Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lambik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.03.2016 08:30

Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od lambik »

Ahoj všem

dnes mi přišla pozvánka do servisu k aktualizaci řídící jednotky na B7, rád bych se zeptal, jestli jste už někdo absolvoval (třeby i s jiným VW) a jestli chování motoru, výkon, spotřeba, zůstávají zachovány nebo jestli došlo k nějakým změnám. Pokud tu někde vlákno je, tak jsem bohužel neobjevil :(

Díky za info :good:

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Nwkt »

vůbec bych to neřešil a zahodil jí

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od doktor013 »

Zatim - tam udajne nahnalo svoji flotilu ministerstvo dopravy, a dalsi... asi aby sli "dobrym" prikladem,

o vysledku/vlivu upravy se pise spis negativne, ja bych na svem aute nenechal nikoho experimentovat, zvlast kdyz ta uprava je technicky spis takova cimrmanovska, viz.:

http://www.autobild.de/bilder/stroemung ... html#bild1" onclick="window.open(this.href);return false;

takze za me nechodit, muze to fakt jezdit hur, oni sami nevi, jenom neco narychlo zbastlili a to doslova tentokrat....
125 kw, BMR, Highline 2008

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Master »

Jaky motor?

Jinak uz z logiky veci, pokud by slo softwarove snizit emise NOx bez negativniho ovlivneni ostatnich vlastnosti motoru, udelali to uz hned na zacatku a nemuseli resit jak to ochcat. (na 2.0 TDI by se vyse zminovana roura od vysavace nemela davat, tam se chystaji pouze prehravat SW)

Uživatelský avatar
neexterA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 04.02.2010 19:53

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od neexterA »

Tak mi take dnes dorazil doporuceny dopis 8O
nevidim tam nikde ze je to POVINNE, takze na ne SERU :tongue:
Přílohy
IMG_20160629_062840.jpg
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=154843" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Qido »

Poměrně pěkný článek.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/co ... -co-vykon/" onclick="window.open(this.href);return false;

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Stefan777 »

Z článku jsem moc toho nepochopil,kde a hlavně co se změní v SW .to jako že borci udělali jinou mapu aby palivo lépe hořelo (tím bude méně toho nox ) a dostanu pár PS navíc,nebo jak?moc se v tom nevyznam a asi budu muset na přehrání taky

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Qido »

Muset? Proboha proč? :-D
Jiná mapa, jinak recirkulace přes nEGR. Nic moc víc udělat nemůžou.
Naposledy upravil(a) Qido dne 12.07.2016 18:59, celkem upraveno 1 x.

lambik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.03.2016 08:30

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od lambik »

Stále zkoumám pro a proti, selský rozum mi radí na to vůbec nereagovat. Přesně nechápu to, proč to neudělali už dávno, když je to v uvozovkách tak jednoduché, a stačí pouze upravit software. Asi bych to nechal být, jediný čeho se trochu bojím, aby třeba za pár let nezačali mít tyto "cinknuté" motory problém třeba na STK, jinak by mě to bylo naprosto někde. Níže v odkazu další příspěvek z Idnes.cz, docela prestižní hodnocení, do kterého se zapojili německý ADAC, rakouský ÖAMTC a švýcarský TCS a k nim se přidala automobilová asociace FIA. Konečně něco hmatatelného a podle tohoto článku bych se toho až tak nebál, ale stejně bych rád poznatek člověka, který to již absolvoval.

http://auto.idnes.cz/dieselgate-uprava- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Tibor86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 09.04.2014 16:39

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Tibor86 »

Keby zvysilo vykon, preco nie ? :D
Passat B6 2005 2.0FSI 110Kw/150Ps
100tis. km.
Pomalicky v HIGHLINE :)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Qido »

Od toho jsou jiní fachmani.

A s tou úpravou je to jednoduché. Musí snížit NOx, tím pádem potřebují větší teplotu hoření --> méně EGR a více paliva. Tím pádem malinko nahoru výkon, i spotřeba. V tomto duchu se to ladilo. Ale vykašlal bych se na to. Neznáme dalších X tisíc podrobností.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od motorpower »

lambik píše:Stále zkoumám pro a proti, selský rozum mi radí na to vůbec nereagovat. Přesně nechápu to, proč to neudělali už dávno, když je to v uvozovkách tak jednoduché, a stačí pouze upravit software. Asi bych to nechal být, jediný čeho se trochu bojím, aby třeba za pár let nezačali mít tyto "cinknuté" motory problém třeba na STK, jinak by mě to bylo naprosto někde. Níže v odkazu další příspěvek z Idnes.cz, docela prestižní hodnocení, do kterého se zapojili německý ADAC, rakouský ÖAMTC a švýcarský TCS a k nim se přidala automobilová asociace FIA. Konečně něco hmatatelného a podle tohoto článku bych se toho až tak nebál, ale stejně bych rád poznatek člověka, který to již absolvoval.

http://auto.idnes.cz/dieselgate-uprava- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
Za pár let je za pár let, nyní to neřešte. Kdyby to bylo potřeba na STK, dá se to dodělat kdykoliv.
Přístup k update mám a budou ho mít i v servisech.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od MistrWajn »

Podelim sa s mojou skusenostou, sice na SK ale rozdiel v tom asi nebude. Dnes som dal auto na prestrek narazniku do origo vw a povedali mi ze sa moje auto vztahuju 2 akcie. Povedali mi ze jedna su tie emisie a druha len nejaky bezny update RJ. Pytal som sa ze co je to za update, najskor nevedel povedat a potom mi pan povedal ze nejaka aktualizacia NOx a samozrejme ze sa to tiez vztahuje k tomu skandalu. Zrazu som mal pred sebou papier na podpis na prelakovanie naraznika s tym ze som tam mal uz aj zakazku na update tej RJ. Povedal som ze zatial chcem iba prelakovanie naraznika a ziadny update RJ. Kvoli tomu som musel dat nejake prehlasenia ze docasne odmietam update pretoze zevraj oni vzdy ked je u nich auto aj ked len na prestrek tak musia spravit aj tieto zalezitosti pokial sa auta tykaju a ak nie musim podpisat ze odmietam a asi sa straca zaruka ale tu ja uz nemam.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od malyhonza »

Ja jsem si to nechal nahrat. Zadny rozdil neni ani ve vykonu. Hluku ani spotrebe.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

no to bys to musel mít před a po na brzdě, abys to mohl tvrdit s jistotou. A bylo by dobrý, kdyby Petr Motorpower nějaký takový auta naměřil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“