Časovanie rozvodov - Diagnostika

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od delfons »

Zdravím, jedná sa o passat 2.0 tdi 103kw Common rail.
Mal som rozobrate rozvody kvoli vymene čerpadla a teraz konečne po uspešnom naštartovaní počut nepravidelný klepot odniekiaľ z motora.
Cez VCDS som pozeral kanal 004 merane hodnoty a hodnota na druhom poličku je: 4.0°ATDC. Pozerám správne na hodnotu rozvodov? Pokial viem správne by to malo byť na 0.0 ? Ďakujem za rady

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Prochy01 »

Začni tím, ze nastavis spravne rozvody - dle pripravku. Pak se už žádné sw korekce nedělají a nejsou potreba.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od delfons »

Samozrejme na pripravkoch mi všetko sedí tak ako má len som si to chcel ešte nejak inak overiť či je všetko ok.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Jirka. »

Od dob EDC16 se dělá na přípravky, na nulu se dělalo v dobách B5, tady to opravdu nejde.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od delfons »

Ďakujem za odpoveď ;)

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Zdravím, pouzijem túto tému.. pred dvoma tyzdnami mi menili v skodovke rozvody na cc Tdi kod motoru CBBB. Po výmene je motor zhruba od 1800-2000 otáčok hlucnejsi, dunivejsi. Pri razantnom zrychlovani od 3.rýchlostneho stupňa po 6. vo vyssich otáčkach a rýchlostiach je citit akoby jemne "zakopaval". pred výmenou, bolo vsetko ok. S reklamaciou som samozrejme neuspel s odvodnenim, ze rozvodami to nemoze byt, ze sa im nepozdáva nejaka hadica od turba, cez ktoru presakuje jemne olej a to je podla nich príčina problému a zhoda náhod, ze sa to prejavilo po vymene rozvodov. Auto si vzali na dielnu, ze skontorluju diagnostikou nejaky predvstrik, nakoniec to ale nerobili a zacali s kecami o hadiciach..zda sa mi, ze aj spotreba sla mierne nahor.. chcem to este napichnut na diagnostiku, ake su tam hodnoty...
Nejake tipy, rady? Dakujem...

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Prochy01 »

Nemyslim si, ze by to bylo rozvody. Pokud si s autem nějak neprasil (roztahovani, prohrábnutí "ve vzduchu", nebo něco jineho) budou rozvody Ok. Měl sis nechat udelat diag abys věděl, zda není nejaky čidlo v pytli. A když ti rikaji, ze je hadice v haji, když z ni chcije olej, tak jim nevěříš proč?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Auto sa neroztahovalo ani nic podobne. Diagnostiku mi nakoniec nespravili údajne kvoli tomu, ze ako škodovka nemaju podporu vw, to mi zdelil prijimaci technik.no neverim im preto, ze pred vymenou rozvodu ziaden problém s motorom nebol. To, ze je dunivejsi som spozoroval hned, co som auto vyzdvihol v servise. Okamžite som to konzultoval. Na druhy den som odchadzal na slovensko a na dialnici dalsie zistenie, ze nezrychluje plynulo.. 700 km pred výmenou som bol na servisnej prehliadke vo vw, vymena oleja, filtrov atd. Este jedna vec na ktoru som zabudol, po vymene rozvodu sa po naštartovaní nepravidelne na pár sekúnd ozve kovove kmitanie, nasledne to stíchne. Takze je mi tazko uverit, ze je to cele iba zhoda náhod.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Jirka. »

Dunění-spatně vycentrovaný silentblok motoru. Při rozvodech se sundavá a asi ho nedali správně.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od sharik4x4 »

Není nad autorizovaný servis :good: , já bejt tebou tak to dám někomu zkontrolovat,jestli to opravdu nastavili OK.U těch rozvodů to docela zásadní. Jinak to dunění může být ten vrchní silenblok na motoru jak psal Jirka.

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Taky som bol u nich naposledy! Budem to musiet niekomu dat na kontrolu, takto sa jazdit nedaa, je to na nervy.. este ma štve to kovove kmitanie, co sa ozve po naštartovaní a údajne to ma byt cerpadlo.
Takze k tomu silentbloku, bude ho treba povolit, nájsť jeho správnu polohu a znova utiahnuť, ci ako to je?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od KJirka »

Ono snad ani nejde tak o to, že o udělali blbě. To mne skutečně v autorizáku nepřekvapuje. Co mně ale děsí, že neví, CO je blbě. Když to dokážou vysypat z rukávu kluci, jako Jirka. nebo Sharik, kteří se všechno, co umí naučili hlavně vlastní praxí, jak je možný, že to nevědí mechanici, kteří prochází firemními školeními, na všechno mají postupy, manuály a perfektní nářadí a když už to nejde jinak, tak na centrále technickou pomoc. To je fakt na ránu !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Očividne majú kurevsky problém priznať, ze nieco sa im nepodarilo. Namiesto toho, aby sa v pripade problému pridrziavali, okruhu prác, ktoré boli na aute vykonané, ti budú ponúkať iné opravy a výmeny dielov a ďalšie dojenie.. som rád, že sa Jirka so Sharikom vyjadrili..v tych servisoch pokial je mechanik šikovný, tak si otvori vlastnu dielňu. Ti mlaďasi, co tam prevažne sú, vacsinou stoja za...
Takže pozeral som na ten silentblok a je vidieť, ze je oproti pôvodnému uloženiu posunutý cca 2 mm do strany smerom k motoru a dopredu k palivovemu filtru. Chytá ma zachvat zlosti! Som zvedavý, co mi k tomu povedia..

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

IMG_20170617_200135.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Časovanie rozvodov - Diagnostika

Příspěvek od Jirka. »

Tohle co si nafotil se zas tak extrémně posunout nedá. Spíš ty 3 šruby mezi držákem a silentblokem. Tam jsou oválné díry.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“