Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Krejvs
Člen klubu
Příspěvky: 42
Registrován: 17.03.2018 18:33
Bydliště: Praha 9

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Krejvs »

Tak i já tu přidám troškou chvály. Dneska jsem byl u Petra a nechal jsem si odstranit ten zelenej nesmysl jménem dieselgate a Start/Stop. A opravdu je Petr profík. Za 15 minut hotovo a dokonce u toho i stíhal i odpovídat na moje otázky......a že jich bylo :D Každopádně podle mě je auto živějši a lépe reaguje na plyn.
Zkrátka všem vřele doporučuji a ještě jednou Petrovy děkuji.
VW Passat Variant 2.0 TDi CR 103Kw Highline

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

:good: :good: :good:
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Benetty »

Zdar chalani. Takže jsem se rozhodl (tak nějak) jet na přehrání SW DG (následně do Třebotova :pleasantry: ) , ale docela by mě zajímalo, jak jste na tom byli s přehráním vy co se týče doby přehrání a zda je možné být u vozidla.... Projel jsem celé vlákno a nikdo o tom tady nepíše. Díky za reakce

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Rychtar84 »

Trvá to 10-15 minut. Můžeš být v autě. PC má jinde v kukani

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Benetty »

Tak jsem to chtěl řešit na 4 servisech VW a ani do jednoho jsem se nedovolal, tel. zvoní a nic, tak chápete to??? :negative:

Jinak tč řeším věc po emailu s Klokočkou Řepy a vypadá to takto: OT: Dobrý den, přišla mi výzva/info na přehrání SW DG, tak bych se rád zeptal, zda tuto úpravu provádíte, zda bezplatně, jak dlouho trvá provedení úpravy a zda je možnost být celou dobu u vozidla. Jedná se o vozidlo VW Passat, rv 2012, 125kW. OD: Dobrý den, prosím o VIN vozu. Bohužel u vozu z bezpečnostních důvodů nemůžete být. OT: Jaké jsou bezpečnostní důvody, tedy zda se mohu zeptat...moc Vaší odpovědi nerozumím. Myslím si, že pokud mi kdokoliv jakkoliv bude zasahovat do mého majetku (zvlášť, pokud se jedná o majetek negativně dotčený spol. VW), je na mém uvážení, zda budu chtít být u opravy přítomen či nikoliv nebo máte na to jiný názor? Děkuji OD: Na mechanickou dílnu může pouze proškolený zaměstnanec z důvodu bezpečnosti práce. Z tohoto důvodu u nás tyto služby neposkytujeme.

Takže 6 autoriz. servisů tel. zvoní a nic a 7.je obsazený, to snad není možný a nikdo se neobtěžuje volat zpět :baseball: 5.autoriz. servis zavolal zpět, paní mi dala číslo na servis, tak volám "volaný účastník je nedostupný", takže na to momentálně fakt se.u! Piště poznatky k průběhu aktualizace, dík

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Atila »

Všude jsou dnes dovolený.A co se týká toho,že chceš být u auta,tak je to tak jak Ti psali.Nikde v autorizáku tě nenechají stát na dílně.Tedy oficiálně.Pokud tam někoho máš,tak je to něco jinýho.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

Benetty píše:Zdar chalani. Takže jsem se rozhodl (tak nějak) jet na přehrání SW DG (následně do Třebotova :pleasantry: ) , ale docela by mě zajímalo, jak jste na tom byli s přehráním vy co se týče doby přehrání a zda je možné být u vozidla.... Projel jsem celé vlákno a nikdo o tom tady nepíše. Díky za reakce
U mě to trvalo cca 20 min a mohl jsem být na válcich u auta i v kukani u PC, naprosto v pohodě.
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Benetty »

Floyd. píše:
Benetty píše:Zdar chalani. Takže jsem se rozhodl (tak nějak) jet na přehrání SW DG (následně do Třebotova :pleasantry: ) , ale docela by mě zajímalo, jak jste na tom byli s přehráním vy co se týče doby přehrání a zda je možné být u vozidla.... Projel jsem celé vlákno a nikdo o tom tady nepíše. Díky za reakce
U mě to trvalo cca 20 min a mohl jsem být na válcich u auta i v kukani u PC, naprosto v pohodě.
Kde ti to dělali?

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od hkr »

Bavime se o deDieselGateizaci u Petra Motorpower Trebotov. Ne o DieselGatizaci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

[quote="hkr"]Bavime se o deDieselGateizaci u Petra Motorpower Trebotov. Ne o DieselGatizaci...

:good: :good: :good:
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od teekey »

SGS za osvetu v TV :good:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... tachometru" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Prochy01 »

A v čem spočívá ta osvěta? :lol:

Nicnerikajici reportáž....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

Benety, když si pro to vybereš asi ten nejblbější možnej den, nemůžeš se divit, že se nikam nedovoláš. Kde to šlo, vzali si v pondělí dovolenou. A že tě nenechaj producírovat po dílně, no tomu se už vůbec nedivím. Kdyby tam pustili každýho, budou se jim tam ty lidi motat do prvního průseru, až se někomu něco stane. Mimo to, co na tomhle chceš vykoukat ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Prochy01 »

Jirko, u Volva to jde.... je to jen o přístupu a tady je zažitý všeobecně dojem, ze to nelze. Samozrejme to chce stanovit nejake hranice. A chapu, ze se mechanikovi nemusí dělat dobre, když mu někdo kouka pod ruce, ale v rozumne míře by to měl být standard a ne problem, ze u bezne opravy majitel muže být (pokud chce). Například u výměny oleje, brzd atd nemůže mechanik znervoznet....vždyť to si dělám i Ja sam a to jsem průměrně (no možná nadprumerne) zručný ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od hkr »

Prochy - BOZP... to neni vubec pr**l a neverim, ze u Volva te nechaji se producirovat mezi hevery.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“