek mam sikovneho cloveka co to dela za normalni penize. Jediny problem je nakup specifickych dilu BMW ktere nejsou v druhovyrobe. Vodni pumpa byla za 8500, termostat za 2500 napriklad;-)
V autorizovanem servisu BMW sem byl jednou (Renocar Pruhonice) a to byla katastrofa. Showroom nalesteny, ale servis hrozny.

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od cubic214 »

zameraj sa na zvuk rozvodov po starte ( ci neostanu hrkotat) a vyskusaj poriadne dsg, musi ist hladko, ziadne trhanie a pod. Tie opravy potom nie su zrovna lacne...

a necakaj od passata bmw :D

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

Diky za info, urcite to necham nekde prohlidnout..
BMW od toho necekam, resim ted penize a 5ka se stejnymi papirovymi parametry stoji dvojnasobek, coz ted do auta davat nechci. A znak BMW dneska z zas tolik nestoji, takze nejaky rozdil tam byt musi a jsem ochoten to akceptovat.
Divam se po trhu celkem otevrene, nicmene s moji inklinaci k benzinu ten Passat nema v pomeru cena/vykon podle mne konkurenci.
O vikendu se chystam jeden Passat 3,6 FSI projet, tak uvidime jake bude srovnani, jsem hodne zvedav;-)

Uživatelský avatar
petbor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.04.2015 08:40
Bydliště: Michalovce - Slovensko

Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od petbor1 »

Myslim si ze najvacsi problem u tych motorov (3.2 a 3.6) sposobuje jazdu v rezime D ked sa kvoli emisiam ta automatika snazi tlacit otacky dole. Potom to kvoli oriamemu vstreku zanasa sanie (sacie ventily) klesa vykon a odnasa si to aj dovjhmotny zotrvacnik. Samozrejme ak je pre neho predpisany 98 a viac oktanovy benzin nepomaha mu tankovanie 95. A dalsia vec je 30 tisicovy olejovy interval. Ten by som zakazal uplne :) a nahradil ho 10 tisicovym max 15 tis km.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat Variant 2006 3C/Highline/3.2V6 DSG/4M
VW Golf IV 2003, Highline/1.6SR/AT

Obrázek

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

PS neznate nekoho na diagnostiku na Praze 6?;-) Shodou okolnosti jsem na ten inzerat dnes volal a ten clovek z bazaru je s tim autem zitra v Praze.. Je to teda hoodne na rychlo, tak tomu moc sanci nedavam, ale kdyby nahodou:-) Minimalne si to auto prohlidnu sam..

BORN_TO_GRILL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 15.07.2015 20:33

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od BORN_TO_GRILL »

Co Jirka. ? Je z Prahy, tak bych ho zkusil. Za par korun usetri spoustu penez....

ToAsT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.04.2016 22:09

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od ToAsT »

Diky za tip, mel bys na nej nejaky kontakt?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zkusenost s Passat Variant 3.6 FSI 2012

Příspěvek od Jirka. »

Já už zítra bohužel něco mám.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“