Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Jardarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 12.07.2009 17:37

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od Jardarad »

Tak závada vyřešena,vzduchové hadice si nasály nepořádek po vyčištění OK.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od Jirka. »

To by mě zajímalo kudy si ty hadice ten bordel nasály, asi si vyndaly vzducháč aby mohly něco vdechnout :laugh: Nebo spíš někdo dal při opravě ucpávku a pak na ní zapomněl :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

Zdravím.Potřeboval bych názor či radu nebo zda někdo má nebo měl něco podobného. Mam B6 2009 100kw CR 240tkm
Před měsícem kontr.motoru.Zavada lambda sonda,vyměněna origo Bosch.Zavada vymazana,podotykam,že namam k disp VAG.Jen OBG.
Po ujeti cca 150 až 200 km opět blik kontr.motoru.Tentokrat EGR.Vyčišten. Podle diag funguje spravne i ta lambda. Hodnoty OK. PO teto opravě cesta k Sharikovi.V pulce cesty opět blik kontr.motoru.Sharik na VAGu našel vadný regulator tlaku. Ten maly vedle deklu motoru vlevo.
Vymazal pouze a po cestě do OV v poho. Cca 500 km nic. Po navratu do OV opet blik kontr.motoru a na diag.zavada na tom regul.Jsem šel na jisto po Sharikovi.Origo opet Bosch. po ujetí 150 km opet blik..... A tady končím..Auto jede normalne.Vše podle diag jede jak ma.Vstřiky v poho. Mechoš prolezl komplet co mohl,pohledal skutečne hodnoty,porovnal vstřiky. Ted momentalně nevím co vyskočilo za chybu ale pokazde co to napichl,tak furt ta pojebana lambda+to co se menilo.POUZE u Sharika vyskočil jen ten regulator.Zajimave jak cyp.Jsem uz zoufaly a nevim co včil...Proste po 150 se rožne,žhavení NE!!! to ani jednou. je tu někdo takovy podobny zoufalec?? Zatím diky...
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od Jirka. »

Co znamená origo Bosch? Origo je VW a nic jiného. Jiné lambdy z větší části nefungují i když se jedná o renomované značky.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

Jirka. píše:Co znamená origo Bosch? Origo je VW a nic jiného. Jiné lambdy z větší části nefungují i když se jedná o renomované značky.
No mel jsem za to že Bosch je v poho. lambda byla za 3 litry a ten regulator za 8 kil.. Tak ze by ??
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

ladik danek píše:
Jirka. píše:Co znamená origo Bosch? Origo je VW a nic jiného. Jiné lambdy z větší části nefungují i když se jedná o renomované značky.
No mel jsem za to že Bosch je v poho. lambda byla za 3 litry a ten regulator za 8 kil.. Tak ze by ??
Jako ze ma VW svou vlastni fabriku na lambdy?? a na ostatni komponenty.?? Asi nevim tada..
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ppfox »

to nikdo neříká, že si to vw všechno vyrábí samo, ale Jirka se tě ptal jestli je to originální ND nebo aftermarket (bez ohledu na výrobce)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ppfox »

takhle to bylo myšleno
Přílohy
lambda.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od hkr »

Tak existuje taková urban legend, že fabrika, která dodává díly do výroby a pak vyrábí aftermarket, tak že na té lince zmáčknou čudlík a najednou ta linka vyrábí horší díly... Já si to nemyslím, protože je to ekonomický nesmysl, tedy alespoň ve většině případů. Ale někdy to tak asi může být, u součástek, kde se dá šulit třeba směs bych tomu možná i věřil.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od Jirka. »

No že dokážou šulit je nejlépe vidět na autobateriích. Neoriginální lamdasondy odjakživa nefungovali, už od dob felicie jak mají. Nevím proč, a nemám čas to ani zjištovat a chodit někde po fabrikách a kontrolovat kvalitu. Raději si v tomhle případě koupím o pár korun dražší originál, u kterého se mi ještě nikdy nestalo že by nefungoval správně. Samozřejmě problém může být taky někde jinde-třeba je to auto s močovinou a má to dvě lambdy a nějakej blbec neumí číst a není schopen rozluštit kterou má vyměnit, ale psal si že si byl u sharika tak tam toto nehrozí.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

Aha tak to potom jo.Mam za to že mi tam dal tu od Bosche. Ale dnes jedu na orig diagn a to přimo od VW.Tak jsem zvedav kde je zakopan čokl. A mam tušeni že to bude ta lambda,protože ta šla do kytek jako první a od toho se odvíjel ten chaos..No každopadně děkuju za vysvětlení.Měl jsem za to,že když řeknu mechošovi,že originalní díl,že on bude vědět jak se na lopatě sedí a ten ORIGO díl tam dá.
Pak pisnu jak jsem dopadl...
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od Airon »

Nemám přímo zkušenost s fabrikama, který by na stejnejch mašinách dělaly prvovýrobu i aftermarket. Co jsem se setkal, tak se každý dělá v jiný hale, nebo jiném závodě.
V čem jsou rozdíly? No začíná to výběrem dodavatelů a vstupních materiálů, pokračuje to odlišnou způsobilostí procesu, jiné schéma řízení kvality, atd. atd. Opravdu jsou to jiné výrobky, i když stejné značky.
Nechci to tu zahltit statistickými regulacemi, variabilitami, odchylkami apod. Prostě mi věřte, že je to jiné.

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

Tak me tušení se potvrdilo.Je to lambda.Hm.. Je v aute 3 tydny a je mi k ničemu. A o pětikilo dráž vyjde opravdu original lambda podle VINu.
Tak ted nevim co říct mému bývalemu servismanovi. Tak jsem přišel o 3 litry,pochybuju,že mi to da. Jasně jsem mu řekl že chci opravdu VW díly. A že po mě nechtěl třeba VIN,to mě netrklo...tak snad už bude klid... :rofl:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od noxik600 »

Zeptej se ho na to co tam doopravdy dal a jakou značku. mě taky tvrdil při výměně rozvodů, že tam dal originál Ina a pořád to zlobilo, tak jsem jel do servisu a tam mi ukázali Inu a ta byla úplně jiná.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Bliká kontrolka žhavení a svítí kontrolka motoru

Příspěvek od ladik danek »

noxik600 píše:Zeptej se ho na to co tam doopravdy dal a jakou značku. mě taky tvrdil při výměně rozvodů, že tam dal originál Ina a pořád to zlobilo, tak jsem jel do servisu a tam mi ukázali Inu a ta byla úplně jiná.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
Jo jo... V pondělí jde ven a omlatím mu to o hlavu. Nejhorší na tom všem je že skoro tisíc km jsem na tom nevědomky lítal a lamal si hlavu proč to furt háže chybu a hlavně že celý systém tímto nespustí regeneraci DPF.Fakt super... :potlesk:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“