Nepravidelný chod studeného motoru, škubání - 1.8 TSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
dusavavra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.11.2019 11:03

Nepravidelný chod studeného motoru, škubání - 1.8 TSI

Příspěvek od dusavavra »

Dobrý den pánové.

Prosím o názor na závadu se kterou se teď potýkám na svém CC 1.8 TSI. Jsem obyčejný člověk, nerozumím motorům, tak mě prosím šetřete. :)

Měsíc se potýkám s pro mě záhadným problémem. Auto startuje v pohodě. Po nastartování je motor na volnoběhu neklidný, nejde pravidelně a celé auto se klepe, jako by mu byla zima. Z výfuku jdou plyny v nepravidelných intervalech. Jakmile se auto ohřeje na provozní teplotu, problémy zmizí. Občas je cítit malý záchvěv, jinak OK. Jede dobře, jde za plynem. Spotřeba OK.

Před týdnem se stav dostal do fáze, kdy po nastartování před rozjezdem motoru klesaly otáčky. ŘJ si sama přidala otáčky, aby to nezdechlo.

Auto jsem poslal do servisu. Výsledek - diagnostika prý čistá až na vadné svíčky a jednu cívku. Vyměněny všechny svíčky a cívka. Dále prý odešel senzor teploty motoru, takže údajně ŘJ kvůli chybným hodnotám dodávala do studeného motoru málo paliva - proto prý nepravidelný chod studeného motoru. Senzor vyměnili za nový a prý vše OK. Diagnostika bez závod.

Natěšeně jsem si dnes jel pro auto a prd. Výsledek pořád stejný jako před opravou. Studený motor se klepe, jde nepravidelně. Jakmile se ohřeje, jede jak z praku.

Mechanik mi řekl, že můžeme pokračovat dál formou pokus omyl - to jest jít po dílech a měnit je postupně - váha vzduchu, lambda, bla bla bla…

Tento postup se mi ale nezdá košér. Navíc by se sakra prodražil.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jako laik bych očekával, že kdyby odešel nějaký důležitý člen, diagnostika by to podchytila. Nesvítí ani kontrolka motoru. Je to vážně taková duchařina nebo?

Omlouvám se za laický popis problému a děkuji za Váš čas :)

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Nepravidelný chod studeného motoru, škubání - 1.8 TSI

Příspěvek od jirkaloz »

Jednoduchý jak facka, Jako první vyměň nechanika.

dusavavra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.11.2019 11:03

Re: Nepravidelný chod studeného motoru, škubání - 1.8 TSI

Příspěvek od dusavavra »

Ano. Tím jsem si jistý a udělám to :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“