Divné zvuky při jízdě

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od hkr »

U kdyby se nepripojival, kardan se toci umerne prednim poloosam... V kazdym pripade menit hardynu neni pr**l. Jo a na 95% to v tomto pripade neni hardyna.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od denis.82 »

Jezis to jsou zase zavady - neco mi huci, klepe, vrze, lupe, divny zvuk apd.:roll: Tvl dej to do servisu.
RS6 Performance 445kw

Ček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.05.2016 11:10

Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od Ček »

Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost.

Při jízdě na 4. - 5. - 6. stupeň pod plynem, když se překračuje 2000 - 2300 otáček, tak se ozývá dunivý zvuk, dunivé hučení a auto vibruje. Jakmile se přejde přes 2500 otáček, zvuk i vibrace zmizí. Pokud se sundá noha z plynu, projevy zmizí.

Pokud pracuji s plynem velmi citlivě, zvuk i vibrace jsou výrazně menší. Jinak auto jede standardně dobře, je to pouze uživatelsky nepříjemné. Je to i při zahřátém motoru, za studena to nijak nehoním.

Passat B6 2006 2.0 TDI 16V BKP 103 kw 4 motion

Díky za názor

Pavel

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od hkr »

Co myslíš... Ano, hardy
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od KJirka »

myslí Hardy spojku, na 4 motion
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
frost2
Člen klubu
Příspěvky: 31
Registrován: 25.06.2016 00:35
Bydliště: Praha

Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od frost2 »

Ahoj, potrebuji pichnout :/. Od motoru nebo prevodovky slysim hvizdani pri pridani plynu. Mam to od pocatku co jsem auto koupil, uz jsem na tom najel 10 000km a je to hlucnejsi nez drive. Hvizd je slyset pouze uvnitr vozu ve spektru otacek od 1000 do 2500 dle mnozstvi pridaneho plynu, pak to prerve motor. Zni to jako kompresor (obrazne receno, vim ze tam zadny neni) :/. Jinak auto jede uplne normalne, nesviti ani zadne kontrolky. Hvizd je razantnejsi po prepnuti DSG do manualniho modu. V Klokocce tvrdi ze to jde od celniho okna, ale to je blbost dela to pri jakekoli rychlosti do 2500 otacek. Myslim si ze je to lozisko v DSG (Najeto 133000km)

https://youtu.be/zojNMECALF8

Na videu je to obzvlaste slyset po pridani plynu ve skutecnosti je zvuk mnohem hlasitejsi. Setkal se s tim nekdo?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) frost2 dne 05.05.2017 18:25, celkem upraveno 1 x.
VW Passat CC Individual/R-line 3.6FSI 220kW 06/2010

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od hkr »

Ja teda slysim nezdravej zvuk pri krouceni volantem, ne pri pridani plynu
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od Qido »

Mám problém.
Okamžitě nastartuji auto, slyším odněkud zepředu pravdelný klepavý zvuk. Je to záhadné, ale intenzita se mění přesně s otáčkami motoru a pak zase když není motor v zátěži tak je klid. Horkotežko jsem otevřel kapotu a vypadá to, že to je někde v krytu a nějak se to všechno třáslo.

Vůbec nevím co mám dělat. Jo a mám asi naftovýho passata v šedé barvě.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od hkr »

Tak jsem se na to podíval ještě jednou se sluchátkama a nic neslyším. Jen hlučný servo při zatáčení (takhle hlučný ho teda určitě nemám). To, co popisuješ mi přijde jako normální zdravej zvuk motoru. Ale s TSI nemam tolik odježděno, tedy asi nejsem ten pravý na hodnocení. A po zkušenostech zaskara bych jako první vyměnil air filtr za originál nový.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od vasasasapopleta »

Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost.

Při jízdě na 4. - 5. - 6. stupeň pod plynem, když se překračuje 2000 - 2300 otáček, tak se ozývá dunivý zvuk, dunivé hučení a auto vibruje. Jakmile se přejde přes 2500 otáček, zvuk i vibrace zmizí. Pokud se sundá noha z plynu, projevy zmizí.

Pokud pracuji s plynem velmi citlivě, zvuk i vibrace jsou výrazně menší. Jinak auto jede standardně dobře, je to pouze uživatelsky nepříjemné. Je to i při zahřátém motoru, za studena to nijak nehoním.

Passat B6 2006 2.0 TDI 16V BKP 103 kw 4 motion

Díky za názor

Pavel


Stejné auto, stejný problém, po výměně hardy spojky vše ok.
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od hkr »

Hm, tak co to asi může být? :roll:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
frost2
Člen klubu
Příspěvky: 31
Registrován: 25.06.2016 00:35
Bydliště: Praha

Divné zvuky při jízdě

Příspěvek od frost2 »

hkr píše:Tak jsem se na to podíval ještě jednou se sluchátkama a nic neslyším. Jen hlučný servo při zatáčení (takhle hlučný ho teda určitě nemám). To, co popisuješ mi přijde jako normální zdravej zvuk motoru. Ale s TSI nemam tolik odježděno, tedy asi nejsem ten pravý na hodnocení. A po zkušenostech zaskara bych jako první vyměnil air filtr za originál nový.
Zkus si to pls. poslechnou jeste jednou. Vyfiltroval jsem zvuk a sestrihal to. Jak rikam v realu je to slyset mnohem vic. Mam tam 3.6Ku a co se tyce servisu, myslim ze mi nic neuteklo. Vse delano v Klokocce vypisovat to je prilis dlouhy a slozity proces Obrázek.

To servo je hrozne :/, nevim co s tim. Mam to od doby co v autorizaku rezebrali volant kvuli budikum a vedeni k teplotnimu cidlu. Musim to reklamovat spolecne s rozvody, jelikoz se pulil motor od prevodovky a od te doby mi ukapava olej z DSG :/.


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat CC Individual/R-line 3.6FSI 220kW 06/2010

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“