Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Underbeat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.08.2014 20:37

Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od Underbeat »

Zdravím příznivce pašíků !!!
Chtěl bych se Vás zeptat, jestli také máte otlačenou kůži na zadních sedačkách když je máte sklopené. Semtam potřebuji v mém kombíku převézt něco velkého a tak automaticky vyklopím zadní sedáky, sundám opěrky hlavy a zadní sedačky prostě sklopím dopředu a udělám si rovnou plochu. Problém ale je, že když dávám sedačky do původního stavu, tak jsou na kůži otlačená místa nejspíš od zacvakávajícího mechanismu na pásy. Naposled když jsem měl sedačky sklopeny celý den to na jednom místě bylo už dost otlačené a teď to jde na kůži vidět. Máte s tím prosím někdo zkušenost nebo nějakej fígl jak to obejít? Mám pašíka kombi 2009 s alcantrou. Díky moc všem!

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od Bostich »

Ahoj mám světlou alcantaru a taky jsem si toho všiml, ale za asi den to zmizelo. Mě tak napadá, že budu muset sedačky po zimě něčím ošetřit.. ;-)
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od pohodarkajik »

Toto jsem resil celkem casto, pomuze nahrat horkovzduskou a jakoby rozmasirovat prstama

Underbeat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.08.2014 20:37

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od Underbeat »

Díky moc za tipy a rady. Upřímně mě mrzí že to VW nemá s tímhle úplně vychytaný. Včera když jsem sklápěl sedačky, dal jsem mezi úpínací mechanismus na pásy a alcantru nějaký starý utěrky a je to o něco lepší. Nicméně pořád to jde vidět....

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od Qido »

Také jsem si tohoto všimnul, ale jedna poznámka.

Sklápění sedaček je u passatu právě poměrně pěkně vyřešeno.
Při sklopení zadní sedačky, by opěradlo nemělo ležet celou plochou na odkryté ,,podlaze pod sedákem,, (snad si rozumíme :-) )
Ale opěradla mají navrchu, mezi dírami pro hlavovou opěrku malý háček, zarážku, kterou se opřou o kovovou konstrukci sklápění sedáku. Takže když se pak dá do kufru něco těžkého, váha nákladu nemačká kůži na sklopeném opěradle.
To samé, že je ve sklopených sedácích připravené místo pro hlavové opěrky, aby se neválely jen tak v kufru.

Je to snad popsané i v obsluze, ale také jsem si toho nejdříve vůbec nevšiml.
Čtu to po sobě a je to takové kostrbaté.

Prostě je tam zarážka, aby se sklopené opěradlo opřelo a neleželo přímo na podleze a nepromačkávalo/neprohíbalo se.

Kapišto? :pleasantry: :drinks:

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od dkraft »

Souhlas! taky se mi to deje, ne jenom pri sklopeni sedacek, ale treba pod detskou sedackou, atd. Ale je to kuze, takze se to po case (den/dva) zase vyrovna, ale jak bylo uz receno, o tu kuzi se clovek taky musi trochu starat, aby zustala pruzna a vlacna, potom to neni problem! Ja osobne 3x/4x do roka jak mi to vyjde si udelam pekne odpoledne, vlezu si do auta a poradne si tam promastim kuzi! :D

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od KJirka »

twl hoši, jestli máte s těma autama tyhle starosti, tak vám je upřímně závidím. Tak si tam polož nějakou deku, než to sklopíš, jestli ti to tak vadí. Když se ráno vzbudíš, taky máš otlačenej na hubě polštář. To prostě kůže dělá.
Twl já se poseru :laugh: :laugh: :laugh:

Jo a jestli chcete pánové přijít na jiný myšlenky, tak se běžte někomu podívat do O III RS, jaká tam je kůže. Tam nemusíš vůbec nic sklápět a vypadá to, jak když jednu krávu vytáhli z pr**le druhý :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od dkraft »

njn, "rybi hlavy" ........co by si od toho cekal, ze jo? :D

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od pohodarkajik »

KJirka píše:twl hoši, jestli máte s těma autama tyhle starosti, tak vám je upřímně závidím. Tak si tam polož nějakou deku, než to sklopíš, jestli ti to tak vadí. Když se ráno vzbudíš, taky máš otlačenej na hubě polštář. To prostě kůže dělá.
Twl já se poseru :laugh: :laugh: :laugh:

Jo a jestli chcete pánové přijít na jiný myšlenky, tak se běžte někomu podívat do O III RS, jaká tam je kůže. Tam nemusíš vůbec nic sklápět a vypadá to, jak když jednu krávu vytáhli z pr**le druhý :laugh:
Zase jeden smysluplnej příspěvek :good:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od KJirka »

řekl bych, že primárně je tady poněkud out celý tohle téma. Právě na jeho "smysluplnost" adekvátně reaguju. Tady se občas řeší takový píčoviny, že na to nelze nereagovat. Takže v tomto kontextu myslím, že všechno, co jsem napsal, naopak dává smysl zcela jasnej. "Vadí ti, že se ti muchlá vzájemně sedák s opěrákem ? Tak si mezi ně vole něco měkýho strč !" Sorry, ale trochu jak s malýma dětma, ne ? A zdůrazňuju, že ta kůže je úplně excelentní proti tomu, co tam cpe Škodovka.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Příspěvek od LukasD »

Když si myslíš že je to pičovina tak to přejdi a nevšimej si toho. Nechápu co to má za význam někoho urážet. Od toho to tady snad je ne aby se lidi bavili.

Odesláno z mého GT-I9300

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od KJirka »

Ne, to si opravdu nemyslím, protože to si myslet ani nemusím. A od toho, aby se lidi bavili o podobných věcech, je tu dostatek prostoru ve vymezených tlachacích tématech. Jenže tady se stalo pravidlem, že každej, kdo sem vleze, zakládá chaoticky nový témata na kdejakou blbost, zakládaj se témata duplicitně znovu a znovu a když pak něco důležitýho potřebuješ najít, musíš se nejdřív prohrabat horama zbytečnýho balastu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re:

Příspěvek od dkraft »

LukasD píše:Když si myslíš že je to pičovina tak to přejdi a nevšimej si toho. Nechápu co to má za význam někoho urážet. Od toho to tady snad je ne aby se lidi bavili.

Odesláno z mého GT-I9300
Me by zajimalo, ve ktery casti KJirka nekoho urazi? ma tam vsude dost vychechtany smajliky a cely mi to prijde v pohode! Proste vyjadril svuj nazor, ze resime pi*oviny! Me to prijde cajk!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od KJirka »

nechte to bejt. Když už je to téma jednou založený, tak se to tu bude motat bez ohledu na to, co je jeho obsahem.
A kdo si myslí, že má nějak špatnou, či nekvalitní kůži, vážně se koukněte na nový ereso. To má kůži zmuchlanou už když to sjíždí z linky. Strašnej materiál !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Otlačená kůže při sklopení zadních sedadel

Příspěvek od Nemo »

To museli orezať strašne veľa vtákov kým vyrobili takú krčivú kožku :laugh: :laugh: :drinks:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“