Kompresor klimatizace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Kompresor klimatizace

Příspěvek od hybrid.hp »

Zdar pánové, minulý týden se mi z ničeho nic ozval rachot z motorového prostoru, po vypnutí klimatroniku to přestalo. Ujel jsem cca 100m,než jsem to vypnul, po zapnutí bez klimy byl klid,po zapnutí klimy zase rachot, tak jsem jí okamžitě vypnul. Prej je v háji klimakompresor, koukal jsem na nový, je tam DELPHI 5N0 820 803E a stojí cca 5000,- ,ale mechanik mi řekl, že mohly špony z kompresoru zanést celý systém klimatizace a že by se měl komplet vyčistit a vyměnit výměník, chladič, kompresor a já nevím co ještě a stálo by to cca 30000,- Má s tím někdo nějakou zkušenost?

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek od Prochy01 »

Novy origo klimakompresor za 5k? To bych tedy silne pochyboval. A pokud se kousnul, tak je tam pojistka, co se cvakne, aby to neudělalo další škody. Kompresory bezne odchází, je to běžná věc, ale většinou se mění jen ten kompresor, což neznamená, ze nemůžou byt v haji i další věci, ale to se bez rozebrání nezjistí. Takže jestli ti rika mechanik, ze jsou spony v celém okruhu, tak asi jsou, i když to bezne není.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek od Jirka. »

Delphi je sračka, upadávají jim uchycení středu na řemenici, což bude i tvůj případ, taže špony na 99% nebudou. U mě vyjde nový originál s prací a naplněním 7000Kč, měním to i na počkání.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek od hybrid.hp »

Neříkal, že tam ty špony jsou, ale že by mohly být, že se uvidí, až to rozebere. Ten střed vyskočenej je, to je vidět a on mi to i říkal. DELPHI je tam originál, tak jsem myslel, že ho tam zase dám, když vydržel skoro 10 let, tak by mohl znova.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek od Jirka. »

Delphi na to trpí, dělal jsem jich takhle protočenejch cca 50ks. Že tam byl z výroby je pravda, ale stejně tak se dávalo dalších 5 značek který jsou bezproblémový, např sanden je kvalitní a mnohem lépe řešený.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek od hybrid.hp »

Díky, zkusím se po tom Sandenu podívat.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“