Spojka se nevrací B6/3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

O víkendu se ještě chystám na výměnu brzdovky a odvzdušnění. Ne že bych čekal, že to pomůže, ale to co jsem tam včera našel, jsem ještě neviděl. A to jsem jednou měnil ještě původní brzdovku u 19 letý Hondy. Proti tomuhle byla jak nová. :D Dobrá sračka je v tom. :D Dokonce mi (sice jen pod světlem z telefonu) přišlo, jako že v tom jsou mezi hnědýma skvrnama i stříbrný.... že by hliník?
Jinak včera jsem si všiml, že na 1-3 kvalty je spojka úplně v pohodě. Čtyřka jak kdy a 5+6 skoro pokaždý. Pak jsem si ale všiml, že to možná spíš souvisí s rychlostí. Cca do 60 km/h se spojka chová předpisově. Klidně to tam můžu nasázet až po šestku a pedál je krásně tvrddej. Ne že bych snad šestku tahal na šedesátce.... jen pokus

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

to se ti v tom odrážely hvězdy. Dělej to ve dne :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

To je možný. :D ale ve dne jsem v práci. Já myslim, že výměnou brzdovky nic nezkazim. Zatim jsem to dělal na všech autech, co jsem měl. Lidi na to většinou kašlou.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Nwkt »

Naopak, pokud to odvzdusňuješ, tak se válec může dostat do míst kam normálně nechodí a umře ti úplně při odvzdušnění

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

Výměna brzdovky je dle předpisu výrobce, bez ohledu na km, každý 3 roky. A nebo nějaký km, ale nevím kolik.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Jirka. »

Já teda nevim, ale může mi někdo rozumně vysvětlit jak můžou mít otáčky nebo rychlost vliv na padání pedálu? Ten hydraulický systém je uzavřený, tj, pokud jste někdo někdy viděl rozebraný to ložisko tak je to hydraulika o kterou je teprve pak následně opřené ložisko které se točí(stejně jako u starých aut, akorát tady je to v jednom) je tedy naprostý nesmysl, aby se nějaké otáčky dokázaly přenést do hydrauliky pedálu. To že šmajdá dvouhmota nebo vyhřátej setrvák prosím- pak muže pedál pulzovat, ale stejně nikdo nepozná jestli padá dolu kvůli hlavnímu válci, nebo kvůli válečku v převodovce. Já říkám že šance je 50/50. Častěji rozhodně vídám špatný hlavní válec a ne osobně bych tím začal i proto že to je levnější. Když už bylo špatné ložisko tak chcalo takovým způsobem že pod autem byly louže a pedál stejně nepadal(teda dokavad nevytekla všechna brzdovka) ale teda nikdy jsem ještě neviděl že by otáčky motoru na tohle měly mít vliv.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Jirko dík!
ono se to tu jaksi zaseklo na nějaký změně otáček motoru. Přitom jsem jasně psal, že se bavim o stavu, kdy spojka nevystaví, takže otáčky jsou furt stejný. :)

Hele bez nějakýho laborování. Udělam to přesně jak jsi mi říkal. Nejdřív brzdovka a odvzdušnění a pak případně hlavní spojkový válec. Když to nepomůže, tak už pak jedině celou spojku. To bych ale stejně poprosil tebe, takže vlastně dnešní otázka jakou koupit sadu je bezpředmětná. :) Když to nebude tim hlavnim válcem, tak to holt bude stát o 13 stovek víc. Nedá se nic dělat. Věšteckou kouli nikdo nemá a otestovat to nijak nejde.

Mimochodem jak jsme se spolu bavili o tom horšim startování. Chtěl jsem ti to natočit, ale od doby co jsem opravil zámek pod volantem to startuje na brnknutí. ťuk, ťuk ťuk.... :) Zatim teda bylo nejmíň -3, ale předtim už to zlobilo i nad nulou.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Jirka. »

Jen bacha na modelovej rok toho válce-pokud to je i se spínačem tak se tam někdy 2007 měnilo zapojení a není to záměnné
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Jirko, to žiješ v iluzi...žádný louže a podobný věci. Špatný ložisko v převodovce proste jen prisava vzduch a nechcije. Ano stává se i to, ze zhebne naraz a pak brzdovka vytece. A ze na to mají vliv otáčky nebo ne je úplně jedno. Určitě ten projev ovlivnuji. Mě osobně se to projevilo vzdy při ostré jízdě. Příčina je nicméně jasná. Buď horní válec nebo ložisko.

Každopádně tady koncim... tazatel je evidentně chytrák ala Přemet Prkena Podlaha a i když se dozvěděl co chtěl, tak tu další týden mudruje, ze možná bude stačit brzdovka a odzvdusnit. Takovýhle lidem není rady ani pomoci. Jsou to jen nesmyslné kecy kolem, místo toho aby to opravil...

Ale třeba ted po uplnku se to zlepší a samo opraví vlivem gravitačního pole mesice :-))))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

Prochy ale tobě se do toho taky nechtělo a laborovali jste nejdřív jen s horním válcem a ložiskem, než se přišlo na to, že je v prdeli celá skříň. Nikdo nechce vyhazovat prachy zbůhdarma. To jen já kupuju zbytečně turba, jak na běžícím pásu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

No bylo to Jirko uplne jinak, ale to je jedno ... a motas více věci dohromady ;-)

Ja určitě nelaboroval co vyměnit a zda pomůže odvzdusneni, ale měnilo se, co bylo třeba (i co nebylo) ;-)))
Naposledy upravil(a) Prochy01 dne 14.12.2016 15:59, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

no na první dobrou to prostě taky nebylo, protože sebelepší mechanik není vševědoucí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Jirka. »

Prochy troufnu si říct že těch vadnejch ložisek jsem viděl o dost víc než ty, a jak říkám chcalo to. To že tobě se to projevilo při ostré jízdě má celkem logické vysvětlení- když tomu dáš kotel tak se spojka mnohem víc zahřívá, od ní i ložisko a vlivem roztažností materiálů začne téct/přisávat. Ale to nemá s otáčkama motoru nic společného!!! A samozřejmě že to může být i v ložisku, nikde netvrdím že to není možné, ale jak píšu je to 50/50 a připadá mi trochu padlé na hlavu začínat tím co je mnohem dražší. To je jako kdyby ti nešlo startovat a ty si jako první řešil starter a pak teprve změřil baterku :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od KJirka »

on taky Prochy jezdí, jak prase. Jednou mě dokonce předjel.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Airon »

Doufam, že jsem pořád na diskuzním fóru, tak snad nepáchám zločin, když se ještě zeptám.
Kdyby to ložisko chcalo, tak mi mj. bude mizet brzdovka. Ta zatim nemizí. No a kdyby to přisávalo vzduch, tak bych to poznal při odvzdušnění ne? Nepletu se Jirko?
Najezdím každý den cca 300 km a to většinu mimo dálnice. Vypadá to, že do víkendu spojkový válec mít nebudu, tak snad to vydrží až mezi svátky. Zatim se to nijak nezhoršuje. S autem jsem zatim najezdil cca 4 - 5 tis. km.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“