Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

Floyd. píše:Dobrý den všem klubákům,

v listopadu 2016 jsem absolvoval v rámci akce Dieselgate přehrání SW v autorizovaném servisu (Praha). Byla to z jejich strany čistě nátlaková akce, přišel jsem tam kvůli úplně něčemu jinému, byli na mě tři, stejné kecy o Německu, Rakousku atp. jak už se tu psalo, zalepili mi "hubu" poukázkou na 800 Kč na servisní práce, vše jsem musel podepsat. od té doby jsem z toho byl nešťastný, přičítal jsem to ježdění v zimě, a tak jsem čekal na duben a přezutí na letní pneu. I nadále zvuk jak traktor, slyšitelné rachtání za studena, regenerace každou chvíli, spotřebu ne a ne ukočírovat, a těch pár koní navíc jsem fakt nepozoroval (125 kW CFGB). Celý rok jsem poctivě četl nejrůznější názory a ty srovnával se svými dojmy, aý jsem se definitivně rozhodl a před pár dny jsem zajel k Petrovi do Třebotova a nechal si udělat downgrade na verzi před Dieselgate. Od té doby má motor zase nádherně sytý zvuk, je podstatně tišší, spotřeba je taková jakou si ji představuji. Takže kdo jste po Dieselgate a stále tak jako já váháte, co s tím, osobně doporučuji vrátit si tam předchozí verzi SW, která pro to auto byla dělaná. Ta nová je jen jakási úlitba Bruselu a fakt tomu autu nesvědčí.

Tímto takto veřejně ještě jednou děkuji panu Petrovi do Třebotova a kdo jste z Prahy a širokého okolí, doporučuji jeho služby - je to fakt odborník na svém místě! :good: :good: :good:
Petr ti neříkal, že od té doby, co vynalezli peníze, už se nemusí děkovat ? :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

Mám z toho v hlavě vrtuli, a to rozhodně nejsem žádnej degen, ale chápu kam tím směřuješ:-)
V souladu s emisními normami nejsi ani po DG, to už se všeobecně ví, hodnoty klesnou jen o něco a to něco je pořád hodně nad tím, jak by si to bruselský úředník představoval. Zápis do TP nic neřeší a ani MD ho zatím ničím nepodmiňuje a to, že některým firmám vydalo jakési potvrzení, v reálu nic neznamená.
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

Však já jsem za tu službu Petrovi zaplatil, a rád :D
Nicméně veřejně se sluší ještě jednou poděkovat za jeho služby, nechť si to přečtou i ostatní - já byl taky rád za každou radu :D
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Prochy01 »

Zkusím lépe a jednodušeji - chip je take úprava SW a když ji aktualne ministerstvo dopravy schválilo a zapíšou ti ji do TP (bez ohledu zda realne plni limity nebo ne a bez ohledu jak ji firmy získaly), tak tím se vlastně říká, ze úprava je v poradku, homologovana, vyhovuje platným normám a vše je vyreseno. Tím ze jsme v EU, plati ve všech státech a tecka.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

Prochy01 píše:Zkusím lépe a jednodušeji - chip je take úprava SW a když ji aktualne ministerstvo dopravy schválilo a zapíšou ti ji do TP (bez ohledu zda realne plni limity nebo ne a bez ohledu jak ji firmy získaly), tak tím se vlastně říká, ze úprava je v poradku, homologovana, vyhovuje platným normám a vše je vyreseno. Tím ze jsme v EU, plati ve všech státech a tecka.

Souhlasím. Je to jako vrtěti psem :D :D :D
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od petryk1 »


Uživatelský avatar
Floyd.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 01.11.2017 15:58
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od Floyd. »

petryk1 píše:Tak zase sa nieco zaplietlo...
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000605/ ... to-odmieta
Ajajaj...Přečetl jsem si celý článek, zajímavé a ano, přesně takhle blbě se ten motor po SW DG opravdu chová, mohu potvrdit. Já to pořešil - zajel jsem k Petrovi do Třebotova, dali jsme tam downgrade SW a je všechno v naprostém pořádku - spotřeba, běh motoru, hlučnost, prostě všechno. Vřele doporučuji.
02/2019: Volkswagen Passat Variant B8 R-Line 2.0 TDI DSG 110 kW 12/2015 MOTORPOWER 140 kW 409 N.m
08/2016: Volkswagen Passat Variant B7 Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion 02/2013 MOTORPOWER 152 kW 400 N.m

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

Pokud bude hrozit nějaký reálný nebezpečí, že by nás dotlačili nechat si to přehrát, tak jedinej, kdo s tím bude mít hodně práce, bude Petr Š., aby to všechno zase uvedl do původního stavu. A to on rád udělá. :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od kukolarik »

Chalani, otazka: dal som auto do servisu (vymena oleja v prevodovke) a podpisal som im, ze nechcem aktualizaciu SW. Otazka znie: ako zistim, ci to spravili za mojim chrbtom alebo nie? Ako si viem skontrolovat, ci mam povodny SW alebo novy?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

TAK SNAD PROTO JSI TO PODEPISOVAL NE ?! To jako myslíš, že oni mají prémie za každý auto, který se jim povede přehrát, byť "na černo". Hoši, vzpamatujte se trochu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od kukolarik »

No ja len by som mal rad možnosť kontroly

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od KJirka »

twl !!!
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od skacel99 »

Pochybuju,že by dělali něco zadarmo,aniž by jsi to zaplatil :-D

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od jarmil7 »

Je to zadarmo :D

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Aktualizace softwaru řídící jednotky (dieselgate)

Příspěvek od skacel99 »

Ale svévolně z vlastní iniciativy si nebudou přidělávat práci

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“