Čím leštíte auta popřípadně voskujete?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Čím leštíte auta popřípadně voskujete?

Příspěvek od šianzek »

ahoj , chlapci čím leštíte auta popřípadně voskujete?... bojím se že koupím něco špatně a poškrábu lak ... mám černou met passat b7 :drinks:
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
S7rny
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 02.09.2008 13:42
Bydliště: Žatec

Re: leštění ...

Příspěvek od S7rny »

Mrkni sem: http://www.detailingclub.cz/

Tam určitě najdeš vše potřebné ... :good:
současnost: VW PASSAT B8 2.0TDI 110kW :-)
minulost: VW PASSAT 3C 2.0TDI CR :-(
minulost: VW GOLF V 1.9TDI PD :-(

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Černé auto vyleštit je mor. Stejně tak bílé. Bílé možná o ještě krapet víc. Ale s černým máš o 30% práce víc než s jakýmkoliv jiným odstínem laku.
Jak leštěnku, tak vosk já doporučuji značky Meguiar's. Dosáhneš tím hlubokýho mokrýho efektu, delšího neulpívání nečistot a super stékání kapek deště. Na té černé to je znát právě o to více. Všechny výrobky od nich nejsou ale jednoduché na použití. Je potřeba vyzkoušet. Začal bych pro jednoduchost s nějakým Liquidem a tvrdým voskem na syntetické bázi. Vynechat domácí mikrovlákna a koupit si od nich pad a úterku. Pak je to na výsledku znát. Na plasty a gumičky okolo oken také od nich doporučím na 100%.

Zkoušel jsem Chemical Guys. Super, ale nebylo to s takovými odlesky na laku. Pak ještě něco z Ruska. Teď už nemůžu dohledat ten název, ale to bylo super, ale musel bych mít kvůli vosku ještě jeden prac. poměr. Od Dodo Juice jdou objednat i "levné" malé vzorky a zkusit.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: leštění ...

Příspěvek od Atila »

Tohle je i s voskem:
http://www.escape6.cz/meguiars-black-da ... -id172193/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo máš něco konkrétního co by si doporučil?
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

To nemám odzkoušený. Jistě si to časem koupím, ale zatím jsem to neměl.

Nejjednodušší a nejlepší je na leštění: toto (jednoduché nanášení i leštění, super výsledek) nebo toto (horší rozleštění útěrkou právě u černých laků, ale je to pak ten nejlepší efekt).

Na voskování jsem měl toto a teď mám toto (vč. padu i hadry se dvěma povrchy v balení). Oba výrobky jsou super. To druhé je jednodušší a rychlejší. O trochu. Není potřeba dávat pozor na gumičky u oken nebo je snad dokonce oblepovat páskou.

To auto pak opravdu září. Není to můj subjektivní názor.

U leštěnek potřebujete ale i toto a toto. Bez toho to opravdu není ono a není to marketing.

Na boční lišty, gumy u oken, difuzéry a prahy - jedině toto. Renovuje a nečerní.

Měl jsem od nich i ten sušící "magnet" ručník než jsem ho ztratil. Druhý jsem si už nekoupil, ale neviděl jsem ještě nic obdobného co tak vsákne vodu a vysuší auto po mytí. To snad vyvinula NASA.

(ještě jsem měl nějaký nano tuhý vosk přímo objednaný z Německa. Bylo to v jasně oranžové kulaté plechové dóze asi za 650 Kč. Nekupovat na černé laky! Nevím už ani výrobce a ani název, ale byl na tom obrovským černým písmem název výrobce a slovo NANO. Hustota asi jako krém na boty.)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: leštění ...

Příspěvek od Atila »

Tak že jak leštěnku,tak vosk nanášíš a rozlešťuješ ručně?
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Jo. Na tu vrtačku ten nástavec je zbytečný. Jestli myslíš toto. Nebo leštičku jsem prostě já nikdy neměl rád. Sice se tak nenadřeš s nanášením, ale nikdy se mi to nedrželo dobře a u toho auta stejně strávíš 2 a i 3 hodiny s jistotou. A po takové době mě z té váhy zařízení bolely ruce.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: leštění ...

Příspěvek od Jirka. »

Jenže s leštičkou uděláš opravdové leštění které funguje, to ostatní jsou sračky na efekt který máš stejně max do roka pryč. S leštičkou se dají dělat hluboké škrábance které nejdřív vezmeš smirkem(ručně), což v životě nějakou leštěnkou do ruky nerozleštíš. Navíc s tou leštičkou se dá poslední vrstva vosku do laku jakoby zapéct. Proto se dělá na vysoké otáčky, to ručně také nemáš šanci. Osobně používám leštičku a pasty od 3M a dokážu s tím udělat cokoliv co není skrz lak.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Tak to já používám to nefunkční leštění :lol:
Já ji měl a zahodil. Proto raději použiju víc přípravků i před voskováním a zapíkat nepotřebuju když jsem na tom stejně 2x do měsíce pořád.

Pak projedu kaluží a to auto bude vypadat stejně s opravdovým i neopravdovým leštěním.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: leštění ...

Příspěvek od Atila »

Já mám leštičku (vypadá jak flexa) s regulací otáček.Není to žádná sračka stála tenkrát cca 2900,- a k tomu kotouče ruzných tvrdostí.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Tak zkusit. Jestli se ti s tím pěkně dělá, není potřeba aby jsi ji nahradil padem do ruky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: leštění ...

Příspěvek od Jirka. »

Tys to nepochopil, není to nic proti tobě. Pokud leštíš 2x do měsíce tak ano, dá se s tím lak udržovat. Ale leštičkou rozleštíš např auto které je totál zeškrábané z myčky, rozleštíš s tím hluboké škrábance. A to jestli to leštění funguje nebo nefunguje poznáš jednoduše. Přejed 2000 smirkem nějaký škrábanec, pokud to po ručním leštění zmizí a už se to tam nikdy neobjeví ani po dvou rokách na slunci tak v tom případě gratuluji a funguje to stejně jak leštička.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Ale jo pochopil. Jen si nenechám rozleštit černý auto. Už jsem u dvou aut viděl co to dokáže udělat. Nikdy.
Ani smirkem a ani "hrubší" silou nebo jinou. Taky to nemyslím nijak zle proti tobě. Jen jsem viděl důrazně rozleštěné černé auto a tohle si já na svém neudělám.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: leštění ...

Příspěvek od yessmen »

Hoši přečtěte si nějaký základy na detailingclubu případně mrkněte na youtube.... leštit ručně je nesmysl, to než si to vše kupovat na ruční s ubohým výsledkem je daleko lepší auto svěřit profi detailerovi.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: leštění ...

Příspěvek od Ipanema »

Mám ti sem ten ubohý výsledek vyfotit? Přečíst si můžu, ale to bych si musel přečíst i o domácích meteostanicích, domácích pekárnách, spárovacích hmotách, hrncích na vaření a dalších, abych pak mohl být někdo dokonalý. Já sem napsal moji praxi. Můj ubohý ruční výsledek je mi dostatečným.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“