Čím leštíte auta popřípadně voskujete?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: leštění ...

Příspěvek od ricom »

vždyť to ale píšu.. na těch křápech našich roku 2005-2012 fakt nové barvy ještě nejsou..
ale tak zase když to někoho baví to o víkend vyndat naleštit uject 5km po vsi a zase to zandat proč ne.. holt to máme každej jinak no.
napster píše:Ricome. Jsem tady a ano mohu objasnit. Staci se zeptat :mrgreen: u 2K barev mas pravdu tam se da lestit az na plech. U dnesnich barev ikdyz lehce spalis lak,tak to jde zachranit. I nejhrubsi brusna pasta tempo (defacto solvina s wd40) pri klasicke lehke korekci laku tzn jen swirl z mycky a i 6x rocne neudela s lakem nejaky extra skody. Na koncernech je z vyroby nahuleno 120-170mikronu coz neni malo oproti konkurenci napr Japonci davaj 70-90mikronu. Pokud se vse bude delat tak,jak ma,pouzivat spravnou metodu korekce laku,spravne pripravky,tak to nicemu nevadi. Urcite hluboke skrabance se delaj nejlip berankem na vysoky otacky na rotacce na malym unaseci (ano pro detailery je to neslusne slovo a proti srsti vcetne me :lol: ale funguje to nejlepe) kde dojde k rozpaleni laku a zaceleni,nicmene vsechny skrabance takto nejdou resit. A myslim si,ze kazdy kdo si zde lesti auto at uz rucne (dojde vicemene k zamaskovani skrabancu a lehounka korekce laku) nebo strojne tak t9mu laku neuskodi,pokud lak neni na renovaci pomoci 1000smirku a dolesteni.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Ta barva a lakování jetotozny,jako ted. :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: leštění ...

Příspěvek od ricom »

no to právě není lépe nastuduj.
napster píše:Ta barva a lakování jetotozny,jako ted. :wink:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

U skodovky ano. Jen dodavatel se zmwnil. Jinak odstiny i zpusob lakovani jsou stejny jako pred nekolika lety. A pokud resime rozdil mezi nitrem a vodovkou,tak na lesteni a korekci laku je to uplne jedno. Na nastrik taky,pokud to je z fabriky a nebo lakovano v lakovne s peci. Ale zde resime primarne lesteni a korekci laku.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

Dělám kompletní renovace laku.. černá je boj, ale pokud si s tím člověk vyhraje.. je to, jakoby vyjelo z linky :) každopádně největší problém u laků všeobecně je ten, že lidé neumí umývat auto....!! základ.. kyblík, houba.. žádné jelenice a podobné píčoviny.. jelenice škrábe lak.. nejlepší jsou 100% bavlněné hadry, ručníky.. máte-lik možnost umýt auto doma.. ideálka.. natáhnete hadici/wapku .. oflákáte auto.. umyjete auto šamponem.. máte-li auto navoskováno.. nejlepší je šampon bez vosku.. šampon s voskem smývá vosk z auta.. :) umyjete auto.. samozřejmě od střechy dolu.. opláchnete.. vezmete ručník a vysušíte auto :) ideální.. nemůžete auto doškrábat ani nic podobného.. je to návod jako pro blbe, ale z praxe vím, že spousta lidí i " tunerů " po celolakách jezdi po roce za mnou, jak je možné, že mají v laku hologramy.. :) používám kosmetiku od značky meguiars, chemical guys, sonax :) ty samé značky mám i ručníky na sušení auta, mycí rukavice atd.. :) a kdyby měl někdo zájem o kompletní renovaci laku.. stačí napsat.. nějaké fotky před a po můžu zaslat :)
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: leštění ...

Příspěvek od KJirka »

proč bys je zasílal, dej to sem, ať to vidí všichni. Já ti potvrdím, že se nejedná o reklamu :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

oukej klído pído :) o reklamu mi nejde.. spíš mě sere tohle.. např včera.. stojím na benzínce.. dávám si kafe.. přijede borec s novým golfem R.. vletí do kartáču a potom to tam lešti ku*va pomalu hadrem na nádobí.. u nového černého auta .. parádička :)

1 fotka je před.. jdou vidět hologramy, oxidace na laku a a celkem znatelná zašlost.. 2 fotografie je po kompletní renovaci, kde se používaly 4 pasty.. :) podotknu.. tohle ještě nebylo navoskováno :)
Přílohy
13010165_1007753662647102_429890594_o.jpg
13036600_1007753612647107_1668904151_o (1).jpg
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: leštění ...

Příspěvek od KJirka »

hmmm, tak to je moc pěkný. Kde to děláš ? Dej si do profilu web nebo aspoň bydliště.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: leštění ...

Příspěvek od hkr »

jako tohle je slušný :good:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

takhle by to mělo vypadat :) mám z toho vždycky radost, když vidíte ten rozdíl.. spíš mi jde o tohle .... budu předpokládat, že máme auta všichni rádi, co navštěvujeme tyto stránky.. proto si myslím, že důležitá je také péče o lak .. a když už se tomu chce někdo věnovat.. a stará se o své auto .. pár tipů, co je dobré a co si koupit myslím nikomu neuškodí.. odpoledne tady hodím fotky některých věcí, s kterýma jsem maximálně spokojený ... jak šampony, tak taky vosky, nějaký ten detailer, vosk ve spreji atd.. :) protože pokud máte špatný vosk.. je pracný nános, rozleštění a finální výsledek není tak super.. já třeba používám vosk, který do 15 minut máte nanesený i rozleštěný.. nenechává fleky, šmouhy na plastech atd.. to si myslím, že taková rada se hodí každému :)

ještě další vtípek .. byl jsem umývat auto.. jezdím většinou na wapku, když to mám při cestě.. vozím si sebou všechnu kosmetiku, kyblík atd.. přijedu na wapku, chystám si všci.. přijel frajer s novým superbem .. přijede na wapku.. vezme ten kartáč, kterým před ním borec umýval kola na návěsu a mydlí to tam hlava nehlava.. ach bože .. to jsem měl taky dost.. a s tímhle se setkávám pořád a pořád.. a můžu to těm lidem vysvětlovat neustále :///////
Přílohy
13009875_1007753382647130_1394794636_o.jpg
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: leštění ...

Příspěvek od hkr »

Ale to zas nemá smysl, pro většinu lidí je auto prostě spotřebka, nemá smysl to řešit.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

joo.. potom to předělám. .webovky nemám.. spíš je to takové přes kamarády/ známe .. :) bydliště je Fulnek .. málé městečko kousek od Nového Jičína nebo Ostravy.. ještě sem přihodím fotku, kdy je auto komplet nastojené, navoskované a hotové :)
Přílohy
13035606_1007753365980465_1743565854_o.jpg
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

KoubisVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2013 18:01

Re: leštění ...

Příspěvek od KoubisVW »

jasné.. :) to beru.. pokud někdo líta denně 100- 150 km a má to firemní.. neřeší to .. :) ale pokud člověk šetří a koupí si auto a má z něj radost:) tak se vyplati o to dobře starat :) ono se to vráti na takových těch základech.. letíte po dálnici.. auto je celé zasrané od much apod... když se o to člověk dobře stará.. přijede a spláchne to hadicí vody :) přejede houbou se šamponem a je to dole :D a né takové to... ku*aaaaaa už to tady drhnu půl hodiny a pořád to nejde dolu :D
Passat b6 2.0 TDI 103 KW BKP HIGHLINE 2006, R-line paket, Rns 510, alcantara, static, lowcar, showandshine, Meguiars, 3M, 19” BBS Speedline - leštěné límce, Nardo grey středy.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Jak pise koubis. Btw k samponum s voskem. Nejlipndostanes vosk z auta jarem a je jedno jestli prirodni,synteticky. Pokud osetruju auto napr voskem s kremikem,meju auto s samponem s primesi kremiku (Bathe+) plno samponu ma v sobe i vyzivu pro vosky. Rozdodne nesmyvaj vosk,ale prikrmujou ho. Jinak cim mene se auto meje houbou/rukavici,tim dele vydrzi vosk na aute. U syntetiky neni problem az rok ale pouze pri spravnem myti,coz jak jsi psal dela plno lidi spatne. Respektive dobre. Auto je cisty,coz je ucel,ale ochrana laku pryc,poskozeni laku atp... jinak taky moje auta meju jen oplachem s lehkym nadechem samponu (ChG maxi suds II krasne voni po visnich :megreen: ) k vydrzi vosku na aute je stejne jako pri lakovani priprava,ale tobe o tom nemusim povidat. Pekna prace :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: leštění ...

Příspěvek od napster »

Taky prilozim par fotek :D
Přílohy
Subaru legacy 3.0R
Subaru legacy 3.0R
Dukladne myti auta houbickou na nadobi....
Dukladne myti auta houbickou na nadobi....
Po vylesteni OII.
Po vylesteni OII.
A i "cisty" interier jde vycistit. Pan zil v domeni,ze ma bezovy interier v aute. Mel na to pripravky na peci o kuzi apod,ale je kosmetika a kosmetika.
A i "cisty" interier jde vycistit. Pan zil v domeni,ze ma bezovy interier v aute. Mel na to pripravky na peci o kuzi apod,ale je kosmetika a kosmetika.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“