Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
roman001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od roman001 »

Aktuálně řeším problém s Českou pojišťovnou po vloupání do vozidla: Passat Variant Highline 2,0 TDI DSG 2,0TDI r.v.2006

Nějakej "dobrák" 5.8.2013 zatoužil po mojí stařičké navi MFD II,na mně ale nečekal a šel pro ni oknem.
Bohužel nejspíš nezvolil to správné nářadí a ven ji nedostal,tak mi alespoň do ní udělal díru,udělal díru i do palubky a i sedačka ho dopálila :-)

Suma sumárum škoda dle autorizovaného servisu 90 000Kč,uf... ještě že to mám pojištěný ...

Jenže jsem vedle jak ta jedle,česká začala počítat:

Náklady na opravu po vloupání do vozidla dle české pojišťovny 94 730 Kč = totální škoda,protože náklady na opravu převyšují 80% obecní ceny.
Obecná cena podle pojišťovny je 110 000Kč
Hodnota zbytků vozidla 104 500Kč
Spoluúčast 1000Kč
Já tedy dostal 4 500Kč !!!

Dostal jsem dopis kde mi toto pojišťovna sdělila,poslala peníze na účet a tím to pro ni skončilo.
Proběhla nějaká písemná komunikace,kde jsem rozporoval obecnou cenu,na odpověď má pojišťovna 14 dní :-)
Dostal jsem třeba odpověď,doložte fakturu za opravu vozidla v autorizovaném servisu a my se budeme případem dále zabývat ...

Po dvouměsíčním slovíčkaření mi došla trpělivost,a nechal auto nacenit znalcem kterej auto ohodnotil dle pořizovací ceny 1 090 000Kč ,stavu kilometrů v době poj. události 217 000 km a roku výroby na 172 100 Kč

Znalecký posudek spolu se škaredým dopisem jsem poslal na pojišťovnu a teď budu 14 dní čekat :-) na odpověď

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ricom »

to je slušný to ti povím.. to já bych v tom případě ještě asi doplácel.. mě vyplázla pojištovna 101tis a dph šlo za mnou.. pravda hodnotu auta mám kolem 260k bez daně..

je to průser s nimi ale ta cena vozu je divná.. oni vycházejí z nějakých průměrů cen na trhu.. myslím, že dokonce z Tipcarsu či tak něco, nevím tohle přesně.. A jak říkám střed + výbava tvoje atd..
Ale jako 110 to se trochu posrali.. takže radím právníka, posudek znalce na hodnotu vozu a šup proti nim..

jako totálku to asi budou moci vyhlásit kdykoliv, ale budou ti muset ještě něco cálnout..
Dej si velký pozor kde budeš dále havarijně pojištovat.. nedělej to u nich znovu.. údajně některé pojištovny ti sic auto pojistí havarijně, ikdyž bylo zlikvidováno, avšak při dalším plnění případném se cukají.. Doporučil bych tohle to si dát do smluvních podmínek s jinou pojišťovnou !!!
Co mám já zjištěno od právníka a člověka z pojišťovny nemají na to nárok.. Jakmile ti auto někdo vyhlásí na totálku a ty ho opravíš a uvedeš do stavu schopného provozu, projdeš technickou atd atd. tak ti ho maximálně můžou odmítnout pojistit bez udání důvodu.. což neudělají.. Každopádně ho nechat u té pojištovny znovu nafotit a já bych trval na to dodatku ve smlouvě.. !!

Jinak Česká prý ok, Allianz supr, Kooperativa supr, ČPP tam zrovna řešíme kamarádovi už půl roku výplatu peněz stejně tak ČSOB ale je to kus od kusu..
Rozhodně bych nikomu nedoporučoval Slavii, Triglav apod.. ani na povinné ručení..

hlavně doufám že tu není moc trotlů, kteří si myslí, že povinné ručení je k hovnu a tudíž ho platit nemusí.. :blush: :blush: na Audiklubu pár takovejch dementů bylo, na audi měli to ju na povinný nikoliv.. :fool: :fool:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od Jirka. »

Česká jsou ku.vy, to se asi pos.ali v kině s cenou 110000. Kolik si měl ve smluvě hodnotu auta? Chce to ty smlouvy jednou ročně nebo nejdéle po dvou letech nechat aktualizovat aby si neplatil zbytečně havarijku na vysokou cenu auta a v případě škodní události ti neřekli že už dávno to auto takovou cenu nemá. Kdybys měl např. půl roku starou smlouvu s vypočítanou hodnotou auta 180 tak se nemůžou cukat(do 3 měsíců od uzavření musí dokonce vyplatit plnou částku) a jen tak říct že už má cenu jen 110.
A kdyby mi při uzavírání smlouvy ohodnotili auto na 110 tak jdu rovnou jinam, mě tu mojí 2006 v Alianzu ohodnotili na 250 před půl rokem.

ricom: povinnýho bych se nebál, to už si ošéfuje ČKP kdo s nima má nějakou zkušenost tak ví své :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ricom »

Jirka. píše:Česká jsou ku.vy, to se asi pos.ali v kině s cenou 110000. Kolik si měl ve smluvě hodnotu auta? Chce to ty smlouvy jednou ročně nebo nejdéle po dvou letech nechat aktualizovat aby si neplatil zbytečně havarijku na vysokou cenu auta a v případě škodní události ti neřekli že už dávno to auto takovou cenu nemá. Kdybys měl např. půl roku starou smlouvu s vypočítanou hodnotou auta 180 tak se nemůžou cukat(do 3 měsíců od uzavření musí dokonce vyplatit plnou částku) a jen tak říct že už má cenu jen 110.
A kdyby mi při uzavírání smlouvy ohodnotili auto na 110 tak jdu rovnou jinam, mě tu mojí 2006 v Alianzu ohodnotili na 250 před půl rokem.

ricom: povinnýho bych se nebál, to už si ošéfuje ČKP kdo s nima má nějakou zkušenost tak ví své :laugh:

tak na to hoši velkej pozor.. když chytnete debila pojištováka pojistí vám pašíka ne na aktuální tržní cenu (měl by ji orientačně vědět +- drobný) ale klidně na cenu 2x aktuální hodnoty.. samožřejmě platit budete za vyšší pojištěnou cenu vozu !!! avšak pozor při plnění na totálce či krádeži dostanete only !! průměrnou tržní cenu viz jak jsem psal níže + nějaké drobásky když trochu auto zhodnotíte (např. nové gumy, nové ALU vše budou chtít doložit fakturou samozřejmě, žádný aukro nákup) !! tudíž na to dost pozor je to tak..
pochopitelně vychcanej pojištovák se vám bude snažit našroubovat co nejvyšší cenu protože on má provizi z Vaší platby !! tudíž osobně doporučuji buď dobrého makléře, kterej sic je na provizi závislej též, ale umí si ji vydundat lépe u pojištoven, případně umí srovnat více pojišťoven, nebo nabídka přes net a srovnávat..
jednoho hodně dobrého človíčka - makléře mám mohu kdyžtak přes SZ zprostředkovat jeho služby.. a že mi ušetřil sakra prachy na všech pojistkách.. !!

přehodnotit cenu vozu každý rok !!! ceny vozidel hlavně těch mladších neskutečně lítají.. kdo má leasing či něco podobného většinou má na celou dobu splácení smolíka, protože smlouvu za něj uzavírá leasingovka či jiná podobná instituce a tudíž ta si slevu pak vyjedná maximálně pro sebe, lépe řečeno jede pojistky ve velkém na celý svůj autopark klientů a dostává naprosto jiné ceny než-li běžný smrtelník..

jsem chytrej jak rádio což.. :tongue: :tongue: no mám to od toho mého známého.. jinak jeho práce nekončí tím, že Vám zřídí pojištění, navíc u něj člověk má jistotu, že pomůže a znatelně při jakýchkoliv peripetiích s danou pojišťovnou.. nějaké ty páky holt všude možně má.. :smoke:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od Jirka. »

ricom: Výpočet ceny auta dle AUDATEXu či jiného programu by měl být součástí smlouvy, ne že si pojištovák vycucá cenu z palce. Pak tuším první 3 měsíce platí tato cena, poté můžou nějakým způsobem krátit ale rozhodně ne ze 180t na 110t. Přesně jak píšeš, aktualizovat smlouvy je základ a kdyby mi někdo ohodnotil auto na 110 tak jdu okamžitě jinam.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
roman001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od roman001 »

Ono sice mám totální škodu,ale pokud se dobře pamatuju na ten výraz,jde o totální finanční škodu a dle smluvních podmínek pojistka nezaniká.
Takže já kačky žádný od pojišťovny nedostal ale dál jsem nucenej pojistku platit :-)

Koukám na smlouvu a pojistka sjednána 5.9.2011 na částku 230 000Kč

Uživatelský avatar
roman001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od roman001 »

Jirka. píše:ricom: Výpočet ceny auta dle AUDATEXu či jiného programu by měl být součástí smlouvy, ne že si pojištovák vycucá cenu z palce. Pak tuším první 3 měsíce platí tato cena, poté můžou nějakým způsobem krátit ale rozhodně ne ze 180t na 110t. Přesně jak píšeš, aktualizovat smlouvy je základ a kdyby mi někdo ohodnotil auto na 110 tak jdu okamžitě jinam.

Jirko tady v mém případě udělal likvidátor chybu,nebral ohledy na výbavu a aktuání stav a od stolu střelil cenu 110 000Kč.
Nejhořší je že strany pojišťovny není vůbec snaha,nebo dokonce ochota komunikovat.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od KJirka »

kolik jim platíš, za takovou pojistku ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
roman001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od roman001 »

Myslím že nic závratnýho,1% spoluúčast živel,vandal,krádež a havárie 9100Kč ročně.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od Jirka. »

roman001 píše:
Jirka. píše:ricom: Výpočet ceny auta dle AUDATEXu či jiného programu by měl být součástí smlouvy, ne že si pojištovák vycucá cenu z palce. Pak tuším první 3 měsíce platí tato cena, poté můžou nějakým způsobem krátit ale rozhodně ne ze 180t na 110t. Přesně jak píšeš, aktualizovat smlouvy je základ a kdyby mi někdo ohodnotil auto na 110 tak jdu okamžitě jinam.

Jirko tady v mém případě udělal likvidátor chybu,nebral ohledy na výbavu a aktuání stav a od stolu střelil cenu 110 000Kč.
Nejhořší je že strany pojišťovny není vůbec snaha,nebo dokonce ochota komunikovat.
No to udělal sakra velkou chybu stačí se podivat na tipcars a první odlítana hujda je tam za 130tkč a to neřeším výbavu a člověk ani nepozná co jsou falešné inzeráty pro nalákání ryb do autobazaru...
navíc ta cena by měl být průměr, a ne první nejlevnější auto...
prostě ani od stolu nemůže střelit takovouhle cenu...
dle mě ti to snad spočítal pro B5.5ku nebo nevím, ale každopádně se nedej, nech si od nich pak proplatit i ten znaleckej posudek, to taky neni zadarmo a když nebudou chtít zaplatit tak pak zaplatí i soud a to moc dobře vědi, jen to zkouší kdo to nechá plavat.
Hlavně pokud máš znalecký posudek na 170tkč tak už se v tom případě nejedná o totální škodu, tj. musí ti vyplatit rozpočtem celou škodu pokrácenou o amortizaci
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ricom »

Jirka. píše: No to udělal sakra velkou chybu stačí se podivat na tipcars a první odlítana hujda je tam za 130tkč a to neřeším výbavu a člověk ani nepozná co jsou falešné inzeráty pro nalákání ryb do autobazaru...
navíc ta cena by měl být průměr, a ne první nejlevnější auto...
prostě ani od stolu nemůže střelit takovouhle cenu...
dle mě ti to snad spočítal pro B5.5ku nebo nevím, ale každopádně se nedej, nech si od nich pak proplatit i ten znaleckej posudek, to taky neni zadarmo a když nebudou chtít zaplatit tak pak zaplatí i soud a to moc dobře vědi, jen to zkouší kdo to nechá plavat.
Hlavně pokud máš znalecký posudek na 170tkč tak už se v tom případě nejedná o totální škodu, tj. musí ti vyplatit rozpočtem celou škodu pokrácenou o amortizaci
amortizace se nepočítá na to taky pozor. .nic takového neexistuje. .ani při totálce ani při opravě. .prostě a jednoduše cena TipCars či něco takového nevím přesně - spoluúčast + doloženo fakturou např. nové pneu či co já vím co.. tečka konec vyprávění.. nic jiného ti dát nemohou.. žádná pojišťovna.. !!!

tím neříkám že to nezkoušejí.. zkoušejí bez výjimky všechny, záleží jen co si necháš líbit.. většinou stačí první ostřejší dopis právníka a věci se dají do pohybu :blush:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ppfox »

jj - u havarijního žádný pokus o použití amortizace ani nebývá, tady bude zakopaný pes v jiný věci a to ve špatně stanovené obecné ceně vozidla (zda úmyslně či omylem těžko říct, ale spíš bych tipoval to druhé snad...), dle typu/stáří/výbavy/nájezdu je průmětná cena někde na 175tis.Kč - může se to lišit o nějakých +/- 10% dle konkrétního auta, ale těch 110K je fakt těžkej úlet o kterým nevím co si mám myslet, kdyby se jednalo o nějakou nízkonákladovou pojišťovnu tak neřeknu, ale u ČP mě to hodně překvapuje...to bude nějaké chybka co sa stává max. 1x za 10 let... :lol:
Naposledy upravil(a) ppfox dne 20.11.2013 23:38, celkem upraveno 1 x.
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od Moojay »

roman001 píše:Aktuálně řeším problém s Českou pojišťovnou po vloupání do vozidla: Passat Variant Highline 2,0 TDI DSG 2,0TDI r.v.2006

Nějakej "dobrák" 5.8.2013 zatoužil po mojí stařičké navi MFD II,na mně ale nečekal a šel pro ni oknem.
Bohužel nejspíš nezvolil to správné nářadí a ven ji nedostal,tak mi alespoň do ní udělal díru,udělal díru i do palubky a i sedačka ho dopálila :-)

Suma sumárum škoda dle autorizovaného servisu 90 000Kč,uf... ještě že to mám pojištěný ...

Jenže jsem vedle jak ta jedle,česká začala počítat:

Náklady na opravu po vloupání do vozidla dle české pojišťovny 94 730 Kč = totální škoda,protože náklady na opravu převyšují 80% obecní ceny.
Obecná cena podle pojišťovny je 110 000Kč
Hodnota zbytků vozidla 104 500Kč
Spoluúčast 1000Kč
Já tedy dostal 4 500Kč !!!

Dostal jsem dopis kde mi toto pojišťovna sdělila,poslala peníze na účet a tím to pro ni skončilo.
Proběhla nějaká písemná komunikace,kde jsem rozporoval obecnou cenu,na odpověď má pojišťovna 14 dní :-)
Dostal jsem třeba odpověď,doložte fakturu za opravu vozidla v autorizovaném servisu a my se budeme případem dále zabývat ...

Po dvouměsíčním slovíčkaření mi došla trpělivost,a nechal auto nacenit znalcem kterej auto ohodnotil dle pořizovací ceny 1 090 000Kč ,stavu kilometrů v době poj. události 217 000 km a roku výroby na 172 100 Kč

Znalecký posudek spolu se škaredým dopisem jsem poslal na pojišťovnu a teď budu 14 dní čekat :-) na odpověď
Drzim palce! Pojistovny cadto sazeji na to ze si cech necha libit vsechno a neozve se. A pokud ano tak se necha zastrasit. Platit pojistne by chteli, ale plnit pri skode ne...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ricom »

ppfox píše: ale u ČP mě to hodně překvapuje...to bude nějaké chybka co sa stává max. 1x za 10 let... :lol:
:good: :good: :good: dobře ty předsedo :drinks: :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Vaše zkušenosti s Pojišťovnami?

Příspěvek od ppfox »

:laugh: :tongue: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“