Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od Jirka. »

Prachovka se sehnat dá, ale pokud to nějaký hovado neproštíplo sikovkama tak jí nic nebude. Horší je to se zadním Okroužkem, ten teče pomalu každému druhému autu a brzdovka neudělá motorku zrovna dobře.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

No dneska mi nešlo odbrdit :D
Přijel jsem do práce a musel jsem odkodovat vrata a už jsem se nehnul. Pr.kolo zablokovano.
Tak jsem v klidu vyndal motorek, ze kterého vyteklo hafo vody, našel jsem tam jen O-kroužek 8O na tom třmenu co by měl těsnit aby nešla voda do motoru.
Zajiímalo by mě jak se dá celej ten plastovej segment motorku rozebrat, prasklej plast jsem nikde nenašel.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Tak nevím, zhlídnul jsem různí fota a videa poškozených motorů EPB a ten můj nemá ani škrábanec natož nějakou prasklinu v plastu. 8O
Zkoušel jsem ho pod napětím 12V a točí se velmi pěkně na obě dvě strany. Teď mám docela dilema v čem byla chyba?
Má vůbec cenu ho rozkuchat?
Přílohy
motor 01.jpg
motor 02.jpg

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Koukám že motor byl vyroben 8/13
Přílohy
motor 03.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od Jirka. »

A seš si jistej že to byla voda a né brzdovka? Prachovkou tam opravdu nic neproteče, ta je na druhé straně. Bud brzdovka malým okroužkem, nebo voda prasklinou, případně tím velkým okroužkem.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od blefa »

Já měl prasklou prave tu prachovku, takže brzdový valecek musel ven (mam ten 38mm). Co sem četl, tak se nesmí vůbec pootocit s tím bazmektem na šroubovici, který pohání prave ten valecek, aby neodesla RJ, ale asi se mi trosku při demontáži pootocil.. Vadí to? Jak se to děla, když se cely mechanizmus mění na ten novější - nějaká základní poloha? Dík

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Jirka. píše:A seš si jistej že to byla voda a né brzdovka? Prachovkou tam opravdu nic neproteče, ta je na druhé straně. Bud brzdovka malým okroužkem, nebo voda prasklinou, případně tím velkým okroužkem.
Jiří, předpokládám že to byla voda + brzdovka. :(
To co vyteklo, něco vyschlo ale zůstal i mastnej flek. U mě v dílně jsem nechal ležet ten motor na stole a vytekl opět olej, takže musí prolínat i brzdovka.
Dnes to musím hodit vše zpět, sere mi to houkání za jízdy. Je to pakárna vyměnit ten malej Okroužek? Samo že ani nevím jakej tam přijde, ale pokud by sem někdo hodil info jak ho vyměnit a hlavně jakej, byl bych mu dlužníkem.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od Jirka. »

blefa píše:Já měl prasklou prave tu prachovku, takže brzdový valecek musel ven (mam ten 38mm). Co sem četl, tak se nesmí vůbec pootocit s tím bazmektem na šroubovici, který pohání prave ten valecek, aby neodesla RJ, ale asi se mi trosku při demontáži pootocil.. Vadí to? Jak se to děla, když se cely mechanizmus mění na ten novější - nějaká základní poloha? Dík
Je to úplně jedno, pak uděláš základní nastavení
jirkaloz píše:
Jirka. píše:A seš si jistej že to byla voda a né brzdovka? Prachovkou tam opravdu nic neproteče, ta je na druhé straně. Bud brzdovka malým okroužkem, nebo voda prasklinou, případně tím velkým okroužkem.
Jiří, předpokládám že to byla voda + brzdovka. :(
To co vyteklo, něco vyschlo ale zůstal i mastnej flek. U mě v dílně jsem nechal ležet ten motor na stole a vytekl opět olej, takže musí prolínat i brzdovka.
Dnes to musím hodit vše zpět, sere mi to houkání za jízdy. Je to pakárna vyměnit ten malej Okroužek? Samo že ani nevím jakej tam přijde, ale pokud by sem někdo hodil info jak ho vyměnit a hlavně jakej, byl bych mu dlužníkem.
Jde to dobře, vyndáš pístek, tu seigrovku a celé to vyndáš, nahodíš nový kroužek a složíš. Rozměry nevím, bud to kup podle toho starého, nebo kup rovnou sadu těsnění. Měli ji tam co si dával odkaz. A jak to vlastně dopadlo, říkal si že tam budeš volat jestli ta cena byla za brzdič i s motorkem ne?
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Zatím jsem nevolal, předpokládal jsem že bude motor KO. :D
S tím okroužkem, musím vynadat celej brzd.pístek z třmenu ven?
Myslel jsem že se k tomu dostanu po sundání třmenu, motoru a vyndám tu šroubovici která vede skrz pístek a pístku se ani nedotknu. Tedy že ho nebudu muset vůbec vyndavat.
Sekládat zpět, odvzušnit a frčet dál.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Je to mimo ale týká se to brzd.
Kámoš má již delší dobu chybu na palubce oranžová prark.brzda a prý si nikdo neví rady. :D
Koukám na to a kodování má 0000056 8O
Auto má bez AH, což si myslím že by měl mí 0000011, je to tak?

Adresa 53: Parkovací brzda Labely: Chyba přesměrování
Řídící jednotka SW: 3C0 907 801 J HW: 3C0 907 801 J
Díl: J540 EPB3 VW-09393 0009
Revize: 008 Seriové císlo: 00000000189841
Kódování: 0000056
Dílna #: WSC 05311 000 00000
VCID: 295DF99780E203B
1 Fault Found
02845 - Indikace funkce ve sdružených přístrojích (!)
007 - zkrat na kostru - Kontrolka závad ZAP

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od jirkaloz »

Tak jsem sehnal nové motory TRW a u toho původního nebyl ten kryt u torx 6 8O . Viděl jsem dovnitř a i ta řemenička byla vidět. Ten starý mám už zas na autě kvůli tomu hvízdání.
Je možné že tam vůbec nebyl, nebo ho někdo vyndal, nebo byla změněna výroba? Ten původní je taky TRW.
Přílohy
Now EPB.jpg

licker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.08.2009 12:35

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od licker »

chlapi jeden dotaz, ted u baraku hlaška "Zavada na parkovaci brzdě. Dá se s tím nějak nouzově popojet ? stojim blbě u křižovatky a dost do kopce :-(

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od Jirka. »

licker píše:chlapi jeden dotaz, ted u baraku hlaška "Zavada na parkovaci brzdě. Dá se s tím nějak nouzově popojet ? stojim blbě u křižovatky a dost do kopce :-(
Povolíš ty dva torxy na tom plastovém motorku co je tady o kousek výš vyfocený, motorek sundáš, a pak vhodně velikým šroubovákem zatočíš a manuálně to odbrzdíš.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od Jirka. »

jirkaloz píše:Tak jsem sehnal nové motory TRW a u toho původního nebyl ten kryt u torx 6 8O . Viděl jsem dovnitř a i ta řemenička byla vidět. Ten starý mám už zas na autě kvůli tomu hvízdání.
Je možné že tam vůbec nebyl, nebo ho někdo vyndal, nebo byla změněna výroba? Ten původní je taky TRW.
Změněná výroba
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

s.k.i.p.p.e.r.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2010 12:16

Re: Elektronická parkovací brzda VW Passat 2006

Příspěvek od s.k.i.p.p.e.r. »

Ahoj dnes se mi objevila zavada na parkovaci brzde, klasika prijel sem celi den to stalo na mrazu ve vanici nevim jestli tim to bylo, no po prichodu sem nastartoval odbrzdil a vyskocilo mi chyba parkovaci brzdy zluta ikona po navratu domu sem oba konektory rozdal ocistil od koroze prostriknul a zadal najednou brzda sla opet zabrzdit ale uz se neodbrzdila a svetelko dal svitilo zlute chyba parkovaci brdy po nekolikatem pokusu se parkovaci brzda umoudrila a odbrzdila se ale svetelko zlute chybi parkovaci brzdy sviti dal zitra si dojedu na diagnostiku ale jinak dekuji za pripadne rady co by to mohlo delat dik Tomas

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“