Motor - divný zvuk

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
CALINHO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2014 17:44

Motor - divný zvuk

Příspěvek od CALINHO »

Zdarec klubáci, mám problém a potřebuji prosím poradit. Passat 2.0 FSI 110kw. Po zahřátí auto divně zní z motoru na řidičovo straně jak jsou řetězové rozvody (přikládám video). Auto má poctivě najeto 140.000 km. Na oboje rozvody se teprve chystám. Na fórech čtu, že stačí vyměnit pouze řetěz s napínákem. Ve VW mi po telefonu řekli bez poslechu motoru, že to vypadá na nastavovač vačkové hřídele (ten stojí jako oboje rozvody dohromady i s prací). Neměl s tím někdo náhodou problém? Předem děkuji za každou radu. :sorry:


Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor - divný zvuk

Příspěvek od teekey »

nevim kolik lidi tady ma benzin a jeste s retezem, ale obecne je u retezu problem opacny, za studena retez trochu rachoti nez se napinaky natlaci olejem a ty pises, ze to je az za tepla - jinak zvuk opravdu dost hrozny. Napis odkud jsi, treba se najde nekdo kdo by se ti na to podival, prece jenom ty auth. servisy nejsou uplne experti.
https://www.youtube.com/watch?v=3r_N4tkhT80" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

CALINHO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2014 17:44

Re: Motor - divný zvuk

Příspěvek od CALINHO »

Našel jsem u kolegů od škody téma, kde to řeší. Udělám první levnější variantu a to jsou rozvody, stejně mají na čase. Ve středu jsem objednán do servisu, kterému věřím, že to dají dokupy. Kdyby náhodou někdo měl stejný zvuk, tak přidávám fórum, kde se o tom dočte více. Budu inforomovat koncem týdne jak to dopadlo. Jinak jsem z Chebu. Jinak jsem přijel do servisu a samozřejmě chod motoru normální tichoučkej.

První video od pána je totožný zvuk s mým autě.

https://forum.skodahome.cz/topic/122386 ... nt-1953442

CALINHO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.11.2014 17:44

Re: Motor - divný zvuk

Příspěvek od CALINHO »

Tak nakonec vyřešeno - vyměněny rozvody i s nastavovačem, pak ještě byla 1 hadice špatná od ventilu a vše běží jak má, dokonce jsem se se spotřebou dostal pod 8 litrů na dálku a motor si hezky brumlá. :-D

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor - divný zvuk

Příspěvek od teekey »

supr, ze jsi napsal cim to bylo, tak hodne stastnych km :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“