Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

Zdravím, ve fóru jsem hledal ale bohužel téměř bez úspěchu.
Dnes se mi po delší době podařilo sehnat levé zrcátko řidiče, bohužel? anglické (mám u starého prasklou plastovou tyčku která zrcátko drží u auta) jenomže teď se naskytly určité otázky.

To že tam není oddělené třetina zrcátka která odráží i jiný úhel to vezmu ze starého, ale jde spíše o zapojení. Je to z anglického vozu a tak si říkám jestli nebude někde problém v elektronice až to zapojím. Bohužel jsem nikde nenašel zapojení konektoru českého ani anglického. S kabeláží pracuji v práci takže poladit konektor bych bez problému zvládl případně bych zvolil vlastní konektor.

Druhá věc je ta že potřebuji demontovat lakovanou část zrcátka a vyměnit za svou a s tím spjaté sklo zrcátka (to už jsem vyndané viděl) jen si nejsem jistý jak na to.
Mám obrázek rozebraného zrcátka pro představu ale nemám k tomu popis jestli jde nějak začít lakovaným kusem, směrovkou nebo něčím jiným.

Jediné co jsem našel v návodech bylo toto:
Obrázek

+ taková boční otázka pokud vyměním 1 zadní parkovací senzor za jiný, musí se senzory kalibrovat nebo jinak nastavit?

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Nwkt »

To zcrátko ti bude k ničemu. Je vyrobený pro úplně jinej úhel. Takže ho nedoladíš tak, aby jsi něco viděl. Sám jsem měl na anglickým autě evropský zrcátka a nešlo to doladit a vidět z toho nebylo ;-)

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

může toto někdo potvrdit či vyvrátit? a nešlo by to zkusit teoreticky pokud se teď s evropskýma posadím k spolujezdci tak by to mělo simulovat jako bych byl řidič anglického tzn žep okud od spolujezdce pravým zrcátkem správně uvidím dozadu jako od řidiče anglického vozu tak by teoreticky mělo být vidět anglickým zrcátkem na místě řidiče ?

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

takže byl jsem v autě, pokusil jsem se nastavit sedadlo spolujezdce co nejvíce jak to mám u řidiče a zkoušel si hrát s joystickem a podařilo se mi to správně nastavit a když jsem koukal jeslti mam ještě rezervu tak jsem zjistil že to zrcátko jde nastavit do dosti zajímavých úhlů kde bych ani neřekl že je to možné

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Jirka. »

V anglickém nebude nic vidět. Kdyžtak mám normální zrcátko za 900 kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

jen nevím co teď tedy s tím anglickým kdybych od vás vzal to vaše

Kay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 18.04.2016 22:28
Bydliště: Praha 9

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Kay »

Squeeze píše:takže byl jsem v autě, pokusil jsem se nastavit sedadlo spolujezdce co nejvíce jak to mám u řidiče a zkoušel si hrát s joystickem a podařilo se mi to správně nastavit a když jsem koukal jeslti mam ještě rezervu tak jsem zjistil že to zrcátko jde nastavit do dosti zajímavých úhlů kde bych ani neřekl že je to možné
Nevím proč ladis zrcátko od spolujezdce, když pak od řidiče stejně nic nevidíš? Nějak mi tento tvůj krok postrádá logiku...

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Volkswagen Passat 1.4TSI Ecofuel Masters+++ MAN 2012

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Nwkt »

Squeeze: Zahodit, nebo omlátit prodejci o hlavu

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

Kay píše:
Squeeze píše:takže byl jsem v autě, pokusil jsem se nastavit sedadlo spolujezdce co nejvíce jak to mám u řidiče a zkoušel si hrát s joystickem a podařilo se mi to správně nastavit a když jsem koukal jeslti mam ještě rezervu tak jsem zjistil že to zrcátko jde nastavit do dosti zajímavých úhlů kde bych ani neřekl že je to možné
Nevím proč ladis zrcátko od spolujezdce, když pak od řidiče stejně nic nevidíš? Nějak mi tento tvůj krok postrádá logiku...

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

jako jo pujdu to vratit, ale krok to byl logický z duvodu že interier je rozvržený stejně tudíž jsem simuloval že sedim vpravo jako v UK a mám prakticky evropske zrcatko u pomyslného řidiče, každopádně vracím takže uvidime aby si to vzal zpět

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od napster »

Stejny je to s xenonama. Kdyz jsem tenkrát predelaval OII na FL,nebo halogen na xenon,zltak nejeden zakaznik koupil UK světla jelikoz se jednalo o jety dil,tak vraceni bylo z velke casti nemožné....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Nwkt »

napster: Jó pane, to je v pohodě, to se jenom seřídí aby to neoslňovalo a je to cajk, berte dokud jsou, jde to rychle na dračku.

Takový šmelináře kopat do koulí ....

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Výměna zpětného zrcátka řidiče (anglické)

Příspěvek od Squeeze »

tak mi bylo oznámeno že už to nechce -_- nakonec jsme se domluvili že jedině vyměnit za něco jiného tak si asi zajedu pro něco co by se hodilo
Jirka. píše:V anglickém nebude nic vidět. Kdyžtak mám normální zrcátko za 900 kč
koupil bych pokud možno hned, můžeme se tedy nějak zkontaktovat? napíšu sz

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“